Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A tulaj miért nem akar abba...

A tulaj miért nem akar abba belemenni, hogy lecseréljek pár bútort saját költségemen?

Figyelt kérdés
Bútorozottan vettem ki egy lakást, de pár dolog nem teszik (kényelmenetlen kihúzható kanapé, nekem felesleges ormótlan gardróbszekrény ami egy éve üresen áll9. Felajánlottam a tulajdonosnak, hogy saját költségen (!!!) lecserélném ezeket, és ott is hagynám, ha kiköltözöm, de húzza rá az orrát, hogy dehát ezeknek semmi baja (hozzáteszem nem zsír új cuccokról van szó). Nem értem a problémáját, neki nem lenne anyagi vesztesége, és javítanék új bútorokkal az állapotokon. Mondtam neki, ha kell vigye el a régit, ha annyira ragaszkodik hozzá, erre az volt a válasz, hogy neki nem kell. Nem értem a problémáját, szerintetek erre mi lehet racionális magyarázat? Természetesen rendesen fizetek, semmi ilyen jellegű gond nincs.

2021. szept. 6. 12:53
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:
#28 Tükrözi az árat? Hat szerintem a 170+ rezsi ma sem kevés annyira, még Budapesten se. #30 Hát az ott lévőnél gagyibbat max csak lomtalanításon találnék...
2021. szept. 8. 08:57
 32/36 anonim ***** válasza:
81%

Te kivettél egy lakász. Butorozva. Feltételezem,megnézted a lakást, mielőtt kievetted. A bútorokat is. Elfogadtad. Nincs okod reklamálni. Ha vmi nem tetszik, akkor megnézés után kellett volna továbbállni.

Én most adtam ki egy lakást. Bútorozatlanul. Így is hirdettem, és a hirdetésbe beleírtam, hogy a bérlő dolga a bebútorozás. Volt olyan, aki megnézte, és csodálkozott, hogy nincsenek bútorok. Volt olyan, aki nyafogott, hogy ő most anyagilag nem tidja megengedni magának, hogy bútort vegyen, legalább pár alapbútort vegyek a lakásba. Mondtam, hogy nem. Így hirdetem, ilyen bérlőt keresek. Elbúcsúztunk egymástól. Végül olyan vette ki, aki most bútorozza be. Neki kifejezetten jól jött egy bútorozatlan lakás, ő pont olyat keresett. Találkozott az igénye a kínálattal. Ha te saját bútort akarsz, miért veszel ki egy bútorozott lakást?

2021. szept. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
90%

"Lehet, hogy ragaszkodik a bútorokhoz, emlékek fűzik hozzájuk."

???

Akkor miért "más lakásában" tárolja? :D

2021. szept. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
54%

Ez nem másnak a lakása, mert ez a bérbeadó tulajdona! T tulajdoni lapja van rá a Földhivatalban.

Más dolog, hogy valakin ek "kölcsön adta" térítés fejében. Ez nem törvénybe ütköző cselekedet.

2021. szept. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

#34

Nyilván azért raktam idézőjelbe, mert tisztában vagyok vele, hogy a tulajdonos a tulajdonos... de másvalaki lakik benne életvitelszerűen.

2021. szept. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
53%
Na pont az ilyenek miatt nem adom ki többet a házam albérletbe...
2021. szept. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!