Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Bérlőként, az internet bekötés...

Bérlőként, az internet bekötése hogyan működik?

Figyelt kérdés

Jól értem, hogy 3 lehetőség van?

- az első az az, hogy az albiban van wifi, a tulaj elintézte, a bérlőnek semmit sem kell csinálnia

- a második az az, hogy van internet csatlakozási lehetőség, de a bérlőnek kell vennie egy csomagot, kijönnek a cégtől és bekötik a wifit

- a harmadik lehetőség, hogy nincs is bekötve az internet a lakásba és ebben az esetben a bérlő nem tud csinálni semmit


Javítsatok ki, ha tévedek.



2021. máj. 18. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
1 és 2 igen, a 3-nál, ha még kiépített hálózat sincs, akkor tuti kell a tulaj hozzá, mert lehetnek szükséges munkálatok az épületen, amihez az engedélye kell.
2021. máj. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha minden kötél szakad, akkor tudsz kérni netkartyat.

Egész jó áron adnak egész jó netet.

Annyi hogy az ara

2021. máj. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És arra lehet példa, hogy a második opció áll fenn, van internet csatlakozási lehetőség, de amikor kijönnek bekötni a wifit, akkor derül ki, hogy valami nem stimmel?
2021. máj. 18. 16:38
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mobil netem van, mert a tulaj abba sem ment bele, hogy bekössék a vezetéket. Tudjátok mobil net alatt nem a mobiltelefonon lévő internetre gondolok, hanem hogy kapsz a szolgáltatótól régebben egy pendrive-nak, újabban pedig egy picike routernek kinéző cuccot, amit a gépre kell rádugni és azon keresztül van előre meghatározott mennyiségű havi neted.
2021. máj. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
90%

Nekünk ajándékba adott egyszer a szolgáltató egy bedugható (pendrive kinézetű) kütyüt, azon volt a net. Ha minden kötél szakad tényleg ez a legjobb mód, viszont fennáll az esélye, hogy lefogy róla a keret - legalább is nálunk korlátozva volt, ha elfogyott úgy emlékszem belassult.

Olyan albérletben még sosem laktam, ahol már előre be volt kötve, de nem is mennék, mert van net előfizetésünk.

Az első albérletünkben ki volt építve, a vezeték is bent volt, csak a szolgáltató jött és hozott modemet, stb. így lett bekötve a saját.

A mostaniban nem volt. Nyugdíjasoké a lakás , így kb. azt se tudták mi az az internet. Mikor ideköltöztünk kijött a szolgáltató, hozott vezetéket, amit bekötöttek. (Kb. 4000 Ft-ért) Ez úgy nézett ki, hogy lehozták a padláson keresztül és átfúrták az ablak mellett a vezetéket. A modemet mi hoztuk az előző albiból, de ha nincs hoznak azt is.

Én nem mennék olyan helyre, ahol nincs net és nem is engedik bekötni, de ez saját vélemény.

2021. máj. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!