Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Budapesten van bármi esélyem...

Budapesten van bármi esélyem albérletben életben maradni így?

Figyelt kérdés

Tanár leszek, nettó 145 a fizetés. Pótlékostól megvan a 160.


Az albérletárak kétségbe ejtenek és nem találok olyan tanári állast, amihez szolgálati lakás is van.



2021. aug. 19. 22:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

10 éve vagyok tanár egy szakképzőben. Az első két évben az volt a csoda, hogy túléltem (eszméletlenül sokat készültem, aludni se volt időm sokszor), nemhogy még magándiákokat meg másodállást vállaljak..

A szakképzőkben az igazgató által írt értékelés alapján kapod az ajánlatot a fizetésedre. Mivel kezdő vagy, ez nyilván a lehető legkisebb összeg lesz, de valamivel több, mint amit gimiben kapnál. Én nagyon jó értékelést kaptam anno, osztályfőnöki pótlékkal majdnem 300 a nettóm (10 év tapasztalattal, 2 diplomával, 2 nyelvvizsgával, hiányszakokkal). Soknak tűnhet, de ha nem ezt a hivatást választom (amit minden nyűgével együtt imádok), hanem az eszemre hallgatva programozó leszek, akkor mára hazavinném a négyszeresét is. Az építőiparban dolgozó (burkoló) párom 8 órai munkával 500 körül kap. Igyekszem nem gondolni erre, akkor könnyebb.

Én azt javaslom, hogy keress magadnak egy lakótársat, vagy költözz el vidékre (ugyanazt a fizut kapod mindenhol, de vidéken olcsóbb az élet).

Gyönyörű munka a miénk, de nagyon sok áldozattal jár.

2021. aug. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
50%

6. Rohadtul nem. Egyik barátom pályakezdő tesitanár egy kereskedelmi szakközépiskolában és ő is nettó 230 ezret kap.


Csodálkozom, hogy ezzel ennyire nincsenek tisztában az emberek, már bocs. Pedig "csak" 140 helyett 230 lenne a kezdő fizud, ha tudsz erről.

2021. aug. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!