Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha a közös költségben benne...

Ha a közös költségben benne van a korlátlan hideg víz fogyasztás (nincs vízóra), akkor a meleg víz fogyasztást sem tudják, igaz? Csak egy becsült fogyasztás után fizetem a felmelegítési díjat?

Figyelt kérdés
Most költöztem albérletbe, a tulajdonos kb. semmit nem tud a lakásról, így nem tud ebben segíteni. A meleg víz felmelegítési díja láttam, hogy a főtáv számlában van benne, de mivel nincs a lakáshoz tartozó vízóra, így ez az összeg sem függ a fogyasztástól, jól gondolom? Akinek szintén a közös költségbe van beépítve a vízdíj, tudna segíteni? Köszönöm!
2020. aug. 2. 22:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12%

"a tulajdonos kb. semmit nem tud a lakásról"

Ez durva. Kiről van szó? Teljesen hihetetlen.


Milyen lakás, mikori, mi készíti a melegvizet?

2020. aug. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
12%

Még egy gondolat: Leellenőrizted, hogy ő a tulaj? Teljesen valószínűtlen, hogy ne legyen tisztában ezzel, mert a lakásvételkor is kell csinálnia nullás igazolást és átiratni minden szolgáltatót a saját nevére.

Csak az nem tudja, kinek fizeti a meleg vizet, aki ezt nem csinálta végig.

Elképzelhető, hogy csalóval állsz szemben, ha nem azonosítottad a tulajt.

2020. aug. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem kell, hogy legyen vízóra a lakásban.

Fürdőszobában, WC háta mögött. Máshogy nem lehetne megállapítani, ki mennyit fogyaszt.

Ha pedig esetleg olyan, hogy a közös vízhasználatot arányosan elosztják a lakások között (hallottam már ilyenről) akkor vagy beszélnék a tulajjal, hogy rakasson külön vízórát vagy költöznék, de rögtön! Mert akkor egy család vízfogyasztásának vagy a folyosón lévő virágok locsolását te is fizeted.

2020. aug. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Illetve ha a tulaj nem segít, a közös képviselővel beszélj. Neki tudnia kell mindenről.
2020. aug. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
3: Nem, nem kell, egyik házunkban sincs mindenkinek vízórája, ez korrekt, amit erről írt.
2020. aug. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az épület teljes fogyasztását mérik majd elosztják a lakok közt.
2020. aug. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Beviz Elek ***** válasza:

#2

Az is elképzelhető, de az is hogy sok háza/lakása van és nem emlékszik mindenre.

Korábban mi is béreltünk, eljött a tulaj körbenézni hogy minden rendben van-e, mi feltettünk egy kérdést, ő tőlünk kérdezte hogy hány szobás a ház mert ez alapján próbálta belőle hogy melyikben is van.

2020. aug. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Neki nincs sok lakása, de ő soha nem lakott ott, csak megvették a lakást, mindig mindent az aktuális albérlőre bízott, a számlákat is a bérlők fizetik, ha vmi gond van a lakással azt is a bérlők intézik, ő csak a zsét szeretné látni minden hónapban... Azt sem tudta, hogy gáz-, illetve villany az átalány-e, vagy diktálni kell minden hónapban, azt sem, hogy mennyi a közös költség. Viszont jó áron van és jó helyen, így kivettem ezek ellenére is, cserébe szívok a dolgokkal. :D
2020. aug. 3. 08:43
 9/11 anonim ***** válasza:
Biztos nem laknék ott.
2020. aug. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8: Jó, de csak tudod, myilen mérőórák vannak, és hoyg mi készíti a melegvizet... Az, hogy mennyi a közös költség, miylen a fűtés, melegzív, nem mindegy a bérlői döntésedben, lehet 5000 de 55 000 is... szóval csak ezek után derül ki, olcsó-e tényleg az a lakás... Lehet, a bérleti díj kevés, de ugyanannyit ráköltesz a rezsire, lehet a bérleti díj magasabb, de szinte nulla a rezsi, mert a tulaj körültekintően vásárolt... Melyikkel jársz jobban?:)
2020. aug. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!