Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha diszkriminál a tulaj,...

Ha diszkriminál a tulaj, akkor jogilag felelősségre vonható ezért?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert nem láttam még erre gyakorlati példát.

Meleg férfi vagyok. Amikor aláírtuk a papírokat, természetesen közöltem, hogy van párom, aki majd néha meglátogatna engem, de nyilván nem élne itt életvitelszerűen. A nemét nem közöltem, mert az üzletünket nem érinti, és senkinek semmi köze hozzá. Hogyne, oké, semmi gond.

Amikor most első hónapban jött a pénzért (kp-ban fizetek), meglátta páromat, aki épp ott volt, én meg nem csináltam belől titkot, bemutattam ahogy kell. A meglepetést nem tudta leplezni, de látszólag jó fejet vágott hozzá. Ezek után hívott fel már másnap, hogy nem volt szó ottlakásról. Mondtam, nem is lakik itt, kb. hétvégén van csak itt egy hónapban max kétszer. Nem baj, költöznünk kell sajnos mert felújítás lesz! Egyenesen megmondtam, hogy ezt nem veszem be, mondja meg, hogy mivel van baja. Erre mondta ködösen, hogy nem tartottam magam a megállapodáshoz (??) és ha nem költözünk, költöztet... hogy ez alatt mit ért nem mondta, de nyilvánvalóan nem sok jót.

Ilyen esetben mit lehet tenni? Nem akarok elmenni, és a szerződés fél évre szól, tehát jogilag nem aggódok emiatt. Viszont szexuális alapon diszkrimináció esetén lehet-e itthon bárhová fordulni, ahol tényleg történik is valami? Ha más nem, a nevét nyilvánosságra hozni, hogy ne csinálhassa ezt meg mással. A vele folytatott telefonbeszélgetés megvan, de konkrétan nem vallja be rajta, hogy a homofób, tehát lehet nem sokat érek vele. Vagy mégis?



2021. jan. 14. 13:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Határozott idejű szerződésetek van?
2021. jan. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
lényegtelen, nem ez a kérdés
2021. jan. 14. 13:39
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs sok értelme foglalkozni vele, a szerződést kellene elolvasni, mit szól az ott alváshoz, vihető-e pár stb. A helyedben nem mutattam be volna párként, mert minek? Bizonyítani nyilván nem tudod, hogy ez alapján diszkriminált, a bíróságot / jogászt stb. csak a szerződés fogja érdekelni, és a feltételek betartása, a párod nem nagyon.
2021. jan. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Azért nem titkoltam, hogy párom, mert eldöntöttük, hogy nem fogunk villogni azzal, hogy melegek vagyunk (pride-ot is kerüljük), de ne fogjuk soha, senki előtt letagadni, ha felmerül. Ez elvi kérdés. Jogilag mondom, nem izgat a fenyegetőzés, mert a szeződés ilyen szempontból engem is véd. Tudom, a felújítás tipikus ilyen elküldős sallang, de gyakorlatban ezzel sem lehet csak úgy felrúgni egy szerződést. Az nem kérdés tehát, hogy maradok, itt most az elvi része érdekel.
2021. jan. 14. 13:45
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

De mi volt a gond?

Éppen női ruhában volt fiúd?

Vagy éppen szexeltetek?

Mert amúgy nem látom az okát a tulaj felháborodásának.

2021. jan. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ezek kedves sztereotípiák, nem, egyik sem, ezért hozzád hasonlóan én sem látom az okát.
2021. jan. 14. 13:56
 7/13 anonim ***** válasza:
63%
Mi az. hogy lényegtelen az határozott vagy határozatlan idejű a szerződés??? Határozatlan idejűnél 30 nap felmondási idővel kivághat mint macskát xarni, s senkit nem érdekel mi az ok! Az, hogy ő nem szereti a b u z i k a t, az ő dolga, mit zavar téged? Különben is mondta nektek, hogy felújítás lesz. Szóval keresgélj más lakást!
2021. jan. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

"nem tartottam magam a megállapodáshoz (??) és ha nem költözünk, költöztet... hogy ez alatt mit ért nem mondta"


Ennyi. Tartottad magad a megállapodáshoz, nincs indoka, nincs eszköze.

Írásban kell felmondania egyébként a tiszta átláthatóság kedvéért, aminek tartalmaznia kell a jogi okot.

Ha fix idejű szerződésed van, a fix idő után indok nélkül, nyilván a felmondási időt betartva, a fix idő alatt csak megfelelő indokkal, bíróságon érvényesíthető indokkal mondhat fel.

Mondd meg neki, elmész akár határidő előtt, a felmondási időt betartva azalatt is, ha visszaadja a kaució kétszeresét, ez ugyanis szerződsésszegés esetére biztosíték, és jelen esetben ő szeg szerződést.

2021. jan. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%
2: De, pont ez a lényeg.
2021. jan. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
28%
ha nincs benne a szerzodesben, ne foglalkozz vele, mert nem teheti meg hogy kidob. valoszinuleg homofob es azert problemazik, sajnos hulyek vannak, de ne figyelj rajuk.
2021. jan. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!