Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyibe kerül 2 embernek...

Mennyibe kerül 2 embernek eltartania magát egy albérletben? Részletek lent!

Figyelt kérdés

Hamarosan szeretnénk a párommal összeköltözni, mindkettőnknek első albi lenne, eddig szülőkkel laktunk. Elkezdtünk számolgatni. Én kb 250 ezer nettót keresek, ő meg olyan 300 ezer nettó körül. Több lakást is kinéztünk, amik átlagosan 110-130 ezer körül vannak, amiben ugye a rezsi nincs benne. Mekkora lehet egy 2 szobás, kb 50 nm-es lakás rezsije, itt mennyivel érdemes számolni?

Illetve 2 ember mennyit költ kajára egy hónapban? Ha mondjuk hetente 3x főzünk egy nagyobb adagot, és nem silány kaját eszünk, de nem is a legdrágábbat.

Ezen kívül a többi kiadás (szórakozás, ruházkodás, közlekedés stb.) már nyilván opcionális, és tud az ember spórolni, de szerintetek a kettőnk keresete elég ahhoz, hogy normálisan meg tudjunk élni egy ilyen árú albérletben, és a kötelező dolgok kifizetése után se kelljen nélkülöznünk?

Ti mennyit költötök havonta albérletre, rezsire, mennyit kerestek, és milyen színvonalon tudtok élni? Jöhetnek a válaszok, sajnos mi még eléggé tapasztalatlanok vagyunk e téren :)



2020. júl. 1. 21:29
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
91%

A "háztartási könyv" témához még annyit tűznék hozzá, hogy tulajdonképpen nekem is van ilyenem. (Nyolcadik osztályban 100% hogy nem volt ilyen házink, senki nem vállalta volna fel a nyomorgást ami otthon van.) Egy bankszámlám van, egy kártyával, és mindent kártyával fizetek, így a számlatörténetben gyönyörűen kirajzolódik az összes bevételem és kiadásom. Kb havonta át szoktam olvasni puszta kíváncsiságból. (Nekem nem okoz gondot a spórolás, nem élem meg tragédiának. Lehet hogy valakinek a 'jót enni' ott kezdődik, hogy fél kiló bélszín ebédre valami flancos borral, de nekem nem.) Mondjuk igaz hogy én egy más generáció vagyok, de már a szüleim is a számlatörténetet nézik, nem írogatják a füzetkébe, hogy mikor utaltak kinek és mennyit.

22N

2020. júl. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen jo fizetesek mellett nem kell aggodnotok hogy nem jottok ki honap vegere ha ne szorjatok a penzt.

Lakas pl 130, a rezsi 30-40 ezer, kajara szamoljatok 70-80 korul legalabb.

Egyikotok fizetese elmegy albeletre, kajara , rezsire, a masik fizetes pedig minden egyeb koltseg es megtakaritas

2020. júl. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
100%

Mi 2 éve vezetjük a kiadásainkat, bár nem füzetben, hanem excelben és applikációban. Így pontos adatokat tudok neked mondani.

2 felnőtt, megyeszékhely, átlagos életszínvonal. Lehetne jobb is, de most a spórolásra törekszünk, mert jövőre lakást veszünk.

Össz fizetés: nettó 436.000ft

Albérlet: panel 2 nagy szobával, 100.000+ rezsi. Nyáron átlagosan 30.000ft, télen 40.000 ft. Viszonylag jól le van szigetelve.

Étel: otthon főzve (súlyos érzékenység miatt) 80.000 ft

Háztartás, kozmetikumok, egészség: átlagban 15.000, valami mindig épp elfogy :D

Bérlet: 15.000

Benzin: 15.000

Számlák: teló, kötelező,adó stb: havi szinten 10.000

Fix megtakarítás: 150.000

Egyébre marad: 46.000 ebből van szórakozás, ruha stb. De még sosem fogyott el mind egyszerre. Ami marad hóvégén megy a megtakarításba.

Tudnánk sokkal jobban meghúzni a nadrágszíjat, de ettől jobban nem akarjuk. Lakásvásárlás után könnyebb lesz, mert akkor csak a hitel marad nem félrerakás+albérleti díj.

