Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Aki nem tud megfizetni 2 havi...

Aki nem tud megfizetni 2 havi kauciót, az később sem tudja majd a bérleti díjat?

Figyelt kérdés

7 évig voltam bérlő, és most, hogy vettem egy saját kuckót, kezdem átérezni a másik oldalt is. Szeretném az egyik szobát kiadni, de meglepően sokan jönnek azzal, hogy van munkájuk stb., de nem lehetne-e csak egy havi kaució.

Ha van munkája, miért jelent gondot a kéthavi kaució? Nekem sem volt rekord fizetésem több éven át, ennyi tartalékom mégis volt mindig. Lehet bízni abban, hogy a bérleti díj majd ezek után nem fog elkezdeni akadozni, netán egyszer csak majd nem fizet? Olvastam, hogy járvány miatt most sokan belemennek a mindössze egyhavi kaucióba, amit én kevés biztosítéknak érzek.



2020. jún. 28. 21:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Senki nem tudja. Szobára amúgy általában egy havi kauciót kérnek!
2020. jún. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%
10 évig laktam albérletben. Soha nem volt 10 Ft megtakarításom sem, de az sem fordult elő soha, hogy ne tudtam volna kifizetni az albérletet. A kaucióra kölcsön kellett kérnem a szüleimtől, de egyébként a fizetésemből mindig rendesen fizettem az albérletet. Akinek olyan kvasok spórolt pénze van, az mégis minek lakna albérletben? Hisz az már elég egy beugróra a hitelhez.
2020. jún. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Én is spórolt pénzből vettem, sokáig laktam albérletben. Nem soha gondom, hogy fizessem, igaz, mindig is beértem egy szobával, ami még így is méregdrága volt.
2020. jún. 29. 02:00
 4/16 anonim ***** válasza:
60%
Bérbeadói oldalról mondom: sajnos, nekem az a tapasztalatom, hogy aki 2 havi kaucióból alkuszik (ráadasul szoba esetén, ami jóval olcsóbb, mimt egy egész lakás) annak a fizetési kézsegével később is lesznek gondok. Szoba bérleti díja 50-60-70 ezer ft, elhelyezkedéstől függően. Legyen 70. 140 ezer forint manapság nem számít olyan hú de nagy összegnek. Akinek ennyit nem sikerül megspórólnia egy év alatt, annak vagy tényleg komoly anyagi gondjai vannak, és emiatt nem biztos, hogy a szobát fennt fogja tudni tartani, vagy úgy áll a pénzhez, hogy nem tudja beosztani, és emiatt lesznek vele fizetési problémák.
2020. jún. 29. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%

Én nem tudom,hogy mások mit csinálnak, vagy mennyi kaucióval érzik biztonságban magukat, de az biztos, hogyha nálam valaki akár a bérleti díjon, akár a kaució mértékén alkudozni próbál, az nálam szóba sem jöhet. Világosan leírom a hirdetésben, hogy mik a feltételeim, ha azok nem felelnek meg, tessék másikat nézni!

Nekem a tendenciával van bajom - ez gyakran előremutat - ilyen mentalitású emberrel nem szeretnék üzleti kapcsolatban lenni.

2020. jún. 29. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

Azért szobabérlésnél is lehet akár több mint 2 havi kaució a kár, mert le lehet hányni a falat vörösborral, összehugyozni/vérezni az ágyat, poloskát behurcolni, tönkre vágni mosógépet/hűtőt, eldugítani fürdőkádat, vagy ahogy itt nemrégiben olvastuk, felgyújtani a konyhát/lakást.

Aki bármiben is alkudozik, azt nem érzem stabilnak anyagilag és egy bérbeadás enélkül is rizikós. Ettől még lehet mellényúlni, egy alku nélkülivel is lehet ráfázni, de ennek a lehetőségét igyekezzen a saját érdekében a bérbeadó kizárni.

A bankoknál sem lehet alkudozni az önrészen, pedig lehet, hogy az illető végig becsülettel fizetne, ez őket nem érdekli, mert ez nem piac.

2020. jún. 29. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
21%
#6 Sőt, fel is lehet gyújtani a lakást, ezért kérjük el az ingatlan piaci árát kaucióként! A kiadásban mindig van rizikó!
2020. jún. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%

#7

Speciel írtam a lakásfelgyújtást is és nem a kisujjamból szoptam a példáimat, mindegyiket innen szedem és bérlők írták!

Természetesen, majd ha lesz kiadó lakásod annyit kérsz kauciónak amennyit akarsz, vagy akár el is tekinthetsz tőle, de ameddig csak egyik oldalról látod a dolgokat, addig engedd meg, hogy a bérbeadó döntsön a saját ingatlanával kapcsolatban! ... te meg legfeljebb keress másikat!

2020. jún. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
56%
#8 Honnan veszed, hogy nem bérbeadó vagyok? Mert egy szobára nem látom reálisnak a két hó kauciót, meg a túlzott parát???
2020. jún. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
46%

"mindegyiket innen szedem és bérlők írták!"


Na, te viszont álmodban vagy bérbeadó, ha erről az oldalról szeded a tapasztalataidat :DDD

2020. jún. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!