Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A tulaj miért nem akar abba...

A tulaj miért nem akar abba belemenni, hogy lecseréljek pár bútort saját költségemen?

Figyelt kérdés
Bútorozottan vettem ki egy lakást, de pár dolog nem teszik (kényelmenetlen kihúzható kanapé, nekem felesleges ormótlan gardróbszekrény ami egy éve üresen áll9. Felajánlottam a tulajdonosnak, hogy saját költségen (!!!) lecserélném ezeket, és ott is hagynám, ha kiköltözöm, de húzza rá az orrát, hogy dehát ezeknek semmi baja (hozzáteszem nem zsír új cuccokról van szó). Nem értem a problémáját, neki nem lenne anyagi vesztesége, és javítanék új bútorokkal az állapotokon. Mondtam neki, ha kell vigye el a régit, ha annyira ragaszkodik hozzá, erre az volt a válasz, hogy neki nem kell. Nem értem a problémáját, szerintetek erre mi lehet racionális magyarázat? Természetesen rendesen fizetek, semmi ilyen jellegű gond nincs.

2021. szept. 6. 12:53
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
92%

20. De te nem bármilyen variáció megvalósításáért fizetsz, hanem azért az állapotért, amiről szó volt, amire a megállapodást kötöttétek.

Ha arról volt szó, hogy ő úgy adja ki, és kész, akkor azt vetted ki. Ha most, X hónap elteltével mégis egy üres lakás kell neked, és ő nem hajlik rá - magánügy, hogy miért -, akkor menj el, amikor már nem köt a szerződés és keress egy üres lakást, vagy olyat, amit kiürítenek neked.


Az éttermes hasonlat úgy van itt, hogy rendelsz egy kaját, majd a felét megeszed, és azt mondod, hogy inkább más színű bútorokat hozzanak és egy másik pincér hozza ki az ételt és egy másik ételt szeretnél rendelni ugyanazért a pénzért, mert ezt most félbehagynád.

Hivatkozva arra, hogy meggondoltad magad és hát fizettél azért, hogy ott egyél.

Igen, fizettél, csak egy újabb fogásért ( más szolgáltatásért) újra kéne fizetni, mert azt már nem fedezi, amit kifizettél, ez egy újabb rendelés.

Valamint a bútorzatra mondhatja az étterem, hogy ennyibe és ennyibe kerül, ha kifizeted, semmi akadálya, de mondhatja az is, hogy nem tartozik a szolgáltatásaik közé, amit kértél és nem tudják teljesíteni.

2021. szept. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
67%

Bérlő vagyok, de elméleti alapon: speciel ha valaki a gardróbszekrényre azt mondaná, hogy neki(!) túl nagy meg ormótlan, lehet én is húznám a számat. Normális nagyméretű gardróbot vállalható áron találni mostanság kb lehetetlen (tudom, mert nekünk meg nem volt az albiban, és mi vettük meg), plusz ha neked az a bajod, hogy túl nagy, nyilván valami két-háromajtós szekrénykét akarsz berakni.

És mi van, ha az esetleges utánad következő meg normális méretű szekrényt szeretne..?

A gardróbnak pont az a célja, hogy nagy legyen, és mindent elnyeljen, te meg valami kisebbre, neadjisten gagyibbra cserélnéd.

2021. szept. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
59%
21-es. na haragudj de az utolsó kommentben le van írva, hogy megbeszélték, hogy később esetleg lecserél bútorokat. A tulajdonos miért nem mondta a legelején, hogy bocs, de erről szó sem lehet? Mert szerintem meg ez nem fair.
2021. szept. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
90%

23: Most se arról van szó, hogy szó sem lehet. Hanem a kérdező úgy látja rajta, hogy húzza a száját, és az a kérdése, ez mért lehet.

Kezdjük ott, hogy nem a tulajtól kérdi, hanem idegenektől, nyilvánosan, ez mennyire korrekt???


Ha ez ilyen kardinális pont a bérlőnél, mért nem foglalták pontosan bele a szerződésbe, ki fizet majd mit, mit lehet és mit nem?

Mi majdnem két héten át fogalmaztuk a szerződést, minden benne van, ami eszünkbe jutott.

Azt mondom, tanulópénz, legközelebb több részletre tud majd figyelni.

2021. szept. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
65%
24: A nyivánossággal semmi gond, ez egy anonim oldal, nem írta ki, hogy XY aki ezen és ezen a helyrajzi számon ad ki lakást. Ezzel senki hitelét nem rontotta és nem rágalmazás. Egyébként az jogos, ezeket bele kell(ett) volna írni a szerződésbe.
2021. szept. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
91%

Az a baj ezzel a dologgal, vagyis szerintem azért húzza a száját a tulaj mert most oké kiteszi a régi bútort, beteszi az újat, de mi van ha fogja magát a bérlő és kiköltözésnél el is viszi a újakat? A bérlőnek lesz róla papírja (számla) hogy ő vette.

Minimum szerződés módosítás/belevétel kellene, ami macerás és időrabló dolog.

2021. szept. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
26%

Mert köcsög a tulaj!

Ennyi.

2021. szept. 7. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%
Egy dolgot kellene megérteni, kérdező: ő így adta ki, te így vetted ki. Ha a nagymami negyvenéves bútorai vannak benne, az vélhetően tükrözi az árát is. Ha saját bútorok között akarsz élni, keress bútorozatlant.
2021. szept. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
15%
Sok köcsög, pénzéhes tulaj!
2021. szept. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
91%

Attól fél, hogy olcsó gagyit viszel oda, még ha új is. Kisebb vagy nem kihúzható kanapé, az általad ormótlannak mondott helyett egy cseppet sem praktikus kis ruhás szekrény... Netán minden olcsóban, gagyiban...

Mondd el neki, mennyit szántál rá, legyen 2-3 alternatíva, mutasd meg neki, legyen beleszólása, és ne válassz kisebbet vagy rosszabbat a mostaninál. Akkor nem lesz kifogása szerintem.

2021. szept. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!