Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Másnál is csinálnak a lakótárs...

Másnál is csinálnak a lakótársak érthetetlen dolgokat?

Figyelt kérdés

Most 1 hete lakom együtt egy lánnyal, aki nagyon kedves, nincs vele bajom, viszont amikor beköltözött, mondtam neki, hogy van 4 teljesen üres polc a konyhaszekrényben, ahova nyugodtan pakolhat.

Hazamentem a hétvégére, erre visszaérve azt látom, hogy az én (szinte teljesen telepakolt) fűszerespolcomra tette a saját kockacukrát és kávéját. Én ezt nem értem, ha van hely, minek kell neki az én polcom? :D Nem tudom bunkóság-e de most egyelőre a konyhapultra tettem a dolgait, majd ha hazaér, megkérem, hogy az én polcom ne használja.


Előtte egy másik albiban volt egy lány, aki rendmániás volt, ezért a konyhában az én polcaim is mindig lepakolta takarításkor, hogy letörölje. Ezzel még nem is lenne baj, de mindenki okkal pakolja fel a polcokra úgy a dolgokat ahogy, és neki teljesen más volt a logikája. Mikor próbáltam megbeszélni vele, hogy nem jó nekem, hogy össze-vissza szétpakolja a dolgaim, megsértődött. De mégis ki szereti, ha a cuccaihoz nyúlnak?


Onnan végül elmenekültem, mert elviselhetetlen volt számomra, ahogy vizsgaidőszak alatt viselkedett. Kb. úgy tett, mintha csak neki kellett volna tanulnia, alkalmazkodni meg semmilyen szinten nem tudott.


Az én haklim, hogy nem szeretem, ha indokolatlanul a holmimhoz nyúlnak, így a hűtőben is van 2 külön polcom,most elférünk benne.


Másnak is volt ilyen tapasztalata, esetleg saját fura szokása, amire csak néztek? :D



2020. szept. 14. 15:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
51%
Akarom írni, 7-es... nem a nyolcas, bocsi.
2020. szept. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
51%
Mégis a nyolcas, én vagyok a hetes. Csókolom :D :D :D
2020. szept. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Igazából itt a kulcs tényleg az alsó polcokban van, ez maradt ki az eredeti kérdésből.


Nincs baj azzal, ha valaki laza, de azzal sem, ha nem szereti a nyúlkálást. Én mindkét verziót átéltem az évek során, volt olyan lakótárs, akivel nem lehetett lazázni, mert neki azt jelentette, hogy mindent IS elhasznált, az edények bevándoroltak a szobába és ott maradtak, én meg álltam az üres konyhában, hogy a kajám elfogyott, főzni, enni nincs miben, a lakótárs meg lelépett négy napra, és a kulcsra zárt szobájából visszaszerezni se tudom...

Másokkal meg tök jól ment, hogy együtt főztünk, osztozkodtunk.


Eredeti kérdésnél maradva, ha az új lakótárs tényleg csak olyan polcokat kapott, amit nem lehet elérni, akkor érthető, hogy lerakta a cukrot meg a kávét. Csak ez kimaradt a szép hosszú leírásból. :)


Mi újság azóta, kérdező? Megdumáltátok?

2020. szept. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Megdumaltuk,a konyhapulton elférnek a dolgai, én is ott tartom az almám/kenyerem, hogy ne rothadjanak meg. :D


És van 4 alsó polc plusz 2 fent amit használhat.


Tudjátok, tipik konyha, felül van 2 db 3 polcos konyhaszekrény (köztük a szagelszívó) és az egyik 3 polcos konyhaszekrényt teljesen telepakoltam, annak az alsó polca a fűszerespolcom (legfelül olyan dolgok, amiket ritkán veszek le). Szóval igen, fogjuk rá, kisajátítottam azt a szekrényrészt, de így legalább rendben vannak a cuccaim. Ha oda belekapol, az nekem olyan, mintha a bugyijaim közt turkálna, sajnálom, de ilyen vagyok.


A másik 3 polcos szekrény alsó polcán vannak a közös tányérok, a 2 felső polcot hasznalhatná, illetve alul van 4 üres polc. Ez az albi eredetileg 3 fős, mindenkinek 3 polc jutna én pedig annyit is használok. Szerintem érthető, hogy koronavírushelyzetben végképp nem osztozom inkább azon a polcon, amit én magamnak választottam.


De megértette, hogy telepakoltam és nem szeretnék ezen variálni most már. :)

2020. szept. 22. 23:49
 15/19 anonim ***** válasza:
Na, végre egy nárcisztikus ember! Mennyire kár hogy nem az én lakótársam vagy, jól kijönnénk.
2020. szept. 23. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
65%

Tányérokat át kell rakni az alsó konyhaszekrénybe (nem is értem, hogy lehetne ott kaját tárolni, maximum a krumplit hagymát, aminek a padló hűvöse kell), és akkor a lakótársnak is jut egy teljes fenti konyhaszekrény, mint neked. Így egyformán lenne mindenki.


Laktam néhány albiban az életem során, de a konyhapultok alatti konyhaszekrényekben mindenhol edényeket tároltak, meg maximum a konzerveket vagy hasonlókat, ami ritkán kell és sokáig ott van.

2020. szept. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Én meg alsó szekrényben nem láttam még tányérokat, poharakat, azoknak kézmagasságban kell lennie.


Igen, nárcisztikus vagyok, mert koronavírus helyzetben egy elkülönített részben akarom tárolni a holmimat. Óriási. :D

2020. szept. 23. 22:14
 18/19 anonim ***** válasza:
Igen, és elérhető szekrény is kell mindenkinek. :D Ebből lesz a kompromisszum, hogy nem lehet minden csak neked jó.
2020. szept. 24. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

A másik szekrényben a középső polcot még én is simán elérem (az alsón vannak a tányérok). A lány magasabb nálam. Ha szeretné, igazán odatehetné a dolgait. De nem, bepakolt a 2 alsó polcra és még az enyémre kellett neki. Nem tudom, nektek ez miért fáj, mikor simán megbeszéltük.


Egyébként én vagyok a bérbeadó, szóval ilyesmit kérhetek. Az nem tetszett neki, amikor azt kértem, nekem nem igazán jó, ha akkor mos, amikor én még aludnék (mert légvonalban 1 méterre van az ágyamtól a mosógép), de ő az egyetlen lakótársam, aki vasàrnap is legfeljebb 7-ig alszik. A szülői házban sem volt ez szokás, sajnos ennyire nem vagyok rugalmas, amikor egy nap van a héten, amikor ki szeretném magam pihenni kicsit. Centrifugára ébredni annyira nem jó móka, lehet kellemesebben is. ;)

2020. szept. 24. 00:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!