Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A tulajdonos emelni szeretné...

A tulajdonos emelni szeretné a díjat szerződésen kívül, ilyenkor mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Egy családi ház alsó szintjén lakunk, a kutya végett kerestünk külön kertes házat, hogy bármikor ki tudjon menni amikor szeretne. Amikor aláírtuk a szerződést, megbeszéltük a tulajdonossal, hogy a kutyát nyugodtan kivihetem (csakis felügyelettel van kint!) de nyáron fizessek a kerthasználatért. Azóta kopogtatott, hogy hát ő ilyenre nem emlékszik, és bizony akkor is fizessek a kerthasználatért havi 20 ezret, ha a kutya kimegy pisilni kakilni. Ez egy 60 nm-es kert, kocsival beállni nem lehet stb, ezen kívül másra nem tudjuk használni, de természetesen a kutyámat is sétálni viszem, illetve bandázni, nincs kint a kertbe csak napi 10 percet amíg elvégzi a dolgát.

Mindemellett télen letakarítottam mindent , ha esett a hó, utána összeszedtem a leveleket, lemetszettem a növényeket teljesen ingyen, és még a tulaj megkért , hogy nyáron nyírjam a füvet. Tehát ő úgy gondolta, hogy én kertész leszek, és mellette még fizessem a havi 20 ezret.

A szerződés két pontját bemásolnám, ami erre vonatkozik, más pontokban egyáltalán nem esik szó a kertről se a fizetésről.


1; A bérbeadó kizárólagos tulajdonát képezi a Földhivvatali ingatlan nyilvántartásában a XY helyrajzi szám alatt természetben XY szám alatt 50 négyzetméter nagyságú 2 szobából és mellékhelyiségből álló társasház öröklakás , továbbá a lakáshoz tartozó 60 négyzetméter kertrész.


Ebben a pontban tehát le van írva, hogy a lakáshoz tartozik a kertrész.


2; A bérlő vállalja , hogy minden hónap 5-ig, megfizet a bérleti díj jogcímén a bérbeadónak XY ft-ot, az 1. pontban megjelölt öröklakás , továbbá a nyári hónapokban (június, július és augusztus) 20 000 ft-ot azaz húszezer forintot a lakáshoz tartozó kertrész havi bérleti díjaként. A bérleti díjat előre esedékesen egy összegben kell megfizetni.


Azaz pontosan meg van fogalmazva, hogy melyik hónapokban szükséges a kerthasználatért fizetnem. Ám a tulaj azért cirkuszol, hogy márpedig egész évben fizetni fogok neki érte, mert a kutyámat kiviszem.

Ilyenkor mit tudok tenni?



2021. márc. 18. 15:37
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Dehogy , mindig felszedjük utána a kakit , akárhol akármikor vagyunk. Illetve félni se félhet tőle , hiszen egy 12 kg-s mentett kutyusról van szó, aki nagyon fél az idegenektől, mindemellett egy hangját soha nem hallani, ásni sem ás .

Itt laknak sajnos az utca végén, így át szokott járni kb minden nap . (a lánya felettünk lakik)

Számlát nem kapunk, viszont utaljuk a pénzt , így szerintem leadózik.

2021. márc. 18. 23:04
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Ebből az a tanulság, hogy nem szabad olyan lakást bérelni ahol a tulaj a közelben van.
2021. márc. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Sosem szabad ilyen sz..rrágótól bérelni, mondjuk az is igaz, hogy soha de soha nem vennék ki olyan ingatlant, ami kertes, de a kerthasználatért (wtf?) külön kell fizetni. Számolja bele a lakbérbe, ne velem szórakozzon, hogy havi 20 ezer forint az, hogy én átsétálok a füvön, ha hazajövök.


Egyébként a szerződés alapján nektek van igazatok, meg lehet neki mondani, hogy ha szerinte nem, akkor polgári peres eljárás keretein belül érvényesítheti a vélt igazát. Mondjuk én már most látom, hogy tök mindegy mi lesz, a kauciót bukjátok majd ha lejár a szerződés, vagy szó szerint ki kell belőle pofózni... esetleg "levásárolni" az ingatlanból :)

2021. márc. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Sajnos az elején ezt nem gondoltuk, nagyon jópofizott... :(
2021. márc. 19. 12:10
 15/16 anonim ***** válasza:
71%
Ja majd valamit ki fog találni hogy ne kelljen visszaadni a kauciót. Én a helyedben mindent betartanék amit ő mond hogy semmibe ne tudjon belekötni és amint lejár a szerződés elhúzni a fenébe. Tudom így gyakorlatilag behódolsz neki de én azt mondom erre a maradék időre jobb a békesség vagy legalábbis a látszólagos békesség minthogy folyamatos harcban legyetek és esetleg nagyobb baj is történik.
2021. márc. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
77%

Mennyi van még hátra a szerződésből? Én is költöznék, ha letelik.

Nekem is az a tapasztalatom, hogy olyan helyre nem szabad menni, ahol a tulaj a közelben van. Most mi is megszívtuk. A tulaj a szomszédban lakik, a két kert nagyrészt el van választva, de van olyan rész az udvaron, ahol nincs kerítés, így a kutya átszalad és szaladgál náluk is. Erre az elején kitértünk, hogy a kutya miatt jönnénk kertesbe és csinálják meg rendesen a kerítést. Erre a válasz az volt, hogy nem gond ha a kutya átszalad hozzájuk, szeretik a kutyákat, majd játszanak vele ők is, legalább nagyobb területen szaladgálhat, stb. ( egy 6 kg-os kutya). Két hét se telt el, mikor beszólt a tulaj, hogy "jó lenne ha a kutya nem szaladgálna át hozzá, meg nem szaladgálna, mert megijeszti a mdarait".


Úgyhogy a tulaj minél messzebb lakik annál jobb, legjobb ha nem is vele intézed a dolgokat hanem közvetítővel.

2021. ápr. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!