Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan lehet kiszűrni, ha egy...

Hogyan lehet kiszűrni, ha egy potenciális lakó pszichikailag instabil?

Figyelt kérdés

Tudom, furcsa a kérdés. De az a helyzet, hogy az előző lakóink nagy része "bolond" volt. Például a mostani skizofrén, szerintünk egy kis münchhausen-szindróma is befigyel. Már évek óta nem tudunk mesterembereket kihívni, mert idegösszeomlást kap, és elkezd üvöltözni (pl. a csengőt is leverte). Meg nem érti a feltételes módot, tehát ha azt mondod neki, hogy "tegyük fel", akkor azt nem érti. Nem tudom, hogy mi ez, autizmus?


Az előző meg mitomán volt, de még azt is ilyen furcsa módon. És ez csak két eset.


Sajnos ezeket nem tudtuk kiszűrni, az elején mindegyik normálisnak tűnt. Jövedelemigazolást tudunk kérni, erkölcsit is. De erre mit kérjünk? Mégsem küldhetjük el pszichológushoz, hogy hozzon szakvéleményt.


Mit tanácsoltok?


2020. nov. 9. 12:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Akinek van állandó munkahelye, az annyira nem lehet beteg, mert akkor dolgozni sem tudna.

Van skizofrén ismerősöm, ő évekig nem dolgozott egyáltalán. Ha nagy nehezen rászánta magát és össze is jött neki, akkor már az első hónapban abbahagyta.

2020. nov. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Sehogy ha nem vagy pszichológus. Annyit tudsz tenni, hogy amikor megmutatod a lakást, akkor elbeszélgetsz vele: megkérdezed, hogy hol dolgozik, mit csinál, miért keres albérletet, ha költözik, akkor miért, stb.
2020. nov. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem veled is vannak bajk, ha csak úgy rággatsz emberekre különbözö pszichikai diagnózisokat, mindenféle szakképzettség nélkül.

Az általad említett vbetegségek mindegyike olyan, hogy hosszú tesztsorozattal lehet csak megállapítani ezeket, nem pedig úgy, hogy a lakód nem tetszik neked!


Mellesleg, ha valakinek állandó munkahelye van már hosszabb ideje, az nem lehet pszichikailag beteg, mert akkor nem lenne képes arra sem, hogy tartósan egy helyen tudjon maradni.

2020. nov. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%

És miből állapítottad meg ezeket a betegségeket?


A kapucsengőt szívem szerint én is kikötném, mert az összes jehovás és egyéb csodalény engem akar megtéríteni. :D Ajtócsengőnk nincs is, ha hozzám jön valaki, ott a kapucsengő meg a telefon, az ajtón ne csilingeljen semmelyik szomszéd.


Ha jól feltételezem, hogy erre érted a csengő leverését, akkor ettől még nem lesz elmebeteg, csak nem akar idegeneket a lakásában.

2020. nov. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Jaj, emberek, már megint másra futott ki.


"Szerintem veled is vannak bajk, ha csak úgy rággatsz emberekre különbözö pszichikai diagnózisokat, mindenféle szakképzettség nélkül"


Köszönöm a kedves szavakat, így ismeretlenül is.

Persze, hogy nem részleteztem, mert nem akartam kisregényt írni a kérdéshez. Olyanokat csinál a mostani lakó, hogy a mondat közepén témát vált. Például, "Nagyon szép idő van, kiültem a kertbe napozni, van-e már feleséged?". Vagy mond valamit, és fél perc múlva elfelejti, hogy mit mondott, aztán rám fogja, hogy csak kitalálom. De olyan is volt, hogy mondtam neki, hogy napi szinten beszélek anyámmal, erre elkezdett üvöltözni kb., hogy hogyan lehetek ennyire szívtelen, hogy sosem beszélek anyámmal.

És, mint írtam, nem érti a feltételes módot, ezért sok dolgot nem tudunk megértetni vele. Például, "Ha csőtörés van, akkor jól jön a szerelő telefonszáma, ide írtam a papírra." Mire ő: "Csőtörés van? Miért nem mondtátok eddig?"

