Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet felmondása során a...

Albérlet felmondása során a felmondási idő alatt milyen gyakran vagyok köteles beengedni az új érdeklődőket?

Figyelt kérdés

Egyáltalán köteles vagyok?

Ugyanis ma azzal állt elő a tulaj, hogy már szerda reggel jön egy érdeklődő, legyünk otthon. Ezenkívül írjuk össze, hogy minden nap! mikor érünk rá, hogy tudjon egyeztetni időpontokat. A szerződésben erre külön nem tértünk ki, csak hogy "a nem érintett pontokra az általános vonatkozik", de arról nem igen találtam még semmit.


2021. aug. 9. 23:10
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
94%
9-es, majd ha ezt jogszabállyal alátámasztod, akkor elhisszük. Addig nem. A bérleti idő alatt a bérlő az ingatlan teljes jogú birtokosa birtokvédelemmel. Ha a ti szerződésetek másképp rendelkezett, az a te hibád.
2021. aug. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

9-es ez általánosan biztos nem igaz! Aki ilyen szerződést aláír, az magára vessen.

A felügyeletem és engedélyem nélkül egyébként sem léphet be a lakásba, ugyanis az birtokháborítás.

A mai jelenete után pedig ha szól, ha nem, nem fog bejönni:

Ugyebár hétfőn bejelentette, hogy 8-ra jönnek megnézni a lakást, legyünk otthon. Mondtam neki, hogy reggel nekem megbeszélésem lesz, sietek úgyhogy ha nem érnek ide legkésőbb 8:15-ig akkor potyára jönnek. Direkt felkeltem hamarabb, hogy elkészüljek 8-ig, vártam, vártam, semmi. 8:15-kor rákérdeztem hogy akkor jönnek-e, mert mennem kell, ő pedig jókedélyűen közölte, hogy jaaa nem jönnek már rég lemondták. Tehát várhattam volna a végtelenségig, de ha nem vagyok ott kiveri a balhét. Ezek után szórakozhat, majd ráhívom a rendőröket ha nagyon pattog.

2021. aug. 11. 11:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!