Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nem tudom, mit csináljak...

Nem tudom, mit csináljak ebben a helyzetben. Tudnátok segíteni ?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Harmad éves egyetemista vagyok, most kezdenem a negyedik (utolsó) évet szeptemberben.

A probléma azonban az, hogy otthon borzasztó sokat vitázunk édesanyámmal, összeférhetetlenek vagyunk, és emiatt pánikbetegség is kialakult. Nem tudnék úgy utolsó évben normálisan készülni a szakdolgozatra, ezért muszáj elkoltoznom. Van megtakarított pénzem ( par millió),de nem szeretném felelni az egészet.

Arra gondoltam, hogy egy évig passzivalok,dolgozom,hogy tudjam fizetni az albérletet és magamat fenntartani, viszont utána ugyanúgy a megtakarításhoz kell nyúlnom abban az egy évben, amikor befejezem az egyetemet.

Nem tudom, hogy inkább maradjak otthon, csináljam meg az egyetemet, vagy halasszak, egy évig dolgozzak,aztán fejezzem be az egyetemet, az albérletet meg oldjam meg valahogy ? Teljesen tanácstalan vagyok, már nagyon stresszelek amiatt is, hogy nem tudok dűlőre jutni. Kérlek szépen, segítsetek ! :(


22/n



2021. júl. 31. 12:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
23%

A macska jól tönkre vágja az életed. Ráadásul úgy, h nem is kötődik az emberhez. Bár gondolom nagy állatbarát vagy ha ilyen fontos és húst se eszel, mert a kis csirke, kis malac is aranyos, érez, mint a cica...


Próbálj meg kibékülni anyukáddal. Kevesebb időt tölteni otthon pl. könyvtár, sport, párod, barátok stb. Amikor otthon vagy esetleg próbálj meg aktív lenni, mosogatás, bevásárlás, wc takarítás stb.

Fejezd be a sulit és ha lesz munkád egyből költözz el.

2021. szept. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
100%

De, a macskák kötődnek a gazdáikhoz. Nem, egy mérgező szülővel nem lehet kibékülni, akiben semmi hajlandóság nincs, hogy változtasson a viselkedésén. Az ilyen szülők vágják tönkre a gyerekeik életét, nem egy kiskedvenc. :)


Fb csoportokban sok állatbarát kiadó szobát láttam elmúlt hónapokban, remélem megoldódott a helyzeted elköltözéssel, én is hasonló cipőben jártam.

2021. okt. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, szerencsére azóta megoldódott és el tudtam költözni a cicakkal együtt ☺️
2021. okt. 16. 10:18
 14/16 anonim ***** válasza:

8: Menj fel FB-on Marketplace-re, és ha elkezdesz keresni egy lakástipust, napokig, hetekig mindig olyanokat fog felajánlani, szerintem így lehet találni. Nekem is feljött a szemem elé olyan többször, amilyet keresel, pedig én nem olyat keresek, csak nézegetem a lakásokat.:) Van szoba-fsz kisállatbarát 90 alatt. Az állatkát nem tudnád mégis otthon hagyni?...

Különben a lakásgondozás is egy többletmunka, van 5 közmű, plusz az előfizetések, bank, biztosító, az lehet már 9 is, velük állandóan kapcsolatot tartani, adminisztrálni, háztartást vezetni, magadat ellátni, ez is komoly plusz lenne a mostani helyzetedhez képest.

Én már csinálom ezeket több ingatlanra és mit mondjak, kitölti a napjaimat.

2021. okt. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
13: Meséld el!:)
2021. okt. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
A harmadik keruletben sikerült találnom egy egyszobas lakást ket fel szobával, erkéllyel, kb 54 nm az egész, épp annyira volt bútorozott, amennyire szerettem volna, csendes a környezet, jofejek a foberlok és jöhettek a cicák is ☺️ 135 ezer plusz rezsi, de mivel egyedül vagyok ezért elég kicsi a fogyasztasom
2021. okt. 16. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!