Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit csináljak, ha már most...

Mit csináljak, ha már most lakbért kérnek tőlem?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, most érettségizem majd. Pesten fogok továbbtanulni.

Van egy barátnőm, ő velem egykorú és kérdezte, hogy nem lenne-e kedvem vele összeköltözni? (az első évben a szüleim nem szeretnének lakást venni ott)

Mondtam, hogy amíg olyan lakást választunk, ahol mind a kettőnknek lesz saját tere, szobája, addig benne vagyok. Ez volt február végén. De mondtuk, hogy még nem kezdünk el keresgélni, ráérünk június-július környékén. Utána írt, hogy egy idősebb barátnője is velünk költözne, mert ő korábban kolis volt, csak most a pandémia miatt hazaköltözött, de szeretne majd visszamenni Pestre, viszont egyedül nem bírna fenntartani egy albérletet. Anyukám már itt mondta, hogy két emberrel együtt lakni már húzósabb és ő nem javasolja, de nem szól bele. Én látásból ismertem kb a másik lányt csak, párszor beszéltünk, de akkor jófejnek tűnt.

Most márciusban csináltak egy közös csoportot, hogy akkor beszéljünk a lakásról, ki milyet szeretne. Én bármit írtam, azt "lehurrogták", hogy az nem lesz jó. Nem nagy dolgokra kell gondolni, csak írtam, hogy szeretném, ha lenne 2 wc, hogyha az egyik használatban van, lehessen menni a másikba. Vagy én mindig is kádfürdőhöz, imádok órákig fürdeni és mondtam, hogy csak zuhanyzós lakást nem szeretnék. Vagy hogy a hálószobákba legyen légkondi külön-külön, mert ha csak a nappaliban van, abból vita lesz.

A helyszínnel is problémájuk volt, mert ők csak az 5. kerületben akartak lakni, én mondtam, hogy esetleg szétnézhetnénk az 1., 2., vagy a 12. kerületekben is, nekem azok kicsit élhetőbbnek tűntek. Nem, azok nem jók, ők oda nem akarnak menni... Jó, akkor legyen az 5.

Aztán most az osztálytársam lány felutazott Pestre a barátjához és küldtek linkeket lakásokról a csoportba, hogy jók-e?

Hát mondom igen, de nem hiszem, hogy ezeket nyárig ne adnák ki. Erre jött az, hogy ők már igazából most szeretnének költözni, mert hogy neki ott a barátja és úgy tudnának minden nap találkozni, ha ő is fent lakna, meg a másik lány is jobban érzi magát Pesten, mint otthon, csak neki nincs kihez felmennie amúgy. És hogy ők akkor elmennek megnézni. Eltelt két óra, majd küldtek képeket, amiket ők csináltak és hogy szerintük ez jó, vegyük ki.

Csak közben én kaptam meg a legrosszabb szobát... Mert az egyikőjüknek külön gardróbja van, a másiknak saját fürdője, én meg ott leszek az előszoba és a konyha között, fele akkora szobában és még ablakom sincsen. Konkrétan amíg a másik két szobában van az ágyon kívül tv, íróasztal, komód, az én szobámban van egy szekrény, de amiatt az ágyhoz csak oldalazva lehet odaférni... És ugyanannyit fizetnék érte, mint ők a nagyobb szobákért, meg külön fürdőért.


Beszéltek a tulajjal, a héten már mehetnek aláírni és április 1.-től költözhetünk. De nekem semmi dolgom Pesten, senkit sem ismerek ott, meg a szüleim sem úgy készültek, hogy engem most még érettségi előtt fel kéne költöztetni. Anya is mondta, hogy mielőtt kiveszünk bármit, szeretnék ők is megnézni, beszélni a tulajdonossal stb. Mert hiába lakunk hárman, nem olcsó mulatság ez így sem és nem akarják, hogy átverjenek minket, vagy beköltözzünk valami sz_rba.

Azt meg nem érzem fairnek, hogy én ugyanannyit fizessek egy kis szobára, mint ők a nagyobbakra.


Most meg azzal jönnek, hogy utaljuk át a kauciót és az első havi bérleti díj 1/3-át, mert hogy náluk nincs annyi pénz. De én augusztus végéig a lakásnak a közelében sem leszek. Mit csináljak?



2021. márc. 23. 12:42
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
100%
Hülyének néznek. Ne költözz velük össze.
2021. márc. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim válasza:
100%
Ne költözz szerintem velük..
2021. márc. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:
Kicsit olyan, mintha összefogtak volna ellenem, vagy nem tudom.
2021. márc. 23. 12:50
 4/46 anonim ***** válasza:
100%
Csak kihasználnak, hogy alacsonyabb legyen nekik a lakbér. Szerintem se költözz velük össze.
2021. márc. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
94%

1, Nagyok az igényeid,

2, Valóban hülyének vagy nézve

3, A szüleid mit akarnak a tulajjal, ha bérleti szerződésbe még csak a névül se kerül bele? Semmi közük a lakáshoz.

4, Hagyd őket, ne menj, és ne fizessetek semmit. Minek, ha úgyse leszel ott? Oldják meg.

2021. márc. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
100%
*nevük
2021. márc. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el. Majd kiveszel egy szobát úgy és ott ahol neked szimpatikus lesz. Lehet ismeretlen lesz a leendő lakás de legalább nem vesz alapból hülyére. Össze ne költözz velük.
2021. márc. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
12%
őszinte leszek, ennyi picsogás után én hálás lennék, hoyg még egyáltalán felajánlanak nekem egy zugot maguknál... különwc, különfürdő káddal, különklíma, mindez lehetőleg az első kerületben...
2021. márc. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
65%
Persze utolsó...ahogy azt te elkepzeled...ha jó színvonalon él miert ne lennének igényei. Te lehet putrihoz vsgy szokva, ő meg nem.
2021. márc. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:

Miért lennének nagyok az igényeim?

Nem bírom a meleget a házban, nyáron is szeretem, ha hűvösebb van a szobában, 25 fok felett nem tudok aludni. Ha közös helyiségben lenne a légkondi, valaki mindig ki-be kapcsolgatná, csak úgy lehetne aludni, ha az ajtók nyitva vannak stb. Nem azonos az emberek hőérzete, itthon pl. nyáron a szüleim is külön alszanak, mert amíg anyának kánikulában is elég a nyitott ablak éjszakára, apa 22 fokra hűti a szobát.

A két wc szerintem azért jó, mert ha reggel rohanunk, nem kell a másikra várni, vagy ha vendégek jönnek, mehetnek oda.

A zuhanyzó nekem kényelmetlen, imádom a nagy fürdőbombás, habfürdős fürdőzéseket. Ezzel a másik lány is egyetértett amúgy, mondta, hogy lehet úgy, hogy zuhany + kád, de csak zuhanyzós ne legyen. A barátnőjének volt az a kifogása erre, hogy úgy sok lesz a vízszámla...


És ez sem sokkal olcsóbb, mintha egyedül laknék, ahogy néztem. 135 ezer lenne fejenként + a rezsi egyharmada és a közös költség. Szerintem ennyi pénzért igazán lehet egy légkondi a szobában, főleg, ha még ablak sincsen ott...

2021. márc. 23. 13:01
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!