Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nagyon durva ennyit emelni...

Nagyon durva ennyit emelni albérleten?

Figyelt kérdés

Jelenleg 78000Ft ot fizetnek az albérlőim egy háromszobás lakásért. Ahogy nézem 100ezer Ft alatt ilyen lakások nincsenek, sőt, inkább 130ért mennek.


Szeptembertől gondoltam valamelyest emelni, 100ezerre a lakbért, ami még így is a normál ár alatt lenne, viszont ez 28ezer emelés.


Nem akarom kizsákmányolni őket, semmi gond nem volt velük soha, minta albérlők, viszont nagyon olcsón kapják a lakást.


Bele fér ekkora emelés?



2021. jún. 28. 18:28
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
78%

A két lépcsős emelés nagyobb kitolás szerintem, mondom ezt olyan bérlőként, aki volt ilyen szituban.

Átgondolják, rábólintanak az emelt díjra, majd féléven belül még egy emelést benyögsz... mi ezen a ponton álltunk fel (és találtunk jobb lakást ugyanazon az áron).


A 100ezer egyébként szerintem reális, ha nagyon magyarázkodni akarsz, akkor fogd a vírusra, hogy az eddigi vacak helyzetben nem akartál nekik emelni. :)

Szólj nekik még júliusban most, akkor szeptemberig lesz idejük átgondolni.

2021. jún. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
51%

Nekünk hasonló volt a szitu bérlőként, 80-ról 100-ra, majd hamar 140-re emelt a tulaj. Kisgyerekkel voltunk, azt gondolta szerintem úgyis maradunk. De nem. Leléptünk, pedig több éve laktunk ott.

Most kínlódik valami hülyével.

2021. jún. 30. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 xswerdy ***** válasza:

régi bérlőnek én se nagyon szoktam emelni, csak amikor már nagyon jelentősen megemelkedtek a piaci árak. Erre eddig egyszer volt példa (mondjuk mások 2 évnél tovább nem maradtak, így csak 1 potenciális emelést hagytunk ki). Ők elfogadták az emelést, mert látták, hogy ez még így is baráti ár. Szerintem régi bevált bérlőnél érdemes egy kicsit a piaci árak alatt maradni, de azért nem ennyire.


Én megbeszélném velük, hogy mi a helyzet. 3 hónap múlva nem emelnék megint, de azt elmondanám, hogy a következő évfordulókör újra közelítünk egy kicsit a piaci szinthez, ennek ismeretében tudnak időben gondolkodni.

2021. jún. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

100ezerre a lakbért, ami még így is a normál ár alatt lenne, viszont ez 28ezer emelés. - 100-78 egyenlő 22.

Nuku

Akinek megéri, marad.

Neked nem éri meg!

2021. júl. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!


Szeptembertől 100ezer lesz a lakbér, és a lakók szó nélkül azonnal elfogadták.

2021. júl. 2. 16:55
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj kérdező, de pont azért kerültél ilyen helyzetbe, mert a mások érdekeit nézed. Ha emeltél volna tavaly mondjuk 12 ezret, akkor már jobb helyzetben lennél. Ne gondolkozz el rajta, hanem tedd meg és ahogy az előzőek is írják, maradni fognak ha utánanéznek az áraknak (bár biztos vagyok benne, hogy ismerik az árakat). Ha meg nem maradnak, akkor is jobban jársz, mert az új bérlő az új árakkal fog szembesülni.

Ne legyél balfék.

2021. aug. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!