Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lehetséges a kilakoltatás?

Lehetséges a kilakoltatás?

Figyelt kérdés

Van egy családi házunk, ami az én nevemen van és a testveremén.

Albérletként adtuk ki a házat, laknak benne, de nem akarnak fizetni, mindig halogatják… Szóbeli szerződest kötött Édesapam. Testvérem volt a tanú.. De a másik személynek nem volt tanúja, csak egymaga… Ebben az esetben kitudjuk őket lakoltatni?

Hozzá teszem, hogy pár hónapot kifizettek már, de mindig hazudoznak, halogatják a fizetést. (átutalással szokták küldeni az összeget)



2021. aug. 1. 18:12
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
87%
Nem értem, hogy a 21. században, hogy lehet ilyet csinálni, hogy szóbeli megállapodás. Ez nem a középkor, mindent le kell papírozni még komolytalanabb dolgokat is és a formai követelményeknek meg kell felelnie. Ez a megállapodás semmis. Vagy köttök normális szerződést ügyvéddel vagy próbáljátok meg őket kirakni, de most már kénytelenek lesztek az ilyen jogi butaság miatt ügyvédhez fordulni és most már több fejfájásba, időbe, pénzbe fog kerülni az egész, mintha rögtön ügyvéd előtt köttök egy szerződést. Ez hülyeség volt, de nagyon.
2021. aug. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
100%

Én adtam el házat részletre, szabályos ügyvédi szerződéssel, aminek a lényege, hogy a földhivatalnál széljegyzetként a tulajdini lapra felkerül a részletvásárlás ténye, így azt másnak nem adhatom el és nem lehet végrehajtani. Ez a tisztességesen fizető vevőt védi.

Ellenben a szerződésben benne volt, ha nem fizet, akkor akkor a szerződés értelmében az addig fizetett összeg bérleti díjnak minősül és minden követeléstől mentesen kilakoltatható. A szerződés kiköltözési záradékkal is el volt látva.

Nálunk sajnos az utóbbi következett be, így nagyjából 2 hónap alatt a végrehajtó kirakta őket és a házat kp-ért eladtam másnak.



Nos, mivel az esetetekben nincs ügyvédi szerződés, apád, akinek semmi köze az ingatlanhoz szóbeli szerződést sem köthetett volna rá.


Te mint tulajdonos írsz egy TÉRTIVEVÉNYES levelet nekik, hogy 30 napon belül hagyják el az ingatlant, mert további használatára nem adsz engedélyt és kész!

A levélben nem kell részletezni semmit, csak annyit, amennyit leírtam, mert a többi az apád hülyesége és ezt lehetőleg ne add írásba.

2021. aug. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
100%

12-es vagyok és azt lehagytam, hogyha hivatalosan intézitek, akkor bírósághoz kell fordulnotok és neked kell adnod (utólag) apádnak egy írásbeli meghatalmazást, hogy a ház részre való eladását intézze.

Ez is totál szabálytalan, de legalább magyarázható a hülyeségetek egy része, hozzá nem értéssel.


(Függetlenül mindentől, én ebben a helyzetben inkább a 2-es által írottakat csinálnám.)

2021. aug. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
100%
*jav: a ház részLETre való eladását...
2021. aug. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én se értem: a tiéd és a tesódé a ház, apád meg eladja részletre, ráadásul szóban?!

Apád tulajdonképpen csalást követett el.

A hivatalos megoldás: Felmondjátok a "szívességi lakáshasználatot" tértivevényes levélben, majd ha nem távoznak, kéritek a lakás kiürítését a járásbíróságon.

Ha pattognak, hogy ők fizettek, akkor azt lehet mondani a hatóságnak, hogy szívességből engedtétek be őket, az utalt pénzt pedig a rezsire küldték, de már szükségetek van az ingatlanra, nem maradhatnak tovább, amit nem vesznek tudomásul. (Ez nyilván akkor működik, ha nem utaltak túl sokat.)

2021. aug. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
100%

Te szent ég :D aki belement egy szóbeli “lízinges” adásvételbe az nem csoda, hogy nem fizet :D Maradjunk annyiban, hogy egyik oldal sem okosabb a másiknál.


