Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tehetek fel kérdéseket a...

Tehetek fel kérdéseket a potenciális lakótársaknak? Mit (nem) illik vagy ajánlott megkérdezni?

Figyelt kérdés
Facebookon keresek lakótársat magam mellé egy albérletbe. Több érdeklődő is írt már, de soha senki nem ír magáról semmit, a profiljukból sem feltétlenül lehet sok mindent leszűrni és soha nem kérdez senki semmit sem (ezt pl. végképp nem értem, nekem csomó kérdésem volt mikor albérletet kerestem). Tehát nagyjából annyi kommunikáció történik, hogy valaki megírja, hogy “érdekel” vagy “még elérhető?” (sokszor se köszönés se semmi), én megírom a választ és a még esetleg fontos tudnivalókat és vagy tetszik neki továbbra is vagy sem. Ennyi alapján, hogy igazából semmit nem tudok róluk, én nem nagyon tudom eldönteni még azt sem, hogy egyáltalán szimpatikus-e a másik vagy sem. Kollégiumi éveim alatt volt már negatív tapasztalatom, most legalább van választási lehetőségem és azért nem egy olyan lakótársat szeretnék kifogni, akit inkább kerülök, akihez inkább haza se megyek, aki rendetlen, aki kotnyeles stb. Személyesen sajnos nem fogunk tudni találkozni a költözés előtt (még én sem lakom ott, addig megtekinteni nem tudják a lakást, illetve lesérültem és most nem is vagyok túl mobilis), pedig úgy nyilván egyszerűbb lenne. Úgyhogy legszívesebben kérdeznék vagy megkérném őket, hogy mondjanak már pár szót magukról, mert semmit nem tudok róluk. Csak nem tudom ez mennyire elfogadott vagy illendő.
2021. aug. 23. 12:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
bár én sose kerestem szobát, de egyáltalán nem lenne meglepő ha valaki arra kérne, írjak magamról pár sort. én is szeretnék tudni pár dolgot arról az emberről akivel együtt fogok élni
2021. aug. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk alapból szóba se állnék azzal aki annyit ír, hogy "érdekel" vagy "megvan még" és nem képes kerek egész mondatokban kommunikálni.
2021. aug. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem gáz attól kérni egy rövid bemutatkozást, akivel eljutottak odáig, hogy az elvárásaid (tipikus pl. a felesben takarítás vagy hogy ne hozzon kéretlen vendéget:)) sem riasztották el. Addig viszont valahol érthető, hogy nem akarja minden hirdetőnek elmesélni az életét. Esetleg telefonon is meg ejthetitek ugyanezt kötetlenebbül.
2021. aug. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja semmi ilyesmi nem került még szóba senkivel, hogy mik az elvárások :D Sőt, nekem igazából ilyen jellegű elvárásaim nincsenek. Mármint én nem vagyok az a típus, aki mindent szeretne úgymond szabályszerűen megbeszélni előre, hogy milyen időközönként ki hol takarít majd stb. Volt olyan szobatársam, aki ezzel indított (hogy mindent fektessünk le előre, ki mikor takarít, ki mit hozott, ki hova pakoljon, ki mikor ér haza stb., stb.) és nekem ez minden volt csak szimpatikus nem. Ha ezt előre tudtam volna valószínűleg nem költöztem volna be mellé, mert nekem ez túl sok. Nyilván egy jó szűrő is lehet, nekem is volt rossz szobatársam (mondjuk pont ő volt az, akit említettem :D) és ahogyan a kérdésben is írtam igyekszem ezt elkerülni. Csak ezt sem tartom jó megoldásnak, hogy akkor közlöm vele, hogy így és így takarítunk stb. Persze nehéz így nem direkt rákérdezni a dolgokra. Viszont eddig még abszolút nem jutottunk el senkivel, tehát tényleg az "érdekel", "meg van még" szinten vagyunk sajnos, beszélgetni se nagyon beszélgettünk, még a lakással kapcsolatban sem kérdez senki semmit. Nem értem amúgy.
2021. aug. 23. 15:24
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
ha nekem idegenekkel kéne osztoznom a házon akkor tuti takarítót fogadnánk hetente és mindenki beleadna. annyi mindenen lehet összeveszni egy ilyen helyzetben, legalább a takarításon való veszekedést megelőzném.
2021. aug. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem udvarias, ha annyit írsz a hirdetéshez vagy az üzenetére: Kérlek írj magadról, hogy tudjam kijönnénk-e egymással.

Akinek ez megjátszós, akit ez zavar, az olyan is...

Elmondod te is az elképzeléseidet, esetleg előre összeírod, így nem kell minden jelentkezőnek leírni. Ő is elmondja. A határozottság még nem bunkóság. Kedvesen is lehetsz határozott.

A határozottság jó, konfliktusmegelőző.


A nemkérdezést pedig én sem értem. Talán azért, mert igénytelenek.

2021. aug. 24. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
97%

Én eleve a hirdetésbe is beleírnám, hogy úgy jelentkezzen, hogy ír magáról is pár mondatot, amit fontosnak tart.

Az érdekel meg az ez megvan még (ha fészen hirdetsz) eleve marketplace-es automata üzi, aki arra se veszi a fáradtságot, hogy gombnyomás helyett leírjon egy két mondatos "szia xy vagyok, érdekelne a lakás ha megvan még, erre és erre vagyok kíváncsi, köszi" jellegű üzit, azzal én nem is vesződnék.

2021. aug. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
96%
most adtam el pár dolgok marketplacen, azoknak vissza se írtam akik csak az automata üziket küldték. így is sikerült eladnom a dolgokat.
2021. aug. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát szinte mindenki csak ezt küldi, sokan vissza sem írnak stb. Valakivel megbeszélem, hogy még mit érdemes tudni és azt írja tetszik neki, érdekli stb., erre eltűnik és ne válaszol többet. A jövő héten költözöm be, jó lenne addigra találni valakit.
2021. aug. 28. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!