Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyibe kerül 2 embernek...

Mennyibe kerül 2 embernek eltartania magát egy albérletben? Részletek lent!

Figyelt kérdés

Hamarosan szeretnénk a párommal összeköltözni, mindkettőnknek első albi lenne, eddig szülőkkel laktunk. Elkezdtünk számolgatni. Én kb 250 ezer nettót keresek, ő meg olyan 300 ezer nettó körül. Több lakást is kinéztünk, amik átlagosan 110-130 ezer körül vannak, amiben ugye a rezsi nincs benne. Mekkora lehet egy 2 szobás, kb 50 nm-es lakás rezsije, itt mennyivel érdemes számolni?

Illetve 2 ember mennyit költ kajára egy hónapban? Ha mondjuk hetente 3x főzünk egy nagyobb adagot, és nem silány kaját eszünk, de nem is a legdrágábbat.

Ezen kívül a többi kiadás (szórakozás, ruházkodás, közlekedés stb.) már nyilván opcionális, és tud az ember spórolni, de szerintetek a kettőnk keresete elég ahhoz, hogy normálisan meg tudjunk élni egy ilyen árú albérletben, és a kötelező dolgok kifizetése után se kelljen nélkülöznünk?

Ti mennyit költötök havonta albérletre, rezsire, mennyit kerestek, és milyen színvonalon tudtok élni? Jöhetnek a válaszok, sajnos mi még eléggé tapasztalatlanok vagyunk e téren :)



2020. júl. 1. 21:29
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
52%
Jó, hát lehet rajta spórolni, de úgy leélni egy életet, hogy egyszer nem eszel egy jót, hát köszi, inkább felkötném magam...
2020. júl. 2. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
87%

En sem hallottam soha ilyen haztartasi konyvrol es csak tippre tudnam megmondani, mennyit koltunk egy honapban. Papir alapu szamlakat evek ota nem kapok, minden online van.

15 ezer ft nekunk is kb harom napi kaja, bar 150 ezret nem koltunk el szerintem egy honapban kajara, de ki tudja.

Kerdezo: 550 ezer forintbol szerintem nem fogtok ehen halni, azt meg majd kitapasztaljatok, hogy mennyit koltotok erre-arra, mert ez mindenkinel mas, masok az igenyek.

2020. júl. 2. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
74%
20: Ez attól is függ, mekkora vagy és férfi, nő, mennyi idős. Nyilván egy 35 kilós nem sportoló nő hatod-nyolcadannyit eszik, mint egy 160 kilós súlyemelő férfi.
2020. júl. 2. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
49%

21: Engem nem érdekel különösebben az evés, őszintén szólva jóval könnyebb lenne az életem, ha nem kéne időt pazarolnom rá.

De akinek szántad, Kinderbuenótól csirkemellig mindent vesz, nem hinném, hogy ez a "nem eszik egy jót"-kategória.;)

2020. júl. 2. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
23%

Hogy a fenébe lehet megenni 15ezer forintert kaját 3 nap alatt? Bocsi, de en ezekkel kkötekedésekkel nem tudok mit kezdeni, nálunk 15ezer bőven elég 1 hétre, nem vagyunk malacok, reggelizunk, ebedelunk, uzsonnazunk és vacsorazunk is, kb. 2 naponta főzünk, nassolunk, de igy se tudunk annyit megenni. egyáltalán nem nélkülözünk, sőt!


És igen, vidéken olcsóbb a kötelező. Az autószerelő is feltetelezem, mert nekem kb. az éves szervizdij kijön 40ezerre, ebbe már a kupogodob csere is benne volt.


Úgyhogy valamit rosszul csinaltok

2020. júl. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
83%

Mi ketten élünk egy2 szobás 555 nm-es lakásban. A ház 2006ban épült, jó a hőszigetelése, egy közös gázkazánja van, ami ad melegvizet is. A fűtési díjunk a fűtési szezonban kb. 4000 ft havonta, melegvíz 1-2000 ft havonta. Közös költség 12000+1500 a teremgarázs beállóhelyért. Villany kb. Havi 7000. Azzal is főzünk. Gáz nincs a lakásban. Víz: havi 3000 körül. Netünk van, az havi 4000 ft. Mobiltelefonra mi viszonylag sokat költünk, mert sokat is használjuk+szülőkét is mi fizetjük, mert az egész családnak váltottunk egy csomagot, így az kb havi 20ezer. Amibe van net-használat is. Kaja: mi mindennap főzünk, és ha mindent összeszámolok (hús, zöldség, gyümölcs, sajtok, felvágottak) akkor heti 40ezer megy el rá kb.Van autónk is, használattól függően havi 1-2 tankolás kell, ami havi 15-30000 ft. Kötelezője jelenleg évi 60ezer (havi 5ezer), karbantartasára egy 100ast számolunk évente. Összegezve: mi ketten havi 400ezerből gazdálkodunk, ebbe belefér az autó fenntartása, szórakozás (színház, mozi), hobbink (horgászat mindkettőnknek), ruházkodás, (szezononként 50ezer kettőnkre kb) kisebb belföldi nyaralás is évente 1-2szer, és nem kell fillérezni a boltban. Ekkora összegből nem szokott hóvégére a számla nullába menni.

Távfűtés: sztem a legdrágább, laktam távfűtött lakásban, az is 2szobás 55 nm-es volt. Ott havi 10-12 ezer volt a távhő télen-nyáron. Általanydíj.

Netbank: elmúltam 40 éves, mióta az eszemet tudom, netbankom van. Már középiskolás korom óta. Mindig szerettem követni a pénzügyeimet.

Háztartási könyv: életemben nem hallottam róla. 😂 Excelben vezetjük a bevételeinket és kiadásainkat több, mint 10 éve. (Ezt csak a kis tökéletes okoskának, akinek a dédszüleinek is háztartasi könybe volt, és ő azt már 8 évesen tudta vezetni)

2020. júl. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, a lakásunk 55 nm-es, nem 555. Elütöttem..
2020. júl. 2. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
14%

25: De mitől olcsóbb a kötelező vidéken? Mutass egy kalkulátort légyszi, ahol számít a tulaj lakhelye!

A súlyadó is olcsóbb?

2020. júl. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
23%
25: Jaigen, a vizsgadíjat is kérdeztem, azt se válaszoltad még meg.
2020. júl. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
73%
Mi ketten együtt kb 450ezer Ftbol élünk. 40 nm es lakast bèrlünk, 85ezer bérleti díj, rezsi nagyon kevés, közös költséggel együtt télen 22-25ezer Ft. Autónk van, egyszer teli tankoljuk. Kaja 100-120ezer Ft körül van, heti 3x főzök, nem legolcsóbb alapanyagokból, és ebben benne van a nasi, üdítő. Szórakozás, ruha, egyéb dolgok változó. Maradékot félretesszük.
2020. júl. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!