Ahol korábban laktam volt hasonló “okosság”. Kézzel írt advét, rendezetlen tulajdonlap és mérők… a bácsi aki a magáénak hitte (eredeti tulajok külföldön felszívódva) el akarta adni és akkor jött rá, hogy lehetetlen. Tulajok sehol, hallani sem akartak semmiről mondván ők eladták. Egyébként öröm az ürömben, hogy tényleg nem jöttek vissza verni a mellüket, hogy az övék és hosszú évekig a bácsi kiadta albérletbe. Amikor belefáradt alkalom adtán eladta ugyan így a 60m2-es 40 milliós lakást 3 millióért egy 16 fős roma családnak. Mi pont váltottuk egymást hálisten, amikor ők jöttek mi mentünk, de a lakók irdatlanul megszenvedik ezt, ahányszor találkozunk mesélik, hogy élhetetlen lett, mindig nyitva náluk az ajtó, ordít a zene, nem lehet beszélni velük, pokoli lett ott lakni stb.


Ha a valódi külföldi tulajok meghalnak és előkerül egy örökös akit már érdekelni fog a lakás, megnézném szegényt hogy tesz ki onnan egy focicsapatnyi vadembert akik azt hiszik, hogy ők megvették azt a lakást. (minden tisztelettel, nekem is cigány a párom, de ha a lakhatását fenyegetnék nem lenne szelíd)

2021. aug. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget! Apám haszonélvező...nem tudom,hogy ilyenkor is eladhatja-e? Összesen 1 millióban egyeztek meg. Vissza adni az összeget sajnos nem tudjuk. Sajnos nem élünk annyira jól. Édesapám mindig a feje után megy és hülyeségeket csinál, hiába mondja neki az ember,hogy ne tegye, akkor is csinálja...Szóval,akkor nem igen tudok semmit tenni ? ha kiteszem őket, akkor vissza kell adnom az összeget. Ügyvédre sincs keretünk :(((
2021. aug. 2. 13:08
 18/46 anonim ***** válasza:
62%

Te miért csepegteted az infókat és miért nem a leírásban írod le rendesen a helyzetet? Most például, hogy az apád a haszonélvező. Haszonélvezőként nem adhatja el a lakást, de bérbe adhatja. Nem adtátok el a házat, mert mint mondtuk semmis a szóbeli megállapodás. Jogilag annyi történt, hogy kaptatok 1 milliót és tiétek a ház továbbra is. Ők viszont visszakérhetik a pénzt. A házat kizárólag a tulajdonosok adhatják el.

Tudod, Magyarországon van olyan intézmény, hogy Földhivatal, ők tartják nyilván, hogy melyik ingatlannak ki a tulajdonosa. Ha történik egy adás-vételi szerződés és kifizetés, akkor az ügyvéd bemutatja a szerződést és elintézi, hogy átvezessék az új tulajdonos nevére az ingatlant. (Az ügyvédet magyar szokás szerint a vevő fizeti ki.) Nálatok semmi ilyen nem történt. Jogilag semmi közük a házadhoz, csak az apád csalt ki tőlük 1 milliót a semmire. Ők ezért simán feljelenthetik.

2021. aug. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
100%

KÖNYÖRGÖM, KI ÉS HOL ÍRTA, HOGY VISSZA KELL ADNOTOK AZ ÖSSZEGET???


Azt írtam, hogy az eddig fizetett összeg nem ilyenkor már nem vásárlási részlet, hanem bérleti díj és semmilyen követelése nem lehet veletek szemben.

NEM KELL VISSZAADNOTOK SEMMIT!


Figyelj!

Látom, hogy ti nem vagytok olyan szinten, hogy végigcsináljatok egy bíróságosdit.

Rakjátok ki ERŐVEL, a hasonló szintű akárkiket és a probléma megoldva!

2021. aug. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 A kérdező kommentje:
Nem Te írtad, hanem a 9-es, "ha több annál,akkor adjuk vissza" már lassan 1 éve vannak ott. 200ezer vagy 300ezer már meg van.
2021. aug. 2. 13:24
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!