Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyibe kerül 2 embernek...

Mennyibe kerül 2 embernek eltartania magát egy albérletben? Részletek lent!

Figyelt kérdés

Hamarosan szeretnénk a párommal összeköltözni, mindkettőnknek első albi lenne, eddig szülőkkel laktunk. Elkezdtünk számolgatni. Én kb 250 ezer nettót keresek, ő meg olyan 300 ezer nettó körül. Több lakást is kinéztünk, amik átlagosan 110-130 ezer körül vannak, amiben ugye a rezsi nincs benne. Mekkora lehet egy 2 szobás, kb 50 nm-es lakás rezsije, itt mennyivel érdemes számolni?

Illetve 2 ember mennyit költ kajára egy hónapban? Ha mondjuk hetente 3x főzünk egy nagyobb adagot, és nem silány kaját eszünk, de nem is a legdrágábbat.

Ezen kívül a többi kiadás (szórakozás, ruházkodás, közlekedés stb.) már nyilván opcionális, és tud az ember spórolni, de szerintetek a kettőnk keresete elég ahhoz, hogy normálisan meg tudjunk élni egy ilyen árú albérletben, és a kötelező dolgok kifizetése után se kelljen nélkülöznünk?

Ti mennyit költötök havonta albérletre, rezsire, mennyit kerestek, és milyen színvonalon tudtok élni? Jöhetnek a válaszok, sajnos mi még eléggé tapasztalatlanok vagyunk e téren :)



2020. júl. 1. 21:29
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
84%

Kérdezőnek: mi vidéki városban lakunk, kb. akkor téglalakásban, mint amit írtál, ketten.

Nálunk a rezsi 35 ezer körül van: 4000 közös költség, 2000 körül a lakásbiztosítás, 15.000 a gáz átalány (amit mi télen-nyáron fizetünk), 8000 körül van a víz, illetve hasonló az áram. Én otthonról dolgozom, 3 számítógépünk van, amiből 2 éjjel-nappal megy.

A kaja nekünk 180-200 ezer forint.

Vállalkozó vagyok, úgyhogy nem mindig ugyanannyi a bevételünk.

2020. júl. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
100%

"A szüleimmel falun, családi házban élünk, a víz saját kútból jön, fűtés pedig kazánban, fával, szóval itt azért itt nyilván mások a rezsiköltségek"


Már vagy 6-8 éve nem mérvadó a vegyes tüzelés. Kivéve ha nem lopod, vagy számla nélkül, vagy valami sumákolással szerzed a tüzelő anyagot.

Én már csak tudom, mert év tizedek óta fűtöttünk vegyes tüzeléssel.

Most a legolcsóbb a távhő, utána pedig a központi fűtés gázzal.


(amúgy ez a háztartási könyv a Kádár rendszer alatt lehet működött, de én 34 évesen még életemben nem találkoztam ezzel, pedig nagy az ismeretségi köröm)

2020. júl. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
49%

4: Egyébként akkor nincs bevezetve a házba a víz?

Fürdőszoba és WC sincs a házban?

És vödörrel viszitek be a vizet?


Rákerestem, hogy tájékozódjak, mert úgy tudom, a kút után is kell valamit fizetni.

Az is kijött, hogy kötelező bevezetni a vizet a házba...

[link]

[link]

2020. júl. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
70%
Én vezetem minden kiadásomat, saját formanyomtatványt csinaltam neki. Mi kb. 150ezret költünk el ketten havonta osszesen úgy, hogy 20-23ezer a rezsi mindennel együtt, 1 kocsink van, saját lakásunk van, nem spórolunk feleslegesen, de nem is költekezünk
2020. júl. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
91%
Bakker előző, esküszöm kíváncsi lennék egy ilyen kitöltött formanyomtatványodra :D Hogy lehet annyi pénzből kijönni úgy, hogy még kocsitok is van, és feltételezem, hogy néha használjátok is :O
2020. júl. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
47%

Azzal járok dolgozni minden nap, annyit fogyaszt, hogy havi 1x kell tankolnom 34l benzint bele, marha nagy összes. A kötelező biztosítás meg 13ezer 3 havonta (a kozel 100 előny közül ez az egyik, hogy nem pesti vagyok).

mint írtam, 20-25 ezer a rezsi mindennel együtt, ebbe már a tv/internet is benne van.


Én meg azt nem értem, hogy hogy lehet annyi pénzt elherdálni feleslegesen. Minden héten bevásárolunk 15-20ezerért kaját stb-t és ebbe már a kinder pinquitól a csirkemellig minden benne van. mi a jó istent kéne még venni? A hobbimra is költök kb. 20ezret

2020. júl. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
32%
16: Vidéken olcsóbb a kötelező? És a súlyadó is olcsóbb? Vizsga, szerviz?
2020. júl. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
12%

15: Aki így gondolkodik, az már eleve úgy vesz lakást, autót, hogy nézi a fenntartási költséget.

Én is nézek autót, nézem többek közt a lóerejét, hogy minél kisebb legyen, mert attól függ a súlyadó és a kötelező biztosítás. ;)

És 100 ilyen szempont van vásárláskor.

Amit te bizonyára nem veszel figyelembe.

2020. júl. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
17%

15: Ja, és természetesen piackutatást csinálok arról is, hol a legolcsóbb a kötelező biztosítás, és ott kötöm meg, nem ott, ahol kétszer annyi.

Lakásbiztosítás dettó.

És minden más kiadásomnál dettó.

Amibe energiát fektetsz, megtérül.

Pl. OTP-nél 28 000 Ft volt az éves lakásbiztosításom 15 éve, amit sokalltam, körülnéztem a piacon és voilá, találtam 4000-ért, ugyanazt tudta.

Nem bankolok, drágállom, stb.

2020. júl. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
63%
15 ezerért milyen kaját vásárolsz egy hétre? Tán 3 napra ha elég.
2020. júl. 2. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!