Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A rendőrség szallította el az...

A rendőrség szallította el az albérlőimet, jelentős károkat okoztak, ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Az albérlőimet letartoztatták, de ezt csak a szomszédok elmondásából tudom. A bejárati ajtót szétfeszítették.

Az albérlők minden személyes holmija eltűnt mire odaértem.

Mit tehetek? A kaució nem lesz elegendő a lakásban keletkezett károk fedezetére. Az albérlő címére, ha írok van értelme?



2020. nov. 24. 12:52
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
74%

A bejárati ajtót nem az albérlők tették tönkre.

Azt kérdezd, aki tönkretette.

2020. nov. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 xswerdy ***** válasza:
17%
igen, a rendkívüli felmondást indokolni kell.
2020. nov. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
87%

#12

Szerintem ilyen esetben nem kell indokolni, mert az előzmények magukért beszélnek. De egye fene, bárki odaírhatja, hogy ő akar odaköltözni, vagy értékesíteni akarja, esetleg raktározni akar benne és akkor mi van?

2020. nov. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
86%

#11

Nyilván áttételesen a bérlők tették tönkre azzal, hogy a rendőrség felszólítására nem nyitottak ajtót! Ha törvényesen jártak volna el és kinyitják, nem lett volna szükség berúgni.

2020. nov. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

"A rendőrség szallította el az albérlőimet,

...Az albérlőimet letartoztatták, de ezt csak a szomszédok elmondásából tudom. A bejárati ajtót szétfeszítették."


Eleve nem értem a kérdésedet...mármint azt, hogy miért itt teszed fel?

Az első dolgom az lenne, hogy bemegyek a kerületi kapitányságra (ha nem ott tartózkodsz most,. ahol a kiadott lakás van, akkor felhívnám őket telefonon, kérném az ügyeletes tisztet és megkérdezném, mégis mi a teendő ilyenkor?

Hiszen a kárt a lakásodban (ajtó) a rendőrség okozta, a betöréssel, felfeszítéssel.

Ha csak az Ő ruháik hiányoznak, akkor lopás nem történt - csak a saját személyes holmijaikat vitték el.

Szóval először fordulj a rendőrséghez.

2020. nov. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 xswerdy ***** válasza:
7%

13: "De egye fene, bárki odaírhatja, hogy ő akar odaköltözni, vagy értékesíteni akarja, esetleg raktározni akar benne és akkor mi van?"


ezek a rendes felmondás indokai lehetnek, rendkívülire nem adnak okot. A tulaj is csak akkor költözhet oda, ha rendesen felmondott, kivárta a felmondási időt. Értékesítési szándék szintén nem ok a rendkívülire.


Rendkívüli felmondás oka lehet, ha pl. elemi kár miatt használhatatlanná válik a lakás, vagy pl. ha a bérlő nem fizet. De akár az is, hogy egy alkalmi ellenőrzés során kiderül, hogy a lakást olyan mértékben lelakták, ami a rendeltetésszerű használat miatti amortizációval nem indokolható. Talán ez lenne egy ésszerű hivatkozási alap jelen esetben.

2020. nov. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
77%
xswerdy Te eszednél vagy?! Lehet, hogy te bűnözőkkel üzletelsz, de engedtessék már meg, hogy ne a te példádat kövessék!
2020. nov. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező Vagy követed a hármas válaszoló tanácsát, vagy hagyod az egészet, s hálát adsz az Égnek, hogy így megszabadultál tőlük. Máskor jobban nézd meg kinek adod ki a lakásod!
2020. nov. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan valaki a rendkívüli felmondás okairól papol?! Bőven elegendő indok és ok az, hogy bűnözők az albérlői, továbbá hogy jelentős kárt okoztak a lakásban + hogy nem fizetik a lakbért, ugyanis a börtönből ezt elég nehéz lesz! Vagy ez talán nem elég?!? Mert szerintem még sok is!
2020. nov. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Miattam ne vesszetek össze. Köszönöm a válaszokat.(Mindenkinek!)

Rendkívüli felmondásra a szerződés több lehetőséget is adott, ezekből van, amik teljesültek (pl. a jelentős károkozás..). Tehát ez a része rendben van.

És nem térít a rendőrség. A biztosító elvileg igen, ezt is igyekszem tisztázni.

3-asnak is köszönet a leírásért.

Egyik válszt se értékeltem, de ha lesz időm mindenkinek megy a zöld kész.

2020. nov. 24. 20:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!