Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan oldanátok meg a számlák...

Hogyan oldanátok meg a számlák fizetését bérbeadóként, ha külföldön laktok? E-számláim vannak több közüzemnél is. Screenshot a bérlőnek és utána utalja át a lakbérrel együtt? Mikor kérjem a kifizetést tőle? Nem egyszerre jönnek a számlák.

Figyelt kérdés
2020. aug. 12. 19:14
 1/8 A kérdező kommentje:
Mármint én vagyok a bérbeadó, a lakásom, amit kiadok Magyarországon, én külföldön.
2020. aug. 12. 19:15
 2/8 anonim ***** válasza:

A tulajnak csak a lakbert adom at. Minden mast en intezek berlokent, a neten keresztul, a tulaj a gaz es villanyszamlat latja max.

Mondjuk en a megbizhato berlok koze tartozok, es nem laknek olyan helyen ahol a tualjra kell varni hogy kifizesse a szamlakat.

2020. aug. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy működik a dolog, hogy a bérlő minden hónapfordulókor fotót küld a mérőórákról, én az előzőek alapján közlöm vele az aktuális fizetnivalókat. (a tényleges fogyasztását fizeti, míg a számlák egy átalányt fizettetnek, ezért én visszaszámoltam a kwh/ft, gáz m3/ft, ill. vízm3 egységárát a számlákból)Tehát én fizethetem a számláimat akárhogyan, a bérlőtől teljesen függetlenül.
2020. aug. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A bérlő fizeti a számlákat, és ő küldi neked a csekkszelvényt/befizetési igazolást mailben minden hónapban egyben, miután mindent befizetett.


Nálunk így megy, felnőtt emberek között sztem ez a normális.

2020. aug. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A bérlőd tud a szolgáltatóknál kötni számlafizetői szerződést. És akkor ő fizet. Ha meg nem, akkor rajta hajtják be, nem a lakáson.


"A legtöbb közüzemi szolgáltatónál van lehetőség a szerződött ügyféltől eltérő számlafizető beállítására. A megnevezés egyértelmű: a számlafizető szerződésben vállalja a meghatározott felhasználási helyen felhasznált fogyasztás (víz, áram, gáz) árának és a járulékos költségeknek a megfizetését. Ez ugyanakkor csak köztes megoldásra jó, hiszen a szerződés a tulajdonos nevén marad, és ha mégsem fizet a bérlő, a fizetési kötelezettség őt is terheli, hiszen mindketten egyetemlegesen felelősek. Ez a változtatás is szerződésmódosítással jár, és csak akkor lehet megtenni, ha a számlákat időben kiegyenlítették – emellett a fogyasztásmérők gyári számát és az aktuális mérőállást is fel kell tüntetni."

2020. aug. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi is úgy fizetünk, ahogy a 3as írja. Minden hónapban befotózzuk az órákat, a tulaj küldi kiszámolva+ a lakbér és annyit adunk neki. A többit ő intézi.
2020. aug. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én úgy intézem, hogy én fizetek mindent online, és egy havi elszámolást küldök neki, amihez mellékelem az elektronikus számlákat - ö ennek ellenében utal. A méröórákról havonta kérek fotót, annak alapján jelentem be én az óraállásokat. Eddig jól müködött.
2020. aug. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. aug. 15. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!