Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A tudományok témakörben nem...

A tudományok témakörben nem illene a válaszolóknak elismerniük, hogy a fizika nehéz és érthetetlen?

Figyelt kérdés

Szerintem aki mélyebben kapcsolatban volt a fizikával, az tapasztalta, hogy a fizika nehéz és érthetetlen.


Ehhez képest ha valaki rá próbál kérdezni pl. a Newton törvények mélyebb tartalmára, akkor a fejéhez vágják, hogy az általános iskolás fizikát se érti (az érvelésük szerint azért, mert a Newton törvények általános iskolás anyag). Tudnék konkrét kérdést is linkelni, de nem teszem, mert akkor ellepnék a kérdésemet azok a válaszolók, akik ott sértegették a kérdezőt, és nem kapnék objektív választ.


Nem csak az a bajom ezekkel a válaszokkal, hogy sértőek, hanem az is, hogy a válaszoló látszólag mélyebb fizikai ismeret nélkül állítja magáról azt, hogy érti a Newton törvényeket.


2020. aug. 8. 21:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/159 anonim ***** válasza:
91%
Mond mi az ami nem világos a Newton törvényekkel kapcsolatban?
2020. aug. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/159 A kérdező kommentje:
Szóval te is abba a kategóriába tartozol, aki azt gondolja magáról, hogy tökéletesen érti a Newton törvényeket?
2020. aug. 8. 21:45
 3/159 anonim ***** válasza:
13%

Az emberek nem szeretik bevallani hogy nem értenek valamit. Sérti az önérzetüket, Sokszor saját maguknak se ismerik el. Röeödj bele az emberek ilyenek.


1


A középiskolás tananyag kevés a Newtoni fizika teljes, és pontos megértéséhez.

2020. aug. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/159 anonim ***** válasza:
77%
Hogyne. Newton törvényei lezárt általánosan igaz törvényszerűségek. Olyan mint a Pitagórasz tétel. Euklideszi térben mindig igaz lesz. Ugyanúgy ez is igaz. Egy test vagy mező hatására kezd csak gyorsulásba egy másik test. Mértéke m*a. Mindig ha erőhatás ér egy testet, abban ellenerő generálódik, azzal megegyező nagyságban, ellentétes irányban. Ezért nem tudod pl felemelni sem magad
2020. aug. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/159 anonim ***** válasza:
71%

Én fizikusként nem tartom nehéznek, pedig elég mélyen kapcsolatban vagyok, voltam a fizikával, értem a Newton törvényeket, olyan formában is, foglalkoztam velük ami középiskolában fel se kerül a táblára, rengeteg dologra fény derülhet belőlük puszta számolással.


Nem nehéz a fizika egyáltalán, de foglalkozni kell vele, mert senki nem születik ezzel a tudással.

2020. aug. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/159 A kérdező kommentje:
A válaszodból egyértelműen kiderült, hogy nem érted. (Most már értem miért nem lehet itt sokszor normális választ kapni.)
2020. aug. 8. 22:01
 7/159 A kérdező kommentje:
4-nek ment.
2020. aug. 8. 22:01
 8/159 anonim ***** válasza:
82%

Írd le mit nem értesz. Erre való az oldal. Biztosan lesz olyan, aki ezt megválaszolja :)


Lehet a 4-es lesz az

2020. aug. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/159 anonim ***** válasza:
90%

Tessék, én elismerem.

Én csak a matekhoz értek :D

2020. aug. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/159 A kérdező kommentje:

#8

Inkább leírom, miért nyilvánvaló, hogy nem te leszel az, aki megválaszolja.


"Newton törvényei lezárt általánosan igaz törvényszerűségek."


Newton törvényei nem törvényszerűségek. Abban, hogy F=m*a, nincs semmilyen törvényszerűség, de még csak semmilyen fizikai tartalom sem. Nincs a természetben olyan, hogy erő, ezt Newton definiálta két szám összeszorzásával.


"Mindig ha erőhatás ér egy testet, abban ellenerő generálódik, azzal megegyező nagyságban, ellentétes irányban."


Mivel hogy az erő nem létezik, ezért generálódni se tud.

2020. aug. 8. 22:12
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!