Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet bérleti díjából...

Albérlet bérleti díjából szoktak alkudni?

Figyelt kérdés

Még nem voltam albérletbe soha, nem tudom hogy illik -e alkudni és mennyit.


A lakást kerek 100-ért szeretnék kiadni, én arra gondoltam hogy 95 esetleg 90-et mondok neki, hogy én annyiért tudnám kivenni.

Nem tudom hogy ez nem -e pofátlanság... Köszönöm!


2020. jún. 23. 18:46
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Nem pofátlanság, ügyes próba. Kérdés, hogy a lakás, ill. tulaj mennyire alkuképes. Ha felújított lakáska jó helyen, több jelentkező is akadhat rá, így értelemszerűen hátrányba kerülsz azokkal szemben, akik nem alkusznak. Meg a tulaj is lehet olyan, hogy a lakás lelakott kis putri, komoly érdeklődő sincs rá, de azért sem enged a tulaj a 100ból, inkább hagyja üresen állni. Szóval az adott helyzettől függ.
2020. jún. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Bérbeadóként én nem adnám ki annak aki alkudozik már az elején. Az ilyenekkel csak a probléma lesz később.
2020. jún. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Bérleményre nem jellemző az alkudozás. Ez egy szolgáltatás, nem olyan mintha ingatlant vagy ingóságot vennél.

Én általában az alkudozókat talonba teszem. Nem vagyok velük bunkó, de aki nálam alkudozással nyit fél-1 perc beszélgetés után, azt általában nem veszem komoly, fizetőképes bérlőnek.

Nem mondanám pofátlanságnak, csak ilyen esetben sokat elárul az emberről, ha alkudozni próbál.

2020. jún. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
inkább felfelé szoktak alkudni a mai világban...
2020. jún. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
43%

Alku mindig akkor aktuális, ha különben már eldöntötted, hogy kiveszed.

Tehát a helyszínen. Előre nem illik erről puhatolózni.

2020. jún. 24. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Persze, akkor alkudnék, mert szeretném kivenni...


Mennyi a reális, elfogadható alku a 100-ból? 95?

2020. jún. 24. 05:37
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

Én bérbeadóként mondom neked, hogyha kell neked az a bérlemény, akkor ne alkudozz! ...legalábbis velem ne, mert nem fogom utána neked kiadni.

Egy ingatlanvásárlásnál milliós nagyságrendről van szó, de aki 5-10ezerrel próbálkozik egy bérletnél, az annyira kispályás, hogy nálam szóba sem jöhet.

2020. jún. 24. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
Ha kell neked a lakás, inkább ne alkudj, csak lejáratod magad már az elején 5 ezer ft miatt!
2020. jún. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Amikor kiadom a lakást, legalább 20 érdeklődő hív fel a hirdetés feladását követő 48 órában. Ebből 15 megjelenik, elolvassa a szerződés tervezetet (semmi extra, állat nem jöhet és közjegyzővel hitelesítünk), marad 10. Abból 5 biztos kivenné. Ha jó a lakás, ne alkudj. Ha rossz, inkább keress tovább. Nem az alkun van a hangsúly, olyan tulajt keress, aki adózik, szerződésetek van, ami mind a kettőtöket véd, bejelentkezhetsz, ki tudod fizetni, stb.
2020. jún. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 kovpet ***** válasza:
76%

9: "olyan tulajt keress, aki adózik"


Ezt pl az adótitok miatt lehetetlen tudnia bérbeadón és a NAV-on kívül másnak.

2020. jún. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!