Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mikor érdemes albérleteket...

Mikor érdemes albérleteket nézegetni/szerződést kötni, ha szeptembertől kellene?

Figyelt kérdés
Bizonytalan vagyok, hogy pl augusztus utolsó heti megegyezés/szerződéskötés esetén kifizettetik-e az augusztusi díjat. Ha kinézek egy albérletet, egyből fizetnem kell vagy lehet valamennyire “előre lebeszélni”?

2021. júl. 8. 21:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
Hat pedig ha kell egy alberlet, akkor nyilvanvaloan fizetned kell valamit erte, szerzodeskoteskor, pl egy havi kauciot vagy foglalot, esetleg +1 havi lakbert elore ezek melle, ki hogy keri. Ha szeptembertol akarsz koltozni, akkor szeptemberre kell irni a szerzodest, de ezt megirhatjatok mar akar juliusban is, az mar tokmindegy. Viszont ritkan varnak honapokat egy lakora, ha epp ures a lakas.
2021. júl. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
Bérleti díj / hónap napjaival. Jobb helyeken így megy, de én eddigi költözéseimet próbáltam hónap elejére időzíteni. Sajnos pont júl 22. után lesz egy nagy tumultus, kifejezetten kezdő egyetemisták részére, én azelőtt vettem ki. Igaz ez 2014-ben volt, pont-ott-party előtt felköltöztem már. augsztusba, ugyan abban a házban ugyan olyan lakás 20-30 ezerrel többért mennek, sőt vannak akik nem kapnak kollégiumot - aug 15.én derült ki haveromnak. Kb hallottam olyat is, hogy valaki októberig diák szállón volt, mert akkor már kifele hullanak a diákok, vagy rájönnek hogy nem akarnak. Nem fognak a tulajok hónapokat várni rád az fix.
2021. júl. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszolóknak, viszont sajnos cinizmust érzékelek rajtatok. Tisztában vagyok a kaucióval, stb túlbiztosítással. Nincs rossz szándékom, viszont ha augusztus végén (nem több hónap, kedves második!!) nem szeretném kifizetni az augusztusi teljes díjat, szerintem érthető. A legtöbb kollégiumba felvételizőnek augusztus végén derül ki, hogy mi lesz, tehát a tervem szerint addig megnézném őket és csak az utolsó hetekben, augusztus második felében kötnék szerződést.
2021. júl. 8. 22:02
 4/13 anonim ***** válasza:
Lehet 1-2 héttel előre szerződni.
2021. júl. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi augusztus 24-én foglaltuk le az albérletet szeptember 1-jei beköltözéssel. Szeptembertől fizettünk (értelemszerűen a cuccainkat is csak azután vittük oda). Ha a hónap közepétől vettük volna ki, akkor arányosan kellett volna fizetnünk.
2021. júl. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és hamarabb kellett fizetnünk, talán már aznap befizettük a foglalót (1 havi lakbér), de az biztos, hogy csak a fizetéstől számított foglaltnak.
2021. júl. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én bérbeadó vagyok. Ha augusztus végén egyezel meg a tulajjal, akkor nem kell augusztus elejétől fizetned. Egy bérleti szerződés kezdődhet augusztus 29-én is, semmi sem tiltja. Akkor augusztusra havi lakbér/31x3 díjat kell fizetni. De hiába kezdesz el most nézegetni, nem teszik el neked a lakást augusztus végére. Ha lefoglalod, fizetni kell ha beköltözöl augusztusban, ha nem.
2021. júl. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 xswerdy ***** válasza:
nálam tavaly szeptembertől üresedett meg a lakás, július közepe körül hirdettem meg, és júli végén kötöttük meg a szerződést, ami szeptembertől élt. Így egy napig sem állt üresen. Ha a lakás már üres, akkor persze lehet, hogy úgy keres a bérbeadó új bérlőt, hogy az rögtön költözzön (vagy legalábbis fizessen).
2021. júl. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
MOST!!!
2021. júl. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan kezdj el most nézelődni, minél előbb kezded el, annál több időd lesz megtalálni az ideális lakást. Na meg a végén gyorsan kiveszik a jókat, kevés esélyed lesz, főleg válogatni. Egyébként a most meghirdetett lakások között is sok olyan van, aminél írják hogy majd csak augusztustól lesz költözhető, tehát szerintem ha a tulaj talál egy fix bérlőt, akkor azon az egy hónapon nem fog múlni semmi. Kétlem, hogy kifizettetné veled bárki is az 1 hónapot, amíg nem laknál ott, de ha mégis, akkor azt nem kell kivenni.
2021. júl. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!