Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kaució fedheti e az utolsó...

Kaució fedheti e az utolsó havi 2 lakbért mielőtt elköltöznénk?

Figyelt kérdés
Mennénk el és az lenne a kérdés hogy le vonhassa e ha kérjük a lakbért pl utolsó 2 hónapra? Tisztába vagyok hogy a lakás rongálására van a kaució vagy az esetleges rezsi költség adósságra stb

2020. dec. 10. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Levonhassa, ha akarja, de miért tenné? A két szép szemedért? Nagyobb biztonságban van ha fizetsz és ha végén minden rendben visszakapod a kauciót
2020. dec. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Megkerdezheted, de nagyon ritka az, aki ebbe belemegy. A kaucio nem erre van, kiveve, ha a szerzodesben kulon fel van tuntetve, hogy lelakhato igeny szerint. 5 kulonbozo alberletben laktam mar, es eddig ilyennel nem talalkoztam.
2020. dec. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt ilyen, de ez ugye már akkor jött szóba, amikor lehúztunk ott egy évet és semmi gond nem volt.

Valszeg az is közrejátszott, hogy elkúrta a tulaj a kauciót.

2020. dec. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha így egyeztek meg, akkor igen, de te önkényesen nem döntheted el.
2020. dec. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
S miből fizeti ki a fennmaradó rezsit ami akkor jön mikor már kiköltöztél, ha lelakjátok a két hó kauciót???
2020. dec. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Ebbe nem szívesen szoktak belemenni. Főleg azért, kertes kaució mint olyan abban a pillanatban el van felejtve, hogy a kezedből kiadtad. Igaz, hallottam már olyanról, aki ismer valakit, akinek a harmadunokatestvére visszakapta a kauciót, de ez nem jellemző.
2020. dec. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálam nem lakható le. A kaució nem erre szolgál. Ha a lakást rendben visszakapom (a falfestéssel nem vacakolok, természetes, hogy a fal koszolódik és megoldom utána magam), akkor visszaadom, illetve levonjuk belőle az utolsó hónap számláit. De a bérleti díjat az utolsó két hónapban is fizetni kell.
2020. dec. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Eddig mindig így oldottuk meg a tulajokkal, hogy lelaktuk az utolsó 1-2 hónapot, a rezsit külön fizettük.


Persze eddig mindenhol 2-3 éveket laktunk legalább és volt egy kis bizalom bérlő/bérbeadó között. Sőt, nem is mi hozakodtunk elő ezzel, hanem maguk a tulajok, hogy a kauciót inkább lakjuk le, mert nekik egyszerűbb úgy. (valszeg már elköltötték a kauciónkat, ezért akarták, hogy így legyen. :) )

2020. dec. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!