2020. júl. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
74%
"Hogy a fenébe lehet megenni 15ezer forintert kaját 3 nap alatt?" Hát a hozzád hasonló ványadt anorexiásoknak persze sehogy! Vagy lehet, hogy rád más árak érvényesek a boltban, vagy netán elfelejtesz fizetni...Vagy mindenből a legszarabbat veszed...Másfélszer annyiba kerül minden, mint pár hónapja. 5000 Ft-ból alig veszek valamit! Egy ebéd 2 emberre 2-3 ezer forint, és akkor hol van még a reggeli meg a vacsora? Mi nem üres kenyéren élünk! Hazudsz te barátom, maradjunk annyiban!
2020. júl. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
52%

Ja, en sem ertem. 3000 ft az aznapi ebed ha CSAK kajat veszek, tehat tegyuk fel ket embernek eleg hust es amelle a koretet. Es akkor nezzuk azt is, hogy akarok reggelizni esetleg, meg kell egy doboz tej kb ketnaponta, ok van aki csapvizet iszik de mi vagy uditot vagy asvanyvizet veszunk...

15 ezer ft egy hetre leosztva napi 2000 ft, ennyit akkor koltottem, amikor egyedul voltam es nem foztem itthon, csak vettem minden nap valami szendvicset vagy elore kesz kajat a meloba es azzal letudtam a napot, emelle meg este talan megettem egy sonkas kenyeret itthon vagy ilyenek.

2020. júl. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
78%

Mi egyébként ketten elvagyunk 10 ezerből egy héten.

De! Mindezt úgy, hogy gyakorlatilag amit lehet itthon megtermelünk.

Tojást kb. 10 éve nem vettem boltban, mindig van 10 tyúk ami még télen is (jó helyük van azért tojnak télen is) kiszolgál minket tojással.

A kert tele zöldségekkel, emellett vannak még nyulak is, gyümölcsfák, gyümölcsök: eper, málna, földi szeder.

Mikor a tyúkok már kiöregednek, levágjuk és mennek a fagyasztóba vákuum csomagolásban, így akár 1+ évig is eláll. Ugyanez a nyulakkal, most is van le vákuumozva 8-10 két-három kilós nyúl a fagyasztóban.

Évente egyszer veszünk egy egész házi disznót (140 ezer feldolgozva). Még kicsi korában kiválasztjuk melyik kell (kap egy billogot) majd ha már vágósúlyban lesz, akkor aki neveli le is vágja és konyhakészre feldolgozza nekünk.

Ez szintén vákuumozva bekerül a fagyasztóba, így egész évre ellátva minket sertés hússal.

Kettő A+++ 330 literes fagyasztószekrény van most is dugig pakolva kajával.


Szóval ha mindezt boltban kéne megvenni, akkor 100% hogy havi 70-80 alatt nem úsznánk meg a kaját.

2020. júl. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
24%

Attól, hogy ti képtelenek vagytok értelmesen vásárolni és fogyasztani, még nem más az anorexiás es a hazug. Mi télen megvesszük egybe a házi sertéshúst, kb. fél-haromnegyed évig az elég, csak daralthust és csirkemellett veszünk pluszba, mert abból fogy a legtöbb.


Szerintem üljetek neki egy kicsit gondolkozni, mint hogy itt hőbörögtök, mert az tény, hogy nekünk marad több pénzünk, mi nem nélkülözünk, veletek ellentétben, úgyhogy vmit ti csináltok rosszul.

2020. júl. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
27%

35: Nekem egy ebéd 2 kisebb tojásból hagymás rántotta. 40-ért vesszük a tojást, kell még bele zsír, rezsit számolok rá, 150 Ft-ból bőven megvan (eldobhatós tányér és villa 3-3 Ft még, azt is beleszámoltam, nem mosogatok).

Ha hús, akkor 1 felsőcomb, némi sült zöldség, szalonna, 5-10 dkg majonéz, 660-ért veszem a felsőcombot, az kb. 15-20 dkg egy darab, a majonézt 500-ért veszem literjét, zöldségekkel, rezsivel az kb. 300-350 Ft maximum.

De van, hogy nem eszem főttet, vagy olcsóbb ételt eszem ebédre, pl. paradicsomlevest.

2020. júl. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
15%

35: Megnéztem az előzőhöz kapcsolódva a napi kalóriaigényemet, 1700 kcal-t mond, kb. meg is van.

[link]

Kb. 10 dkg csoki is megvan minden nap, az 160-220 Ft a sima, 230-250 a mogyorós, 500 kalória.

2020. júl. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
23%
35: Bocs, férfi volt beállítva a kalkulátorba, nő vagyok, csak 1600 kcal kell egy napra így.
2020. júl. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!