Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak, ha a gyerekem...

Mit csináljak, ha a gyerekem nem tanul, sok tárgyból bukásra áll?

Figyelt kérdés

Bármit teszek, nem tudom rávenni a tanulásra, nem érdekli.

Pedig jó agya van.

Mi lesz így vele? Hetedikes.( ezzel küzdünk első óta, és semmi változás)


2021. jan. 15. 04:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Ha jó agya van és mégis ezzel küzd első óta, akkor ez komplexebb, mint hogy itt megkapd a választ. Vizsgálták e bármikor, hogy van e valami rész képesség zavara? Mi érdekli, miben jó? Sportol? Ha ez régi probléma, akkor nem kamaszsag miatt jött elő és előbb kellett volna utána járni. Vagy van valami a háttérben, amit nem írsz, de akkor tudod a választ is.
2021. jan. 15. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Évekig járt fejlesztésre, eredménye semmi nem volt.
2021. jan. 15. 05:04
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Mire járt? Mi van a háttérben? Sportol valamit rendszeresen? 7. Től már több az anyag, nagyobb volumen, komplexebb témák. Ha eddig sem ment, nyilván most elengedni. Ő mit mond?!
2021. jan. 15. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nevtan.

Honnan tudni, hogy mi van a háttérben?

Igen, heti négyszer.

Hogy nem érdekli a tanulás.

2021. jan. 15. 05:47
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

Van valami problémája szerintem. Pl.diszlexia. Nehezebben megy a tanulás, nincs sikerélménye, ezért mondja, h.nem érdekli.

Lehet rossz iskolában van vagy nincs egy megfelelő tanár mellette, aki támogatná.

2021. jan. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

De mit mondtak a nevtanban?

Egyébként le kell ülni vele együtt tanulni és el kell rakni a kütyüket.

2021. jan. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hogy megy a gyereknek az olvasás? Szeret olvasni? A tanulás alapja az olvasás. Van valami, ami érdekli a gyereket?
2021. jan. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%
Őszintén szólva egy kicsit furcsállom, hogy egyből az jön valakinek, hogy valami baja van. Jó dolog egyből rásütni egy rosszul tanuló gyerekre, hogy beteg, fogyatékos, vagy olyan komoly tanulási problémái vannak, ami miatt egy életre gondjai lehetnek majd, nemhogy a tanulással, de később a munka világában, a társadalomba való beilleszkedéssel? Nem állítom, hogy nem lehetséges, hogy Vmi baja van, de sokkal valószínűbb, hogy ugyanazért nem tanul, amiért sok más osztálytársa sem: Mert kamasz. Miért lenne kötelező szeretni a tanulást? Lehet nem szereti a közeget, ahol van (nekem pl akkor lettek hirtelen nagyon jó eredményeim, mikor osztályt váltottam, és örvendek, hogy senki nem sütötte rám, hogy biztos valami bajom van, mert elment volna az idő a kivizsgálásokkal, és talán soha nem jutottam volna oda, ahol most vagyok), nincs jóban néhány tanárral, valóban zsigeri utálatot érez adott tárgyak iránt (én is így voltam, mégis jól kereső, rendes ember lett belőlem). Én meg azt gondolom, hogy inkább induljunk ki abból, hogy épkézláb, egészséges a gyermek és más gond van, amibe bizony beletartozik az is, hogy lusta, mint a szr, vagy a lustaság mellé társul egy átlagnál egyáltalán nem kiemelkedő, vagy talán még átlagon aluli intelligencia is és csak ezután gondoljunk arra, hogy biztos dises, meg nem tudom mi. Ugyanis előbbinek van nagyobb valószínűsége. Tudom, hogy nem leszek népszerű a válaszommal, de arra is kinyílik a bicska a zsebemben, hogy ha egy 2 éves gyerek a Sparban földhöz vágja magát, az biztos, hogy az első gondolat mindenkiben az ADHD, meg autizmus (szigorúan magasan funkcionáló átlag feletti intelligenciával, buta autista ugyebár nincs), olyan nem merül fel senkiben, hogy szr napja van a gyereknek, a háta közepére nem kívánja a vásárlást, ne adj Isten neveletlen...
2021. jan. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
98%
8-as, először is nem feltételezte, azt senki, hogy beteg, vagy fogyatékos. A tanulási nehézség összetett és fejlesztéssel javítható. Amúgy onnan vettem, hogy a kérdező azt írta, első óta ez van. Tehát nem egy kamasz kori hóbort, hanem a 7. Osztály már nehezebb egy olyan tanulónak meg főleg, akinek van valami lemaradása.
2021. jan. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem beszélgess vele, kérdezd meg hogy érzi magát. Lehet valami lelki dolog áll a háttérben, ami eltereli a gondolatait
2021. jan. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!