Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyibe kerül 2 embernek...

Mennyibe kerül 2 embernek eltartania magát egy albérletben? Részletek lent!

Figyelt kérdés

Hamarosan szeretnénk a párommal összeköltözni, mindkettőnknek első albi lenne, eddig szülőkkel laktunk. Elkezdtünk számolgatni. Én kb 250 ezer nettót keresek, ő meg olyan 300 ezer nettó körül. Több lakást is kinéztünk, amik átlagosan 110-130 ezer körül vannak, amiben ugye a rezsi nincs benne. Mekkora lehet egy 2 szobás, kb 50 nm-es lakás rezsije, itt mennyivel érdemes számolni?

Illetve 2 ember mennyit költ kajára egy hónapban? Ha mondjuk hetente 3x főzünk egy nagyobb adagot, és nem silány kaját eszünk, de nem is a legdrágábbat.

Ezen kívül a többi kiadás (szórakozás, ruházkodás, közlekedés stb.) már nyilván opcionális, és tud az ember spórolni, de szerintetek a kettőnk keresete elég ahhoz, hogy normálisan meg tudjunk élni egy ilyen árú albérletben, és a kötelező dolgok kifizetése után se kelljen nélkülöznünk?

Ti mennyit költötök havonta albérletre, rezsire, mennyit kerestek, és milyen színvonalon tudtok élni? Jöhetnek a válaszok, sajnos mi még eléggé tapasztalatlanok vagyunk e téren :)



2020. júl. 1. 21:29
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
45%
49 Ket emberrol beszelunk meg mindig, ugyanis se en, se a masik valaszolo nem egymagara foz, ha jol emlekszem.
2020. júl. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem itt hagyjuk abba,olyan mintha egy amőbával beszelgetnék, semmit nem fogsz fel abból, amit irunk, csak hajtogatod a saját b.romságod. Persze,majd pont az fog kioktatni, akinek közé sincs a szakmához, csak majszolja a gép előtt a túrórudit, az akarja itt megmondani nekem, amibe évek óta dolgozom :) hát hogyne
2020. júl. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
49%
52 Tehat nem tudsz reagalni, mert szamodra is egyertelmu, hogy NEM ugyanaz a termek. En elismertem, hogy van nehany, aminel nem tapasztalhato kulonbseg, de eleg meredek azt allitani, hogy tok ugyanaz az egyik, mint a masik, mikor rengeteg termek hot mas xD Igen, akkor is, ha veletlenul ugyanabban a gyarban keszulnek. Ha csak egy darab alapanyag mas a kettoben, vagy masok az aranyok, mar rogton van kulonbseg. Nem en tehetek rola, ha valaki nem erzi, csak annyit eszlel, hogy lemegy valami a torkan azt’ utana nem ehes azt’ jol van xD
2020. júl. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
19%
Senki sem mondta, hogy mindegyik. Nehezedre esnek szöveget is értelmezni, nem csak pampogni? Vagy a sok lepontozó gomb és túrórudi zabálás között már erre nem tudsz figyelni?
2020. júl. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
7%

42:"az emberek nagy resze nem ket darab nyamvadt tojast ebedel"


40Ft egy tojás, 75 tojást kéne egy ebédre megenned ahhoz, hogy kijöjjön a 3000 Ft, amibe állítólag egy ebéded kerül.


Egy tojás kb. 60 kalória.

Zsírral sütve 100.


7500 kalória egy ebéded, akkor 4 étkezés az 30 000 kalória egy napra.


2400 kilónak kell lenned ahhoz, hogy ennyi legyen a napi kalóriaszükségleted.

2020. júl. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
65%

55 Hallod, en mar reg elengedtem ezt a vitat, de koszi, hogy ezt meg idehanytad, jot nevettem xDD

Na megyek, megeszek egy 75 tojasbol sult rantottat.

2020. júl. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
73%
15ezer Ft/hét szerintem engedd el ezt a dolgot, mert már elég gáz vagy.
2020. júl. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
26%

Hányszor írjam le, hogy a tojás példát nem én hoztam? :D

Nem úgy tűnik, mint aki elengedte, folyamatosan leírod ugyanazt, kiegészíted azokkal a mondatokkal, amiket mi írtunk, semmi érvet nem tudsz felhozni, csak az üres pampogás megy :)


Jól nteszed ha itt feladod, mert ez a szánalmas vitakultúra elég gáz

2020. júl. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:
85%

#55 senki nem eszik az év 365 napján tojást minden nap...ez rettentően hülye példa. Gondolom te is tisztában vagy, hogy nem csak tojás, zsír, és kenyér létezik a világon.

Egy rántott karaj ebéd valami körettel, salátával, innivalóval igen, 3000 forintba bőven belekarcol.


Sokan olyan ostobán állnak ehhez a témához, van aki beéri szegényesebb olcsóbb kajával mert arra telli neki, vagy simán csak ezen nőtt (szocializálódott) fel.

Van aki meg szereti a változatosságot, és megengedheti magának a minőségi ételeket.

El lehet lenni zsíros kenyerén meg parizeres zsömlén is, de aki többre vágyik az bizony kénytelen lesz többet fizetni az ételérét.


Szóval szerintem fejezzétek be ezt a szájkaratét, mert mind a két oldal már szélsőséges hülyeségekkel kezd példálózni.


Mi egy hónapban elköltünk ketten 80-100 ezer forintot élelmiszerre. Szeretjük a változatosságot, az egészséges ételeket, soha nem járunk étterembe, mindent itthon készítünk el magunknak mert imádunk sütni főzni, és vidéken élünk.

Nem eszünk csupán csak azért zsírt meg tojást, hogy meglegyen a napi kalóriabevitelünk.

Azt esszük amit szeretünk, amit megengedhetünk magunknak, ami változatos és tápláló.

2020. júl. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!