Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Le tudom cserélni a lakótársam...

Le tudom cserélni a lakótársamat különösebb indok nélkül vagy sem?

Figyelt kérdés
A tulajjal én kötöttem szerződést egy évre, a lakótársammal pedig írtunk egy megállapodást, hogy rá is az vonatkozzon mint az eredeti szerződésben. Nem hivatalos a dolog, én sem adhattam ki tovább bérbe stb., tehát így lett megoldva. Igazából semmi különösebb gond nincs vele, tiszta, rendezett, fizet stb., de egyszerűen már nem szeretnék vele lakni, találtam a helyére jobbat. Csak azért költöztem vele össze, mert akkor éppen nem volt más. Viszont most az egyik legjobb barátom is albérletet keres, értelemszerűen vele sokkal szívesebben laknék együtt. Évek óta idegenekkel kell együtt laknom és már mondhatni belefáradtam.
2021. szept. 5. 15:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
99%
Csak megegyezéses alapon,amugy szubjektív véleményem szerint ez azért k*csögség.
2021. szept. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy ez így nem lenne fair, én is köcsögségnek tartanám ellenkező esetben. De most bárhogy is hangozzon ez, inkább lennék köcsög minthogy együtt kelljen laknom valakivel, akivel nem szeretnék.
2021. szept. 5. 16:27
 3/19 A kérdező kommentje:
Így egyszerűbb lenne, ha én mondanám fel a szerződést és keresnék mást, viszont a lakás maga nagyon tetszik, jó helyen van, ár-érték arányban is szuper és felmondás esetén buknám a kauciót. Így ezt nem szeretném. Jobb lenne, ha valahogyan őt tudnám távozásra bírni csak nem tudom ezt hogyan tudnám megoldani. Mit kellene mondanom neki?
2021. szept. 5. 16:30
 4/19 anonim ***** válasza:
99%
Haver! Itt van tiz milla, keress magadnak másik kecot!
2021. szept. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az igazat?
2021. szept. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Hát jó csak gondolom ő is ragaszkodna a lakáshoz, nem véletlenül választotta ezt, így gondolom alapból nem szeretne elmenni.
2021. szept. 5. 16:38
 7/19 anonim ***** válasza:
99%

Azért adott esetben nagyon megjárhatod, mert hiába a "legjobb barátod", ettöl még együttélni vele lehet igencsak problémás is.


Másrészt meg ha te szemétkedsz vele, akkor ö is megteheti, hoyg a tulajnak szól arról, hogy kötöttél vele szerzödést, és akkor nagy eséllyel téged dob ki a tulaj.

2021. szept. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Hát igazából a lakótársam nem tudja ki a tulaj, se a nevét, se az elérhetőségét stb., nem is találkoztak soha. A tulaj is feketén adja ki a lakást.
2021. szept. 5. 17:24
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Mióta lakik ott?

Mivel arról szól a papír, hogy rá is vonatkozik minden, ugyanúgy tudsz neki felmondani, ahogy a tulaj is tenné, minimum 30 napos felmondás stb, amit a szerződésed tartalmaz.

De ha egyetemista vagy, és mondjuk ott laktok két hete, akkor ez cseppet sem lenne fair dolog.

2021. szept. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 kovpet ***** válasza:
100%

"nem tudja ki a tulaj, se a nevét, se az elérhetőségét"


Lekéri a tulajdoni lapot és tádámm, már tudja is.


"A tulaj is feketén adja ki a lakást."


Ezt te honnan tudod?

2021. szept. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!