Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet felmondási határidő?

Albérlet felmondási határidő?

Figyelt kérdés

Az albérlőmmel 30 napos felmondási időben egyeztünk meg (szerződésben szerepel). Úgy alakult, hogy szükségem van a lakásra ezért - egyelőre szóban - jeleztem neki, hogy mi a helyzet és hogy el kell kezdeniük másik lakás után nézni.


Az albérlőm azt mondta, hogy nem úgy van az, mivel ezt a hónapot már kifizették emiatt a felmondás a jövő hónap elsejétől indulhat tehát július végével költöznének ki. Ezt kicsit furcsálom mivel ha ez tényleg így van és én mondjuk június 2-án szóltam volna neki akkor valójában két hónap a felmondási idő.


Hirtelen jött a változás az életemben és nagyon kellene a lakás viszont nem szeretném idő előtt kirakni ha amúgy neki van igaza és ilyen esetben tényleg a következő hónaptól ketyeg a felmondás.


Úgyhogy a kérdés, hogy ebben az esetben kinek van igaza. Indulhat a felmondási idő a mai naptól vagy valóban csak a jövő hónap elsejétől?


Az ilyen kérdések sokszor váltanak ki indulatokat, de ha lehet inkább az válaszoljon aki TUDJA, hogy mi jogszerű egy ilyen esetben és ne az akinek felhágott az idegrendszere. Mindkét változatot el tudom fogadni. Ha jogosan maradhat július végéig akkor addig fog maradni. Ha viszont nem, akkor nyilván a saját érdekeimet fogom nézni.


(Adózás, papírozás szempontjából minden rendben van a bérbeadással, a bérlővel nem volt soha semmilyen konfliktusunk, 100%-ig korrekt a viszonyunk.)



2020. jún. 18. 10:09
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Nincs igaza a bérlődnek!

Sehol nincs előírva, hogy csak 1-től lehet felmondani, ha ma szólsz nekik,(ÍRÁSBAN!!!) akkor a felmondásuk jövő hónap 17-én jár le, ami annyit jelent, hogy jövő hónapban csak a 17 napra időarányos lakbért kell fizetniük, nagyjából a bérleti díj felét.

Tartok tőle, hogy lesz még gondod, akármilyen gördülékenyen zajlottak is eddig a dolgok!

2020. jún. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

1-es vagyok

Gondolom azért akarnák, hogy komplett hónapjuk legyen, mert ha másikat keresnek, akkor ritkábban adnak ki lakást törthónapra - a rezsi kiszámolása egyeseknek bonyolult - és nekik addig is kellene lakniuk valahol.

Azt mondanám, hogy MOST mondjál fel, de a határidőt told ki július 30-ra, na bumm legfeljebb 40 akárhány napjuk lesz a kiköltözésre, de a rezsi elszámolásnál legalább egyértelmű lesz a helyzet.

2020. jún. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam, hirtelen ütött be a krach és emiatt igazából holnaptól kellene a lakás. Világos amit írsz a rezsielszámolásról, de azt be tudom vállalni.
2020. jún. 18. 10:30
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

#3

Egy szó mint száz, nincs olyan előírás, hogy a felmondás csak 1-ével indulhat!

2020. jún. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
12 nap miatt nem vitatkoznék velük, ha eddig semmi gond nem volt.
2020. jún. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem vitatkozom velük hanem jogszerűen járok el. Azt is tudomásul veszem ha nekik van igazuk abban az esetben is jogszerűen járnék el.
2020. jún. 18. 11:00
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Jogszerűen tértivevényes felszólítod őket először is! A Polgári Törvénykönyv pedig így rendelkezik a felmondásról:


[link]

2020. jún. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2020. jún. 18. 11:15
 9/10 anonim ***** válasza:

2, miért kéne bárhol törthónapra kiadni lakást? A mi szerződésünkben is 16-a a fordulónap, mert akkor költöztünk. Hónaptól hónapig ugyanannyi telik el, teljesen mindegy, hogy elsején vagy huszadikán indul.


Kérdező, a bérlőd valószínüleg arra pályázik, hogy lelakja a kauciót, azért zavarja, hogy erre a hónapra már fizetett. De ha 30 nap van a szerződésetekben, az 30 nap, csak az anyagiakat kell arányosan rendezni a végén.

2020. jún. 20. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ptk. lakásbérlet:


"6:347. § [Rendes felmondás]


(1) A határozatlan időre kötött szerződést bármelyik fél a hónap tizenötödik napjáig a következő hónap végére mondhatja fel.


(2) Ha a felmondás nem az (1) bekezdésben meghatározott határidő betartásával történik, a bérleti jogviszonyt a felmondás közlését követő második hónap végére felmondottnak kell tekinteni."


Vagyis ha 15-éig felmondasz, akkor a következő hónap utolsó napján szűnik meg a szerződés. Ha 15-e után mondasz fel, akkor még egy hónappal később.


Bérleti szerződést csak írásban lehet felmondani.

2020. jún. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!