Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nagyon durva ennyit emelni...

Nagyon durva ennyit emelni albérleten?

Figyelt kérdés

Jelenleg 78000Ft ot fizetnek az albérlőim egy háromszobás lakásért. Ahogy nézem 100ezer Ft alatt ilyen lakások nincsenek, sőt, inkább 130ért mennek.


Szeptembertől gondoltam valamelyest emelni, 100ezerre a lakbért, ami még így is a normál ár alatt lenne, viszont ez 28ezer emelés.


Nem akarom kizsákmányolni őket, semmi gond nem volt velük soha, minta albérlők, viszont nagyon olcsón kapják a lakást.


Bele fér ekkora emelés?



2021. jún. 28. 18:28
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Én már nagyon jól tudom: a megbízható, rendes és becsületes bérlők aranyat érnek!!!

Természetesen nagyon olcsón adod Debrecenben, de nagyon sokkal kötheted be, ha egy csavargó bandát fogsz ki (eleinte mindenki édi és cuki...).

Szóval emeljél valamennyit de úgy, hogy ne veszítsd el őket, inkább becsüld meg őket!

2021. jún. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim válasza:
99%

Szerintem emeld 93-ra, majd januártól 110-re kb. (ha valóban 130 körül mennek azon a környéken)

Nem gondolom kizsákmányolásnak. Valószínűleg megdolgoztál az ingatlanért, adózól belőle, és szeretnél normál piaci árat kapni érte.

2021. jún. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
17%

Attól függően emelnék, hogy jutottam a lakáshoz.


Ha keményen dolgoztam érte, hogy plusz bevételem legyen majd belőle, esetleg a lakás hitelét is a törlesztőből fizetem, akkor megemelném.


Ha örököltem volna pl. nagyszülőktől vagy valami, nem kellett volna érte tennem semmit, akkor hálás lennék, hogy a sors hozzájuttatott egy plusz lakáshoz és nem emelném, hogy más, kevésbé szerencsés embereknek is jusson valami jó az életben, jelen esetben a megfizethető albérlet.

2021. jún. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
79%

Jelenleg rajtad nyerészkednek, szóval nyugodtan emeld. Valóban adj nekik időt, pár hónapot, szept től és januártól az jó ötlet. Ha menni akarnak, lesz idejük elmenni. Kicsit nevetséges emberbaráti szeretetből féláron kiadni a lakást.

Ha a költözés mellett döntenek, piaci áron hirdesd meg a lakást. Az hogy valakinek nincs pénze, nem függ össze azzal, hogy tisztességes e. Jó pénzért is simán találhatsz jó bérlőket.

2021. jún. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
29%

Azért nem "nyerészkednek" ...

Szerencsés vagy előnyös helyzetben vannak. Vagy kedvező nekik az ár.

De nem "nyerészkednek" elvégre ők adják ki a pénzt nyereszkedni egy eladó tud aki sokkal drágábban adja el a terméket mint amennyiért megvette.

2021. jún. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
18%
Ha valakit anyagi dolgokban hülyének nézünk, az is nyerészkedés, de ebben nyilván a másik fél is hibás, aki hagyja.
2021. jún. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim válasza:
87%

"nyereszkedni egy eladó tud aki sokkal drágábban adja el a terméket mint amennyiért megvette."

Jajj hagyjuk már ezt a nyerészkedés dolgot.

Ha van egy cégem ami kitermeli az alkalmazottak és a saját béremet, + marad egy pár millió nyereség akkor ennyi erővel a nyereség = nyerészkedés.

Általában a piaci árak szerint árazunk. Minek adjunk egy 30forintos valamit 80 forintért, ha 250-ért is veszik mint a cukrot?

El kellene felejteni ezt a nyerészkedés szót, nem a kommunizmusban vagyunk.

Akkor az alkalmazott is nyerészkedik, ha nem vállal el egy munkát nettó 250-ért, de mellette 2 ajtóval odébb ugyanazért a munkáért kap 400 nettót?

2021. jún. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim válasza:
94%

De amúgy tök mindegy hogy dolgozott érte, vagy örökölte.

Ugyan annyi joga van mindkettőnek elkérni érte a piaci árat.

2021. jún. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
10%

18-as, ezt senki nem vitatja.


De ha a sors kegyes volt vele, ő miért ne lehetne az másokkal?

2021. jún. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
85%
#13 El lehet húzni ezzel a baromsággal!
2021. jún. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!