Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Költözéskor kell fizetni...

Költözéskor kell fizetni bérleti díjat?

Figyelt kérdés

Most lenne a kiköltözésem a hónap végén és az elszámolás is.

A kérdés az, hogy elszámolásnál a rezsin kívül kell még bérleti díjat is fizetnem?

Légyszi , olyanok írjanak akik ebben jártasak.



#fizetés #hónap #bérlet #albérlet, lakás, otthon #kiadó , kiköltözés #vége,
2020. szept. 23. 16:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy a szeptemberi bérleti díjat kifizetted-e már. (Általában a hónap elején szokták kérni.)
2020. szept. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Bérleti díjat mindig előre fizeted, általában elsejétől hó végéig.

Kivéve, ha te törthónapban költöztél, mondjuk 15-én, akkor neked 15-től 15-ig tart egy hónap.

Gyanítom,hogy te a nagy átlagba tartozol, akik 1-31-ig fizetnek, így neked már bérleti díjad nem lesz az elszámoláskor, amennyiben nincs elmaradásod.

2020. szept. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igazából hónap felében költöztem be és mégsem hónap felétől-feléig kérte eddig a lakbért. Kiköltözésről is csak hónap kezdésétől 1 hétre szólt. Ilyenkor kapok vissza a bérleti díjból is? Csak mivel nem a végéig maradok.
2020. szept. 23. 17:03
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Amikor beköltöztél mennyit fizettél?

Mondjuk beköltöztél március 15-én és nem 2 heti, hanem másfél havi bérleti díjat kért, azaz április 30-ig?

Mert akkor ha utána minden hónapban kérte a tárgyhavit, akkor azokkal hó végéig vagy fizetve, tehát ha kifizetted a szeptembert, akkor nem jár neked vissza bérleti díj. Ha nem fizetted ki még a szeptembert, akkor az egész havi jár neki.

Szóval az a kérdés, hogy első alkalommal mennyi időt fizettél ki.

2020. szept. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ha jól emlékszem akkor nem teljes bérleti díjat fizettem.
2020. szept. 23. 17:45
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
"Jól emlékszem"-alapján nem lehet pénzügyi elszámolást végezni. Vedd elő az átvételi elismervényeidet! Mi honnan tudjuk, miben állapodtatok meg és abból mi teljesült eddig, és mi van még hátra belőle?
2020. szept. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nincs átvételi elismervény. A tulaj nem ad semmi ilyet. Csak egy egyszerű szerződés van ,amit költözésem után kaptam egy hónappal.
2020. szept. 23. 18:10
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de ha magad sem tudod, hogy mennyit fizettél, akkor a kérdésedre nem tudunk válaszolni.
2020. szept. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az a baj ,hogy nem most volt már akkor meg elfelejtettem felírni.

De a lényeg ,hogy nem teljes bérleti díjat fizettem.

2020. szept. 24. 00:18
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha beköltözéskor csak 2 hetet fizettél és utána meg egész hónapokat, akkor most szeptemberre is egész hónap jár a bérbeadónak.

Ezt ha kifizetted és hó utolsó napján költözöl, akkor nem jár neked vissza bérleti díj. A kauciót - amennyiben fizettél - meg elszámoljátok.

2020. szept. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!