Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Egy albérletnek miért kell...

Egy albérletnek miért kell bizonytalannak lennie?Miért nem lakhatunk ott ameddig akarunk ha tudjuk fizetni és nem csinálunk kárt?

Figyelt kérdés
Nekem minden ismerősömnek aki albérletben lakik költöznie kell.Vagy a tulajjal van gond,vagy a körülmények rosszak,vagy mind a kettő,de olyan is van hogy egyszerűen a tulaj csak be akarja költöztetni valamelyik családtagját,vagy el akarja adni a lakást.És akkor az albérlőnek mennie kell.Attól,hogy valakinek nincs saját lakása,miért kell ide oda költöznie?Miért nem lakhat nyugodtan valahol?

2021. febr. 17. 03:04
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Igaz,ugyanez igaz a munkahelyekre is.Hiába jó dolgozó valaki,attól még elveszítheti az állását.Mondjuk én gyakrabban költözök,mint munkahelyet váltok.
2021. febr. 17. 03:08
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Hat, most ha te lennel a foberlo, es lenne egy nagyon aranyos alberlod, idoben fizet stb, de valamiert anyukadnak/tesodnak szuksege lenne hirtelen lakhatasra, te is nyilvan inkabb nekik segitenel. Plusz ha valamiert eladja, annak is biztos oka van, most erted az a lakas valaki tulajdona, es nyilvan ugy rendelkezik felette ahogy akar. Mint mindenki mindenhol a sajat tulajdona felett.
2021. febr. 17. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%
Nem igazán értem a kérdésed. A világ nem tökéletes, ezért az albérletek sem azok. Kereslet és kínálat. Na, meg leginkább pénz kérdése az egész. Akinek sok pénze van, az simán talál jó albérletet.
2021. febr. 17. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
56%

Négy éve alatt ötször kellett költöznunk, és mind azért,mert a tulajdonosok ígéret és szerződés ellenére is eladták a lakást a fejunk fölul. Volt,ahol akkor tudtam meg, amikor az ingatlanos megjelent a vevőjelöltekkel,ráadásul úgy, hogy előtte nem szóltak,hogy egyáltalán ilyen szándék van.

Volt ahol pedig a közjegyzői megállapodás után egy hónappal jelentették be,hogy mégis eladják. Itt a közjegyzői díj felét is nekunk kellett ráadásul fizetni, amit nem kaptunk vissza.

Volt ahol pedig családi zűrzavar miatt kellett szinte két nap alatt elmenni,mert a tulaj felesége a két lányával visszaköltözött a nagy családi házból,mert apuci kidobta őket.

Mindent megértek,emberek vagyunk,de a pénzéhséget és az inkorrektséget nem.

Nehéz mindkét oldalon,mert tulajban is nagyon meg kell nézni,kivel szerződik valaki.

2021. febr. 17. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%

A jelenlegi helyzetben csak az nem talál albérletet aki nem akar. Gondolom szerződéssel vetted ki az albérleted. Így bizonyos mértékig biztos az albérleted (persze van erre is ellenpélda a válaszokat olvasva).

Elképzelhető, hogy csak Te fogtál ki rossz albérleteket.

2021. febr. 17. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Jaj csak nem te vagy megint aki gyerek nélkül ment az albiba, majd mégis lett gyerek, és most a tulaj utcára akarja tenni? Mondd hogy azóta már máshol laktok.
2021. febr. 17. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert Magyarországon befektetési céllal még mindig kevesen vásárolnak lakást. Aki annak veszi, az a jól fizető rendes bérlőt nem küldi el. Akinek a lakáskiadás a jövedelme (vagy egy része) az nem fogja odaadni a tesójának, bármely rokonának csak úgy.
2021. febr. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálam az előző bérlő 8 évig lakott, a mostani 5-ik éve, az előzőt sem én küldtem el, a mostanit sincs szándékomban. Az előzőnek meghalt a nagymamája és ő beköltözött a lakásába.

Ennek ellenére nem tudom senkinek garantálni, hogy nem következik be az életembe olyasmi, amiért el kell válnunk egymástól. Bármi.

Ahogy a bérlő sem tudhatja, hogy mi adódik.

Ilyen az élet!

2021. febr. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert a lakás magántulajdon, és tulajdonosának életében bekövetkezhet olyan fordulat, ami miatt szüksége lesz a lakásra, ez pedig elsőbbséget élvez. Családtagnak kell, értékesíteni akarja, amiben lakik, az átmenetileg nem lakható, stb. Jöhet bármi.

Szerződésbe foglaljátok, hogy mennyi időd van másikat találni, de nem te rendelkezel a lakás felett. Ha úgy dönt, hogy menned kell, akkor menned kell.

2021. febr. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
94%

"Miért nem lakhatunk ott ameddig akarunk"


MERT NEM A TIED!!

2021. febr. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!