Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nyitva hagyjam a kizárólagos...

Nyitva hagyjam a kizárólagos használatomba került szobámat, ha elköltöztem végleg a közös tulajdonú lakásunkból?

Figyelt kérdés

3 éve elváltunk, most elköltöztem.

Egyik ügyvéd azt mondja, hogy ne nyissam ki, míg nem születik valamelyik egyezség, vagy bírósági per a kizárólagos lakáshasználatról.

A másik, meg, hogy hagyjam nyitva, mert addig olyan mintha ott laknék és fizetnem kell a rezsi felét is. Illetve, hogy a bíróságra ha megyünk, hogy megkapja a lakásban maradó a kizárólagos használatot, akkor már a tárgyalásra nyitva kell hogy legyen a szoba.


Nem értem!



2015. ápr. 27. 10:43
 1/6 anonim ***** válasza:
25%
Mivel a lakás KÖZÖS TULAJDON,mindegy,hogy zárod vagy sem. A rezsi felét fizetned kell.
2015. ápr. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Vicces volna, ha fizetnem kellene a rezsi felét úgy, hogy már nem lakom ott.
2015. ápr. 27. 11:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha két ügyvéd kétfélét mond, akkor csináld úgy, ahogy neked jó. Nem attól fogod fizetni a rezsi felét, mert becsukod az ajtót, vagy kinyitod, hanem azért, mert közös tulajdonú lakásban laktok. Egyébként szerintem ha véglegesen elköltözöl a közös tulajdonú lakásodból, akkor miért ne hagyhatnád nyitva az ajtót?
2015. ápr. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Itt két külön lehetőséget vázol fel a két ügyvéd, nem mondanak ellent egymásnak.

Elsőben használod a szobát (lényegtelen, hogy épp benne is tartózkodsz-e), így a költségeket is viseled. Míg másikban véglegesen kiköltözöl.

Bár a "rezsi" tág fogalom, vannak olyan részei, melyet akkor is fizetni kell, ha nem használja senki.


Pl ha én kibérlek egy járművet, a díjat fizetni kell függetlenül attól, hogy ténylegesen használom-e.

2015. ápr. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1, vagyok.


Miért is pontoztatok le,mikor jó a válasz?

2015. ápr. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért pontoztak le, de talán azért mert a rezsi fele tág fogalom, mint ahogyan azt írták.

A közüzemi alapdíjak felét kell csak fizetnem szerintem.

2015. ápr. 27. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!