Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mikor érdemes albérleteket...

Mikor érdemes albérleteket nézegetni/szerződést kötni, ha szeptembertől kellene?

Figyelt kérdés
Bizonytalan vagyok, hogy pl augusztus utolsó heti megegyezés/szerződéskötés esetén kifizettetik-e az augusztusi díjat. Ha kinézek egy albérletet, egyből fizetnem kell vagy lehet valamennyire “előre lebeszélni”?

2021. júl. 8. 21:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Albérletet keresni már most érdemes elkezdeni. Az hogy mikortól kell fizetni, tehát ha hónap közepén költözöl akkor az egész hónapot, vagy csak az arányos részét kell fizetni, esetleg meg lehet úgy egyezni hogy hónap közben kötsz szerződést de csak jövő hó elején költözöl (és értelemszerűen csak akkortóé számolódik a bérleti díj) minden esetben a bérbeadóval kötött egyedi megegyezés alapján alakul, nincs rá általános szabály. Ez kb olyan, mint hogy lehet-e kisállatot vinni. Van ahova lehet, van ahova nem, mindig a bérbeadó dönti el.
2021. júl. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

7: Én is bérbeadó vagyok.

Nálam nem kell aznaptól fizetni, hogy dönt, működik a foglalózás, de nem 3 hónappal előre.

Pár héttel előre igen.

2021. júl. 10. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ha augusztus végén derül ki a koli jelentkezés eredménye (nálunk tavaly aug 26 volt...), akkor nem biztos, hogy már most el tud kezdeni érdemben albérletet keresni az ember.
2021. júl. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!