Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » 1/4 tulajdon résszel oda...

1/4 tulajdon résszel oda lehet adni szívességi lakáshasználatra egy osztatlan közös tulajdonú lakást ?

Figyelt kérdés

4en vagyunk tulajok (1/4 -1/4).

A lakás jelenleg üresen áll , és én szeretnék egy barátomnak segíteni az ingyenes lakhatással. A többi tulajdonos ellenzi. Milyen lehetőségeik vannak neki és nekem? Én szeretném ha a barátom ingyen lakhatna ott ( rezsit természetes fizetné ) . Kérhetnek pénzt a többiek tőle, kirakhatják, kiadhatják fizető bérlőnek , bemehetnek bármikor a lakásba ?

Köszönöm a válaszokat


2021. máj. 10. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak közösen adhatjátok ki.
2021. máj. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Eleve nem teheted be, ha a többiek ellenzik. Ráadásul a te részed roppant csekély, a többiekéhez viszonyítva.

Mellesleg simán kérhetnek tőle bérleti díjat, még ha engednék is.

2021. máj. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%

Milyen lehetőségeid vannak? Kivásárolhatod a többi tulajdonost, utána azt csinálsz a lakással, amit akarsz.

Addig nélkülük semmit.

2021. máj. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

És ha én is oda költözök . Mint résztulajdonos jogom van használni a lakást , nem? Hivhatok fogadhatók vendéget....ha én lakok bent , a többiek is bármikor be jöhetnek ?

Be kell őket engednem?

2021. máj. 10. 16:40
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ha zárat cserélsz, kulcsot kell nekik adnod, bármikor be kell engedned őket, az engedélyük nélkül nem újíthatod fel a lakást, stb.

Mivel te laksz benne, a rezsi teljes mértékben téged terhel, és akár használati díjat is követelhetnek rajtad, amiért a lakás használatát akadályozod.

2021. máj. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazuk van a többi tilalmak, ezeket az ingyen lakókat a legnehezebb kirakni.

Ne akarj gondot a nyakára.

2021. máj. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xswerdy ***** válasza:

közös tulajdon esetében meg kell egyeznetek a használat módjában. Ebben teljesen szabad kezetek van. Lehet az, hogy valaki beköltözik, és a többiek része után bérleti díjat fizet. Vagy közösen kiadjátok, és osztoztok a pénzen (a rád eső részről persze lemondhatsz). Vagy megegyeztek, hogy ki melyik szobát használja. Vagy az évet osztjátok fel, hogy ki mikor használhatja az ingatlant (mondjuk inkább nyaralónál életszerű).


De ha nem tudtok megegyezni, akkor meg kell szüntetni a közös tulajdont, ami akár bírósági úton is kikényszeríthető.

2021. máj. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!