Én: "Nincsen csőtörés, csak ha lenne" Ő: "Hát most mondtad, hogy csőtörés van, és nem szóltatok róla nekem". És ez így megy 20 percig.


"A kapucsengőt szívem szerint én is kikötném"


Igen, aztán mi kapjuk a felszólító leveleket, hogy nem engedtük be a kéményseprőt, a gázleolvasót stb. De volt olyan is, hogy dugulás volt valamiért a csatornarendszerben, amit a mi kertünkben lehetett csak megoldani, de mivel nem volt csengő, és nem engedett be senkit, már a rendőrség ment ki hozzá.


Na, ezekből gondolom, hogy nem százas.

2020. nov. 9. 15:47
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

Nem százas, az oké, csak a skizofréniát, a münchausen szindrómát és az autizmust vitattuk. :) A középsőt pl végképp nem értem, hogy húztad rá.


Egyébként a megoldás az, hogy beszélgetsz a jelentkezőkkel. Ez a mondat közepén más, meg nem érti amit mondasz, ez kiderül egy bármilyen ismerkedős beszélgetésből, amíg megmutatod a lakást, nem is értem, hogy nem bukott ki, ha ennyire durva a helyzet.

2020. nov. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"münchausen szindrómát"


Az a szokása a nőnek, hogy az ablakon kidobja a szemetet, mint valami putriban. Ráadásul pont a legláthatóbb helyre, hogy minden szomszéd észrevegye. Teljesen udvariasan megkértem, hogy lehetőleg ne az ablakon dobja ki, hanem vigye le rendesen (kb. egy percbe sem telik). Erre kikelt magából, és azt mondta, hogy a gyereket ennyi időre sem hagyhatja egyedül, mert akkor meghal (ez csak egy sztori a sok közül).

Egyébként nála mindig erre futnak ki a dolgok. Amikor egy légtérben van a gyerekkel, akkor semmi baja a srácnak, mikor nincsen, akkor vészhelyzet van. Ez azért egy kicsit gyanús.

2020. nov. 9. 16:42
 8/13 anonim ***** válasza:
7, és igen, erről beszéltünk többen fentebb. A Münchausen NEM ez.
2020. nov. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tökmindegy, hogy milyen betegsége van a bérlőnek, nem igazán változtat a kérdező kérdésének lényegén. Nem értem miért kell ezen lovagolni. Leírta, hogy szeretné elkerülni az ilyen embereket és tanácsot kér, hogy hogyan.

Ahogy én már írtam, a fent említettek egy részét ki tudod szűrni ha beszélsz a bérlő-jelölttel pár percig. Én amikor kiadtam, akkor minden érdeklődőtől megkérdeztem, hogy mit dolgozik, mennyi időre tervezi kivenni a lakást, stb. a lényeg, hogy közben kiderül nemcsak az, ha esetleg gondjai lehetnek a bérleti díj fizetésével (pl. most épp munkát keres), de az is ha nem százas (pl. ahogy írtad nem érti a feltételes módot, témát vált, stb.).

2020. nov. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"A Münchausen NEM ez."


Létezik egy "helyettesítő Münchhausen-szindróma", és én ennek azért látom a jeleit. Remélem, hogy tévedek. Amiket leírtam, még nem is a legkeményebb sztorik, de most nem azért vagyok itt, hogy pletykálkodjak.


A 17:06-os hozzászólónak köszönöm a konstruktív választ.

Sajnos beszélgetéskor nem (sőt, általában nem) derül ki, hogy mi a helyzet. Tényleg, másféle kérdéseket kell feltennem, és akkor talán van esélyem kiszűrni az ilyeneket.

A jövedelemigazolás sem mindig mutat valós képet. Az előző lakónál a hapsinak rendes állása volt, a felesége háztartásbeli volt. Na, szívtunk a nővel eleget, el is váltak azóta.

Egyébként meg vannak munkák, ahol az ilyen bolondok is megmaradnak.

2020. nov. 9. 18:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!