Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha diszkriminál a tulaj,...

Ha diszkriminál a tulaj, akkor jogilag felelősségre vonható ezért?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert nem láttam még erre gyakorlati példát.

Meleg férfi vagyok. Amikor aláírtuk a papírokat, természetesen közöltem, hogy van párom, aki majd néha meglátogatna engem, de nyilván nem élne itt életvitelszerűen. A nemét nem közöltem, mert az üzletünket nem érinti, és senkinek semmi köze hozzá. Hogyne, oké, semmi gond.

Amikor most első hónapban jött a pénzért (kp-ban fizetek), meglátta páromat, aki épp ott volt, én meg nem csináltam belől titkot, bemutattam ahogy kell. A meglepetést nem tudta leplezni, de látszólag jó fejet vágott hozzá. Ezek után hívott fel már másnap, hogy nem volt szó ottlakásról. Mondtam, nem is lakik itt, kb. hétvégén van csak itt egy hónapban max kétszer. Nem baj, költöznünk kell sajnos mert felújítás lesz! Egyenesen megmondtam, hogy ezt nem veszem be, mondja meg, hogy mivel van baja. Erre mondta ködösen, hogy nem tartottam magam a megállapodáshoz (??) és ha nem költözünk, költöztet... hogy ez alatt mit ért nem mondta, de nyilvánvalóan nem sok jót.

Ilyen esetben mit lehet tenni? Nem akarok elmenni, és a szerződés fél évre szól, tehát jogilag nem aggódok emiatt. Viszont szexuális alapon diszkrimináció esetén lehet-e itthon bárhová fordulni, ahol tényleg történik is valami? Ha más nem, a nevét nyilvánosságra hozni, hogy ne csinálhassa ezt meg mással. A vele folytatott telefonbeszélgetés megvan, de konkrétan nem vallja be rajta, hogy a homofób, tehát lehet nem sokat érek vele. Vagy mégis?



2021. jan. 14. 13:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem költözz, most úgyis könnyű albérletet találni, lehet lesz olcsóbb, jobb, majd máshol nem szólnak bele.
2021. jan. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%
TASZ-t vagy a Háttér Társaságot próbáld meg!
2021. jan. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Ha fél évre szól a szerződés, akkor az alatt az idő alatt csak peres úton tud kitenni, tehát bizonyítania kell, hogy megszegted a szerződésben foglaltakat. Ha idő közben látja, hogy rendben van a lakás és rendesen fizetsz, akkor lehet, hogy egy idő után megemészti a dolgot, mert neki is érdeke, hogy jó bérlője legyen.
2021. jan. 26. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!