Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Megbízható előre fizetni a...

Megbízható előre fizetni a bérleti díjat?

Figyelt kérdés
Bérelni készülünk egy házat, a tulaj egy évre akart szerződést kötni, de úgy belement a 6 hónapba, ha előre kifizetjük a hat havi bérleti díjat és két havi kauciót. Én még ilyennel nem találkoztam, úgyhogy nem tudom ez mennyire megszokott. Közjegyző előtt történne a szerződés aláírása, esetleg van valami tanácsotok, hogy mit érdemes beleírni a szerződésbe?

2020. júl. 11. 10:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Simán biztonságos, amúgy is előre kell fizetni, max haviban.

Nekem volt éves előre fizetés is. Ellenben ezek elég alku képesek. Egybe fizetve 10 hónapnyit fizettem 12 helyett.

Kicsit szókatlan. De ez szerződés kérdése.

2020. júl. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
68%

#1

A Kérdezőéknél már megvolt az alku, mert lealkudták a minimum 1 évre hirdetett házat 6 hónapra.

2020. júl. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, végülis ez is alku.


Az állapot felmérés mindenképpen legyen videóval dokumentálva.

Túl sok az olyan visszaélés, hogy valamit az új bérlővel fizetett meg az ingatlan kiadója. Sok száz ezertől mentett meg már a videó felvétel.

2020. júl. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!