Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ki volt nagyon szorult helyzet...

Ki volt nagyon szorult helyzetben anyagilag? Mit csináljak? Tov. Lent

Figyelt kérdés
Minimum 5.000forint kellene hogy legalább a kisleányomnak (2éves lesz február3.-án) tudjak tejet venni, meg kenyeret.De valahogy ilyenkor senkinek sincs pénze,próbáltam ismerősöktől kölcsön kérni, bezzeg mikor nekik van rá szükségük akkor megtalálnak! Sajnos most nagyon sok volt a nemvárt kiadásunk.Soha nem voltunk még ilyen rosz anyagi körülmények közt. Valami ötletet tudna adni valaki!
2011. jan. 17. 20:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
39%
Vidd zaciba a jegygyűrűdet, vagy valami aranyat. Adjál el valamit a lakásból, amire nincs szükséged, legvégső esetben kérjél a Provident-től.
2011. jan. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%

ha senki sem tud kölcsönadni, akkor adj el valamit.

bútort, elektronikai cikket.

ha van értékesebb ékszered, vidd el a zálogházba. igaz, a kiváltás többe kerül.

2011. jan. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
54%

Ilyen esetre van egy külön alapunk, ami egy kisebb összeg, 100.000 Ft. Ehhez kizárólag akkor nyúlunk, ha számlatartozásunk van, és még nem kaptunk fizetést. Érdemes kialakítani egy ilyen tartalékot, és szigorúan megőrizni vészhelyzetekre(azaz kizárólag tartozás kiegyenlítésére).

Jelen helyzetedben eladnék 1-2 kevésbé fontos tárgyat. Minden házban van valami, amit el lehet adni pár ezerért.

2011. jan. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Menj be az önkormányzathoz, biztos kérhettek egyszeri rendkívüli segélyt.

Ha ilyen nincs, és elmondod, mi a baj, akkor is biztos segítenek. Egy irodányi nő csak össze tud dobni egy gyereknek pár forintot kölcsönbe, vagy segítenek bevásárolni.

2011. jan. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket! Amúgy nekünk is szokót tartalékunk lenni, de ez most sajna így alakult.
2011. jan. 17. 21:13
 6/18 anonim ***** válasza:
51%

Mi nagyrészt mindig így vagyunk. Banki kölcsön, villanyszámla, internet, fűtés, két -más városban- tanuló gyerek, a harmadik itthon...

Kézimunkákat készítek, abból jön egy kis pénz, nem sok, de a semminél több.

Teszvesz-vatera... Ez is sokszor hozott a konyhára egy kenyérrevalót.

Ezen kívül a férjemnek néha bejön egy-egy alkalmi munka (villanyszerelés)

2011. jan. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Hol laksz?
2011. jan. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Miért fontos az hogy hol lakom?
2011. jan. 17. 22:52
 9/18 anonim ***** válasza:
Az önkormányzattól kérhetsz segélyt. Átmeneti segély, vagy eseti szociális segély a neve. Itt évente 3szor lehet kérni, esetenként 20ezer Ft. De ezen felül adnak természetbeni támogatást is. Igaz, itt mindkettő elég érdekes elbírálás alapján jár. De ha bemégy az önkormányzathoz és elmondod a helyzeted, biztos adnak. Csak nem tagadják meg, ha kisgyerekről van szó.
2011. jan. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
77%

Vagy kérj segélyt, vagy add el, ami felesleges.

Nekem az október-november-december volt olyan, hogy kész, nem jöttünk ki a pénzünkből és kimerítettük a hitelkeretet is. Körbenéztem a szekrényekben, mit lehetne eladni, egy csomó jó cuccot találtam. Szereztem könyveket, azokat is eladtam. Így húztuk ki.

És meg sem érzem, hogy eladtam volna dolgokat, mert ezek tényleg feleslegesek voltak :)

2011. jan. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!