Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit lehet ilyenkor tenni?...

Mit lehet ilyenkor tenni? Penészes albérlet

Figyelt kérdés

Sziasztok, 2honapja lakunk egy albérletben. Ahol 2het után elkezdtek peneszesedni a falak. Az egész lakás tiszta penész de legdurvább a fürdő. 2eves szerződést közöttünk. Nagyon párás a konyha is. Egyfolytában szelloztetunk. A fő bérlő szerint a mi hibának mert nincs rendesen kifutve a lakás. Linkeltem hogy jelenleg hogy nézz ki a fürdő. [link]


Mit lehetne ilyenkor tenni? Sajnos mi csak találgatni tudunk. De a fő bérlő szerint nem megfelelő a kinti szigetelés sem. Szerinte az új ablakok miatt is lehet mert túl jól szigetelt.



2020. dec. 27. 16:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Magas páratartalom, hideg fal = penész!

Ezeken kell változtatni. Kevesebb pára/nagyobb légcsere + magasabb felületi hőmérséklet a falon.

Ehhez jön még hozzá kiegészítésként az épület szerkezeti kialakitásából/hibájából adódó hőhíd.

2020. dec. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
9. Tulajdoni lapom nincs. Azt a Föld hivatalban ki kerhetem én is?
2020. dec. 29. 10:52
 13/15 anonim ***** válasza:
0%

12: A szerződéshez mellékelve kell legyen, ha elmaradt, kérd el a tulajtól, de ügyfélkapun is lekérdezheted.

Kikérés az 4-6000 Ft, ügyfélkapun ingyenes.

2020. dec. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
12: Ha esetleg adásvételi szerződésből másolatot kaptál, azon is hiteles, ami rajta van, hogy lakásról van-e szó. Azt a tulajdoni lap alapján írja az ügyvéd.
2020. dec. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Páramentesítő esetleg?
2021. jan. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!