Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Megmondhatják a lakók, hogy...

Megmondhatják a lakók, hogy mikor és kit láthatok vendégül? Vagy szólhatnak ezért?

Figyelt kérdés

Egy 9 lakásos társasházban élek, béreljük a lakást (vagyis a szüleim bérlik nekem). Egyedül lakom benne, de néha nálam alszanak barátnők, vagy a barátom, esetleg elhozom az unokatestvéreimet egy hétvégére (5 évesek).

Nem minden napos ez, barátnők olyan kéthetente, ha itt alszanak, unokatesóim havonta egyszer maximum. A barátom gyakrabban, de hát nem 14 évesek vagyunk, hogy ne alhassunk együtt...

Az alsószomszédom viszont ezen folyamatosan problémázik, hogy miattam egy átjáróház az egész lakás, nincs nyugta az embernek, mert még este 11-kor is szól a kapucsengő, meg hogy ő ott lakik 80 évesen egyedül, nincs kedve ahhoz, hogy idegenek járkáljanak az ajtaja előtt.

Tegnap is este háromnegyed 7-kor felcsengetett, hogy ha tovább röhögcsélünk, akkor ő ránk hívja a rendőröket... Vagy bárki jön hozzám, megállítja a folyosón, hogy ő kicsoda és mit akar itt, itt lakik?!


A lakás tulajának mondtam ezeket, amikor beszéltünk (külföldön él). Mondta, hogy sz__rjam le, ő egyszer találkozott vele, akkor leteremtette a néni, mert latyakos cipővel ment fel a lépcsőn, utána számon kérte őt is, hogy kit keres?! Mondta, hogy szerinte kicsit flúgos és értelme sincs vele beszélni.


De ha legközelebb is zaklat, meg rendőrökkel fenyeget, akkor mondhatom neki, hogy nyugodtan hívja ki őket? Nem lesz belőle bajom?


2021. jan. 25. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hívja ki őket akkor. Nem foglalkoznék vele, ha nem vagytok hangosak.
2021. jan. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem gondolnám magunkat annak. Mellettem lévő házaspárnál most született kisbaba, a babaszobával közös a nappalim fala, szóval gondolom szóltak volna, ha nagyon hangosak lennénk...
2021. jan. 25. 11:59
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha betartod a házirendet és a kijárási tilalmat, akkor nincs miért szóljon.
2021. jan. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
#3 A teljesen értelmetlen kijárási tilalom betartásához sincs semmi köze a szomszédnak, nem tudhatja, hogy ki melyik lakásba megy, és nem munkából ér-e haza éppen az illető. Ha meg rákérdez (bármire), nem kell neki válaszolni, vagy meg kell mondani, hogy nincs hozzá köze.
2021. jan. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%
A házirend a mérvadó. Egyébként megkérheti bárki téged is, hogy legyetek csendesebbek, ha túl zajosak vagytok, de semmi köze ahhoz, hogy ki, mikor és miért megy hozzád. A tulajdonos az egyetlen, akinek ebbe beleszólása lehet, ha akar élni vele (mert ha egy főnek adta ki, akkor kifogása lehet az ellen, hogy rendszeresen többen használják az ingatlant). De ha ő áldását adta, akkor a szomszédnak semmi köze hozzá. A rendőröket pedig milyen indokkal hívja? Sokszor csak akkor mennek, ha vér folyik.
2021. jan. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nincs joga beleszólni a magánéletedbe. A rendőrség nem foglalkozik ilyesmivel.

Ha nem zajongtok, buliztok, táncoltok, ugráltok minden nap, akkor semmi köze hozzá.

80 éves, és nagyon jó a hallása. Dicsérd meg.

Amúgy ne légy vele haragban. Szereld le kedvességgel. Lehet, hogy nem tud aludni, fél, ki tudja. Én mindig jóban vagyok a szomszédokkal, és akkor az ilyen apróságokat is meg lehet beszélni.

Volt egy szomszédom, aki átjött, hogy kéri ne zongorázzak a szobája mellett, mert fejgörcse van tőle.

Átvittük a középső szobába.

2021. febr. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!