Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A tulaj miért nem akar abba...

A tulaj miért nem akar abba belemenni, hogy lecseréljek pár bútort saját költségemen?

Figyelt kérdés
Bútorozottan vettem ki egy lakást, de pár dolog nem teszik (kényelmenetlen kihúzható kanapé, nekem felesleges ormótlan gardróbszekrény ami egy éve üresen áll9. Felajánlottam a tulajdonosnak, hogy saját költségen (!!!) lecserélném ezeket, és ott is hagynám, ha kiköltözöm, de húzza rá az orrát, hogy dehát ezeknek semmi baja (hozzáteszem nem zsír új cuccokról van szó). Nem értem a problémáját, neki nem lenne anyagi vesztesége, és javítanék új bútorokkal az állapotokon. Mondtam neki, ha kell vigye el a régit, ha annyira ragaszkodik hozzá, erre az volt a válasz, hogy neki nem kell. Nem értem a problémáját, szerintetek erre mi lehet racionális magyarázat? Természetesen rendesen fizetek, semmi ilyen jellegű gond nincs.

2021. szept. 6. 12:53
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudja hova rakni, valószínűleg ennyi van mögötte. Ha azt mondod neki, hogy ingyen otthagyod az új bútorokat, a régiek elviteléről meg gondoskodsz, akkor nem hiszem, hogy gondja lesz belőle.
2021. szept. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem sem tudja hol tárolni. Ha te meg tudod oldani a bútorok tárolását, hogy azoknak ne legyen baja,ne dohosodjanak meg, penészesedjenek be, akkor belemegy a bútorcserébe. De gond a bútorok tárolása neki.
2021. szept. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
66%
Ne haragudj, komolyan nem értelek. Saját bútorok között akarsz élni - ezt elfogadom. De akkor miért nem olyan lakást bérelsz, amelyet te magad rendezhetsz be? Én sem engedném lecserélni, csak akkor, ha te vállalod, hogy ottlakásod alatt saját költségen tárolod és HIÁNYTALAN állapotban hozod vissza költözéskor. De a szekrényt én pl. nem engedném sem szétszedni, sem elvitetni, mert megsérülhet és nem akarok másikat. Mert így, ilyen formában akarom kiadni a lakást. Ezt nem kell megérteni, egyszerűen tudomásul kell venni. A bérlőjelölteknek el szoktam mondani: kevés bútor van, de azt legyen kedves a lakásban tartani. Beleértve a lámpákat és a hibátlan háztartási gépeket is. Ha nem tetszik, akkor nem az én lakásomat keresi.
2021. szept. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
46%
Azért nem tetszik nei, mert nem eladta hanem kiadta azt a lakást.
2021. szept. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
88%
Hát nem tudom, én tulaj vagyok, örülnék ha a bérlő saját pénzből lecserélne pár bútort újra. Nekem azok úgysem kellenek, nem én lakom ott (a kövi bérlő meg úgyse fogja tudni mi volt ott előtte, az van amit a mostani otthagy, max majd ő is lecseréli ha nem tetszik). Aúgy meg elvateráznám ha nem tudom hová rakni, és még plusz pénzem is lenne belőle. Abba nem mennék bele, hogy elvigye ha költözik, de ha ott hagyja nem az újat mindegy??? Ha jól fizet az bérlő, és rendes nem értem miért kell ilyenen szívózni, nekem nem érne megy egy kanapé annyit, hogy elmenjen miatta az amúgy megbízható bérlőm, vagy rossz szájíze legyen bárkinek. Gondolom (felteszem) nem egy designer által berendezett luxuskégliről van szó, mert talán akkor érteném ezt meg...Nekem tulajként tök mindegy melyik fajta Ikea kanapé van a lakásban amit kiadok...
2021. szept. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Nem, szó sincs designerlakásról...Egyszerű, olcsóbb, tömeggyártású bútorokról (ikea/mőmax mittomén) van szó, még csak nem is asztalos által méretre gyártottak, és messze nem újak. A kanapé pl nagyon ki van már ülve/feküdve.. Amúgy ja előző ötlete jó, akár el is adhatja neten...
2021. szept. 6. 15:01
 7/36 A kérdező kommentje:
Egybkent akik azt mondjak mert nem tudja hova tenni, nem mindegy ha amúgy sem kell neki? Amúgy egy szóval nem mondtam azt se, hogy az ő dolga elszállítatni. Ha elköltözöm akkor meg ugyanúgy marad bútor a lakásban. Egyébként ha valaki nálatok, akik így ágáltok kárt tesz valamiben (akár véletlenül mert kiönti a vörösbort, vagy bármi) azzal mit csináltok? (Üljön időgépbe és vegyen ugyanolyat? Ez is benne van a pakliban ha lakást adsz ki, és akkor ugyanúgy le kell cserélni az adott dolgot (persze a bérlő költségén, de itt is én fizetném).
2021. szept. 6. 15:21
 8/36 anonim ***** válasza:
85%
Én sem értem a többséget, boldog lennék ha valaki a saját pénzen befeketetne a lakásba amit kiadok. Max nem az én ízlésem szerinti az új bútor na és. Nem én lakom ott, a bérlőnek kell otthon erzni, magát hajrá. Gál meg úgysem lehet előre számolni, hogy egy estleges következő bérlőnek mi tetszik majd. Amúgy ha meg az az ok, hogy használhatatlan a bútor (pl,mint itt, hogy ki van fekudve) és nem csak szimplán nem tetszik/útban van még akar az is jogos lehetne, hogy az én költségemen akarná cserélni...
2021. szept. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
85%
#8 vagyok. Talán csak akkor szöröznék ezen, ha csak átmenetileg adnám ki a lakást mert teszem azt külföldön elek pár évet, és utána visszaköltöznék. De akkor is max csak annyit mondanék, h beszéljük meg együtt milyen legyen az új (pl ne rakjon be valami -szerintem- full ízléstelen cuccot).
2021. szept. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom kedves kérdező, miért nekünk kell kitalálni a tulaj gondolatait, észjárását. Nem egyezett bele és kész. Próbálkozz pár variációval, ha nem akarja, ez van. Úgysem tudsz mit tenni, és nem kell megértened sem. Így döntött, ha jó neked, ha nem. Fogadd el, vagy költözz el.

Hiába írod ki, ő meg téged nem fog megérteni, miért nem jó neked így, mert másoknak jó volt, jó lett volna.

Vedd tudomásul a döntését, mert ez van.

2021. szept. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!