Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A tulaj miért nem akar abba...

A tulaj miért nem akar abba belemenni, hogy lecseréljek pár bútort saját költségemen?

Figyelt kérdés
Bútorozottan vettem ki egy lakást, de pár dolog nem teszik (kényelmenetlen kihúzható kanapé, nekem felesleges ormótlan gardróbszekrény ami egy éve üresen áll9. Felajánlottam a tulajdonosnak, hogy saját költségen (!!!) lecserélném ezeket, és ott is hagynám, ha kiköltözöm, de húzza rá az orrát, hogy dehát ezeknek semmi baja (hozzáteszem nem zsír új cuccokról van szó). Nem értem a problémáját, neki nem lenne anyagi vesztesége, és javítanék új bútorokkal az állapotokon. Mondtam neki, ha kell vigye el a régit, ha annyira ragaszkodik hozzá, erre az volt a válasz, hogy neki nem kell. Nem értem a problémáját, szerintetek erre mi lehet racionális magyarázat? Természetesen rendesen fizetek, semmi ilyen jellegű gond nincs.

2021. szept. 6. 12:53
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
82%
Végre a #10-es válaszoló megírta, amit én is akartam, amíg olvastam a válaszokat. Lehet, hogy ragaszkodik a bútorokhoz, emlékek fűzik hozzájuk. Keress más tulajdonost, aki talán még meg is ölel érte.
2021. szept. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
86%
Nem írtad, hogy mondtad-e neki, megoldod a régi bútorok elszállítását. Ha nem mondtad, lehet, ez a baja.
2021. szept. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
52%
11-es. Már ne is haragudj, de ez egy piaci alapokon működő szolgáltatás. A bérkő fizet ezért jogai is vannak (pl, hogy ne menjen szét a dereka). A fenét nem érdekel, hogy őt milyen emlékek fűzik a bútorokhoz (pláne, ha azok már használhatatlanok). Akkor ne adja ki a lakást vagy vigye el a szentséges bútort amiért úgy odavan. Az nem zavarja, ha teszem azt ráélveznek a Nagyi heverőjére? Hagyjuk már...
2021. szept. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:
Aha, szóval 2 dologhoz van jogom. Kussolni meg fizetni... Hát lehet inkább akkor tényleg máshol fogom elkölteni a 170 ezret. Ez estben remélem lehányja a kanapét a kövi bérlő céklával XD.
2021. szept. 6. 19:18
 15/36 anonim ***** válasza:
61%

Kedves #13,

nem értek egyet veled, mert a bérbe adó úgy adta ki a lakást, ahogy a bérlő elfogadta, tehát kihúzható kanapéval, valamint ormótlan gardróbszekrénnyel (tudhatta, hogy ez neki nem kényelmes, láthatta, hogy neki ormótlan, mégis elfogadta). Ezek nem rejtett hibák!

Én csak példaként hoztam fel, de nem állítottam, hogy emlékei fűződhetnek hozzá. Miért állítod, hogy használhatatlanok? Erről egy szót sem írt a Kérdező, csupán nem tetszik neki az, amire csak később jött rá és nem a bérlemény megtekintésekor, pedig akkor kellett volna.

A bérlő feleletére (#14) a céklával kapcsolatban csak annyit fűzök hozzá, hogy faragatlan, neveletlen gyerekek észjárása. Szégyellheti magát ilyen óhajért.

2021. szept. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
49%
15-ös nem mondom, hogy nincs neked is igazad, de jobb lenne szerintem, ha ezek a dolgok nem érzelmi alapon működének. Van egy régi bútor ami tök mindegy miért, le akar cserélni újra. Én ennek szolgáltatóként csak örülnék. Ok, hogy megtekintett állapotban veszi ki a lakást stb, de erre csak akkor hivatkoznék, ha nekem kellene fizetni a cserét. De továbbra is úgy gondolom, ha nem az én költségem ki a frászt érdekel mit csinál? Ha meg valaki ezen akadékoskodik, mert az adott bútort mondjuk a tántié volt, az már bocsánat, de megközelítőleg se profi szolgáltató... Bár gyerekes a kérdező utolsó megjegyzése, de valóban, ha tönkre tenné, jobb lenne? Ha szó nélkül lecserélné mit csinálsz, mint tulaj? Kifizetteted vele, oké. No de mit hisz már kifizette, hisz vett másika. Milyen szankciót alkalmaznál? Kirakod? Milyen alapon? Kárt okozott, helyrehozta. Örihari lesz? Biztos a párnába fog sírni...
2021. szept. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
68%

Még mindig az a néztem, hogy a bérlő akarta AZT a lakást, ÚGY berendezve, ÍGY írta alá a szerződést.

A tulajdonos nem egyezik bele a cserébe. Slussz!

2021. szept. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
26%
17-es. És ha bosszúból szétveri? (persze ez kicsit extrém). Max levonhatod a kaucióból. Slussz. Megmarad az a bútor? Nem. Slussz! Amúgy meg a megtekinett állapotról annyit, hogy a lakások (rejtett) hibái is sokszor csak több hónap után derülnek ki (például ócska légkondi, nem működő fűtés, penész, csatornaszag, nyikorgó ágy lehet sorolni...).
2021. szept. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
85%

Hát bőven áron alul lehet eladni ezeket a bútorokat, az a baja, te.:)

Ha meg nem adja el, akkor 36 000 Ft-ért jön ki egy szállító, hogy elvigye valahova, ahol neki is bérleti díjat kell fizetnie hogy ott tárolhassa őket.

De mért nem tőle kérdezed? Mért vadidegenektől várod, hogy találják ki, mi lehet a bérbeadódnak az élethelyzete?

2021. szept. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
na jó elismerem a legutóbbi kommentem kicsit erős volt. Egyébként az eredeti megállapodás úgy szólt, hogy ha majd belakom a lakást akkor újra tárgyaljuk a bútorokat, mert előre jelezem, hogy lehet nem mindenre lesz szükségem. Na mindezek fényében szerintem egyáltalán nem korrekt, ha elzárkózik minden nemű változtatástól. Már elnézést ,de semmi közöm hozzá miért nem akarja elvinni a bútorokat. Majd ,a szivességi lakáshasználó leszek akkor fog érdekelni mit akar/tud vele csinálni, és majd sajnálom, ha ráérek. Az étteremben sem rám tartozik az éttermes magánélete, ha kifizettem a kaját, akkor legyen a pénzemért olyan amit elvárhatok az adott színvonalon. Pont.
2021. szept. 6. 22:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!