Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Fusiba adjaki tulajdonos...

Fusiba adjaki tulajdonos albérletet ahol lakunk se közjegyzőnèl nem jelentette be se ingatlanosnál se adott nem fizet utánunk és szerződésben is az áll benne akkor irány NAV?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 6. 16:29
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
91%
#27 Ez számomra is nagy hülyeségnek hangzik, a bérlő nem tudhatja biztosan, hogy a bérbeadó fizet-e adót.
2021. ápr. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, szerintem először a magyar helyesírás szabályainak nézz utána, ráérsz ezután jogi és adóügyi dolgokkal foglalkozni.
2021. ápr. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem jelentsd fel nyugodtan. Azt ugye tudod hogy a feljelentést csak névvel-címmel-illeték lerovásával teheted meg. Amilyen lukas ez a rendszer szinte mindig kiderül a feljelentő személye. Aztán ne csodálkozz ha az új bérleményből az új bérbeadó hirtelen kitesz mondvacsinált indokkal mert egy jóakaratú volt bérbeadó értesíti a viselt dolgaidról :)

A NAV nem veszi el a lakást csak megbünteti a bérbeadót ha nem adózott utánad, de ezt te nem tudhatod. Egyébként nem sok értelme van elcsalni az adót mert annyira nem jelentős mértékű.

Nem vitatom az értelmi képességeidet de ez a feljelentősdi a visszájára is fordulhat ha mégis valótlant állítasz, mondjuk egy rágalmazási per vagy jó hírnév megsértése címszó alatt indított viszontkereset formájában. Fel vagy te erre készülve jogilag és pénzügyileg?

2021. ápr. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
100%
Ez igen... Hát öregem, ha az én bérlőm lennél hamar az utcán találnád magad. 🙄
2021. ápr. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező


Miért akarod feljelenteni?


Biztos hogy nem az igazság érezted vagy a lelkiismereted miatt.


Szóval mit vétett azon kívül,hogy 8 évig fedelet biztosított számodra?

2021. ápr. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 xswerdy ***** válasza:

33: azért illetéket nem kell fizetni, ha egy bűncselekményt kapcsán feljelentést akarsz tenni. Furcsa lenne, ha mondjuk felhívnád a rendőrséget, hogy éppen rabolják a szemközti bankot, és azt mondanák, hogy köszönjük, fizesse be az illetéket, és majd utána intézkedünk.


Amúgy nem tudom mit jelentene a kérdező a NAV-nak? Hogy ő nem kapott számlát? Nem kell adni. Hogy vele nem kötöttek közjegyzőnél szerződést? Az se kötelező. Hogy a bérbeadó nem fizet adót? Azt pedig nem tudhatja. Lehet, hogy fizet.

2021. ápr. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
64%

#36 Írtam a lukas rendszerről. Amikor engem fel akart jelenteni a szomszédom

egy építkezés során elkövetett hiba miatt, én előbb tudtam róla mint ő letette volna a telefont. Nekem akkor az önkormányzatnál mondták hogy név, cím, illeték kell a feljelentéshez. Szegény szomszéd belefutott a saját késébe mivel a mérések szerint az ő ingatlan határai sem voltak pontosak :)

De amikről itt beszélünk azok nem bűncselekmények, el tudod képzelni hogy a NAV aparátusát hogy szétkapná ha minden tyúkper miatt ellenőrizniük kéne? Nem maradna idejük semmire, és ez mellett mi történne ha csak rosszakaratú a feljelentő és csak sejtése van mint a kérdezőnek?


-Reggel nem köszönt a szomszéd? Vagy csak csúnyán nézett rám? Nosza jelentsük fel, kérjünk rá egy vagyonosodási vizsgálatot mert múlt héten kétszer is tankolt.-


Tudod ez sértené az én jogomat is ha indokolatlanul vegzálnak névtelen feljelentés alapján. Van rágalmazás vagy jó hírnév megsértése megnevezésű jogi fogalom, de ha névtelenül és ok nélkül jelentenek fel akkor kit lehet viszont perelni?

2021. ápr. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 xswerdy ***** válasza:
100%

37: te kevered nagyon a fogalmakat. Téged a szomszédod feltehetőleg nem feljelenteni akart, hanem esetleg birtokvédelmi eljárást kezdeményezett veled szemben. Annak valóban volt illetéke 2021 január 1-ig, akkor eltörölték.


Feljelentést viszont bűncselekmény kapcsán lehet tenni. Tehát ha úgy gondolod, hogy valaki elkövetett valamit, ami a btk-ba ütközik. A feljelentést megteheted akkor is, ha a bűncselekménynek károsultja vagy, de akkor is, ha csak valahogy értesültél róla. És a feljelentésnek nincs, és soha nem is volt illetéke. Amiről pedig a kérdés szólt, mármint hogy valaki esetleg nem fizetett adót a lakás kiadás után, az bűncselekmény. A bűncselekmény lehet kis súlyú is, akkor beszélünk vétségről.


Az egy megint másik kérdés, hogy az illetékes hatóság milyen nyomozati cselekményeket foganatosít egy feljelentés kapcsán. Jelen esetben el tudom képzelni, hogy annyit megnéznek, hogy az illető vallott-e be bérbeadásból származó jövedelmet az elmúlt években. És ha nem, akkor kicsit utána néznek.

2021. ápr. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
#38 Legyen igazad! Nekem mint vállalkozónak csak jó ha lekötitek a NAV apparátusát :)
2021. ápr. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

28: Onnan, ahonnan a közértben is és bármilyen más szolgáltatónál. Hogy kap számlát vagy elismervényt a pénzösszegek átvételéről.

Ha nem adnak, köteles vagy kérni vagy elállni a vételtől.

2021. ápr. 13. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!