Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lehetséges a kilakoltatás?

Lehetséges a kilakoltatás?

Figyelt kérdés

Van egy családi házunk, ami az én nevemen van és a testveremén.

Albérletként adtuk ki a házat, laknak benne, de nem akarnak fizetni, mindig halogatják… Szóbeli szerződest kötött Édesapam. Testvérem volt a tanú.. De a másik személynek nem volt tanúja, csak egymaga… Ebben az esetben kitudjuk őket lakoltatni?

Hozzá teszem, hogy pár hónapot kifizettek már, de mindig hazudoznak, halogatják a fizetést. (átutalással szokták küldeni az összeget)



2021. aug. 1. 18:12
1 2 3 4 5
 31/46 A kérdező kommentje:
akkor kérlek mond el,hogy mit tehetnék? Így is úgyis feljelenthetnek.. Igaz édesapámat. De nem szeretnék neki rosszat... mivel eddig fizettek, és követelhetik vissza az összeget,amit eddig kifizettek... mi lenne a helyes megoldás? nem akarom őket ott látni. most nem fizettek, azt mondták,azon vannak hogy fizessenek..csak hazudnak...
2021. aug. 2. 19:49
 32/46 anonim ***** válasza:
100%

#31

Teljesen félreértesz mindent, nem is tudom, hogy minek erőltetjük magunkat!


Utoljára mondom el és utána kiszálltam:

1)

Nem jelenthetnek fel senkit, mert a haszonélvezőnek JOGÁBAN ÁLL bérbe adni az ingatlant. Csak el nem adhatja, de arról nincs is papírjuk.

2)

Nem jár nekik vissza semmi pénz, mert amit fizettek, azt rég lelakták.

3)

Valaki itt már mondta, hogy amit utaltak, azt rezsibe utalták, SZÍVESSÉGI LAKÁSHASZNÁLÓK VOLTAK! ÉRTED???

4)

Tehát innentől kezdve semmilyen szerződést nem írsz, semmit nem írsz alá, hanem a haverjaiddal kivágod őket a francba!

Ennyi!

2021. aug. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 A kérdező kommentje:
32-es köszönönöm szépen, sokan mást mondanak.. tényleg így van ahogy leírtad?
2021. aug. 2. 20:15
 34/46 A kérdező kommentje:
Édesapám most mondta, hogy oda vannak bejelentve a lakcímük.
2021. aug. 2. 20:18
 35/46 anonim ***** válasza:
100%

#33

Ha kell, meg is esküszöm rá!:)


De tessék, itt egy ügyvédi iroda mondja neked ugyanezeket:


"MIK A HASZONÉLVEZŐ JOGAI?

A haszonélvező igen széleskörű jogosultsággal rendelkezik.


Jogosult a dolog birtoklására és használatára.

Ezen kívül jogosult arra, hogy a dolgot hasznosítsa és hasznait szedje, így például az ingatlan haszonélvezője az ingatlant bérbe is adhatja.


A legfontosabb jog, ami viszont a haszonélvezőt nem illeti meg, az a dolog tulajdonjogával való rendelkezés. Azaz NEM ADHATJA EL a dolgot és nem terhelheti meg (pl. zálogjoggal)."

[link]

2021. aug. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 A kérdező kommentje:
Édesapám most mondta, hogy oda vannak bejelentve a lakcímük. Így esélyünk sincs kitenni őket én szerintem... és tele van már a hócípőm az egészel.... oda adom nekik ingyen, lemondok arról a házról.
2021. aug. 2. 20:24
 37/46 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mint tulajdonosok bementek a Kormányhivatalba és szépen kijelentitek őket. Vigyetek minden papírt, ami igazolja, hogy a tiétek az ingatlan. Mint tulajdonos jogod van hozzá.
2021. aug. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 A kérdező kommentje:
és ahhoz nem kellenek ők? hogy ott legyenek? Tényleg köszönöm, sokat segítesz. És ne haragudj(atok) nem értek hozzá.
2021. aug. 2. 20:28
 39/46 anonim ***** válasza:
100%

Akkor már add nekem...

Majd én kibszom őket mint macskát dolgátintézni. Fél óra. Nagyon max.

2021. aug. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, hogy ott legyenek, de felhívhatod a hivatalt, ha szeretnéd.
2021. aug. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!