Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mekkora az az összeg, amennyiv...

Mekkora az az összeg, amennyivel nyugodt szívvel különköltöznél egyedül egy albérletbe?

Figyelt kérdés

Szerinted minimum mekkora félretett összeggel kell rendelkezni, hogy az ember külön tudjon költözni a szüleitől egy albérletbe? Abból a szempontból értem a kérdést, hogy az albérlet+rezsi stb. mellett szórakozásra is tudjon költeni az ember, és ne kelljen hó végén száraz kenyeret ennie, mert nincs egy forintja se.


Neked volt megtakarításod amikor különköltöztél?



2021. máj. 31. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Az alberleti dij legalabb haromszorosa legyen a bevetel.

Az elso alberletunknel a fizetesunk kb 40%a elment az alberletre. Ossze kellett huzni a nadragszijjat. Most hazunk van es a torlesztoreszlet kb 1/4 resze a bevetelunknek.

2021. máj. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Nem csak megtakarítás kell, hanem biztos munkahely. A kezdéshez kell alaptőke, mert 2 havi kaució + 1 havi bérleti díjat is képesek elkérni. Szóval Bp-n jó, ha van 300e Ft megtakarításod, illetve legalább nettó 200e Ft-s fizetésed - de az elég kevés dologra elég.
2021. máj. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Budapesti albérlet esetében legyen mondjuk a bérleti díj 100.000 Ft + rezsi. Tehát 300 ezret fizetsz ki az első hónapban. A rezsi + közös költség 30-40 ezer is lehet. Tehát aki szórakozni is akar, plusz nem száraz kenyéren élni, annak nettó 200 nem elég. Legyen inkább nettó 300. Ebből már meg lehet élni, és az életkezdéshez legalább az 300 ezer biztosan szükséges, amit le kell perkálni.
2021. máj. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkora, amikor már érdemes sajátra gyűjteni belőle inkább. Nem laktam albérletben.
2021. máj. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen a megtakarítás a lényeg, mert ahhoz ugye jó esetben nem nyúlsz hozzá - azért mondjuk nem árt, ha ott figyel legalább 3 havi lakbér tartalékban, ha bármi történne. Inkább a fizu a lényeg, illetve a stabil munkahely. Budapesten szerintem ilyen nettó 300, de minimum 250 ezerből lehet aránylag értelmesen ellenni.
2021. jún. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
2 havi kaució, plusz egy havi bérleti díj, illetve 100-200 ezer forint megélhetésre az első "fizetés nélküli" hónapra minimum kell. De ez ugye a nagyon minimum. Lehet hogy olyan albérletet talál az ember, ahova kell venni ezt-azt és már nem is elég fél millió forint induló tőkének. Nekem anno kb. 900 ezer forint megtakarításom volt, amikor Budapestre költöztem. Kauciót nem kértek, de néhány bútort és egy hűtőt vennem kellett, így azért jó volt, hogy volt mihez nyúlni és maradt belőle vész esetére.
2021. jún. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül albérletben havi 200 ezres netto fizuval... mit?:D hogy?:D


300 netto alatt nagyon fillérezgetős.

2021. jún. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%

Egyedül még a 300 ezer is rohadt kevés.


Nyilván el lehet lenni belőle, meg talán annyit félre lehet éppen tenni, hogy egy nagyobb kiadás (pl. fogorvos) fedezve legyen. De nagyjából ennyi.


Én amikor 300-at kerestem akkor csak szobát béreltem. 500 ezres fizuval mertem azt mondani, hogy kiveszek egybe lakást.

2021. jún. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!