Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek mennyi az az...

Szerintetek mennyi az az összeg ami elég lehet ahhoz, hogy külön költözzünk?

Figyelt kérdés

Vidékiek vagyunk, albérletet keresünk, de nem tudjuk mennyi tőkével álljunk neki keresgélni.

1,5-2 szobás lakásokat keresünk ketten, itt az ilyen lakások 75-100 ezerig vannak, mi ilyen 80-90 ezerben gondolkodunk+rezsi.

Bútorozatlant keresünk, bútorokat vennénk is, vinnénk is.

Mindennel együtt 1 milliót tudnánk beletenni, ebbe benne van a lakbér, kaukció, rezsi, bútorok és még magunknak is minden hogy ne haljunk éhen. :) Szerintetek elég vagy várjunk még egy hónapot ezzel?

Kettőnk havi fizetése kb 400-450 műszakpotlékoktóp függően.



2021. febr. 26. 21:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
82%

Nem értem, hogy ha ennyit kerestek ketten és otthon éltek, hogy hogy még csak havi 1 millió önerőtök van? Most kezdtetek el dolgozni pár hónapja?


Mert ha régebb óta dolgoztok és ennyi fizuból összesen 1 milliót tudtatok megspórolni, akkor érdemes elgondolkodni azon, ilyen rossz pénzügyi kultúrával nem fogtok-e éhen halni albérletben 2 hónap után...

2021. febr. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
76%

11: Igaz, ha így van és nagyon bólogatok az észrevételre.

De nem tudjuk, így van-e, mert nem azt írták, hogy ennyi a megtakarításuk, hanem hogy ennyit tennének bele egy albérlet indulásába.

2021. febr. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
58%
12-es, azért gondolom, hogy ennyi a megtakarítások, mert az írták, lakásönerőnek is ennyike lenne csak..
2021. febr. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

13: Aha... érdekes.

Otthon lakva azért ketten havi 280-at ebből meg kéne tudni takarítani, és amikor sok a műszakpótlék, akkor még +50-et.

Az évi 4-4,5 millió.

2021. febr. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell várni. Ha megvan a jó lakás érdemes rá lecsapni. Némelyik bútor is várhat, nem kell mindent egyszerre megvenni.
2021. febr. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Sok mindent tudunk vinni magunkkal, 1-2 olyan alap dolog van amit meg kell vennünk, a többi nem létszükséglet.

Azért csak ennyi a megtakarításunk, mert nem olyan régen váltottunk munkahelyet. Én eddig nem műszakoltam, napi 8 óra, 160 nettó... Ebből leadtam otthon, néha néha költöttem magamra és keveset tudtam félrerakni. Párom eddig vendéglátózott, gondolom sejthetitek mire ment el az a kevés pénze amit félrerakott. Most találtunk 5 hónapja gyári munkát ami itt vidéken jól fizetőnek számít, de az első fizetésből autót vettünk és szerettük volna megvárni, míg lejár a próbaidőnk, ha esetleg bármi lenne ne pénz nélkül legyünk egy albiba. Most jött össze 1 millió kettőnknek.

2021. febr. 27. 12:26
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, szerintem elég, egyetértek azokkal, akik azt mondják, első körben költsetek csak a legszükségesebbekre, majd utólag megveszitek apránként, ami kell. Egy újonnan vásárolt lakásban is így kezdenek sokan, mert nincs pénz mindenre.

Drukkolok nektek, hogy sikerüljön.

2021. febr. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen! :)
2021. febr. 27. 14:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!