Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A tulaj az én megkérdezésem...

A tulaj az én megkérdezésem és jelenlétem nélkül bement a bérelt szobámba és ott szétnézett és tevékenykedett stb. Minden értékem a szobában volt. Mit lehet tenni ezek után hiszen bármikor bemehet mikor nem tartózkodom ott?

Figyelt kérdés
Lehet kifogtam egy simlis tulajt. A bérelt szobám kulccsal zárható, tehát bezártam mikor eljöttem, csak ugye a kedves tulajnak meg minden szobához van külön kulcsa, ezért mindenhova be tud menni ha akar. Kérdésem lenne: ahhoz mennyire van joga a tulajnak, főleg úgy, hogy nem is szólt előre, hogy érkezik és ráadásul az én engedélyem és megkérdezésem nélkül ellenőrizte a lakrészemet? Az már biztos, hogy szabálysértésnek számít ami történt, de kihez és hova lehet ez esetben fordulni, mert számítani lehet arra, hogy a tulaj ismét meg fogja tenni ugyan ezt. Vannak még más dolgok is de mikor ide költöztem sajnos nem volt más választásom, mert a tanulmányaim miatt szorított az idő. Köszönöm előre is a válaszokat.

#albérlet #ellenőrzés #tulaj #Előre egyeztetett idő pont nélkül
2021. okt. 6. 22:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Magához a tulajhoz tudsz fordulni. Vagy gondolod létezik olyan hivatal, aki alberlok birtokhaboritasi ügyével foglalkozik? Nem, nincs ilyen. Költözz el onnan.
2021. okt. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
7%

"Minden értékem a szobában volt"


És? Eltűnt valamid?

2021. okt. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
79%
És az pontosan mit takar, hogy tevékenykedett? Mert nem mindegy, hogy pld leltárt készített a bugyijaidrol, vagy pedig a felettetek lakó beáztatott és azt ugyintezte.
2021. okt. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
73%
Cserélj zárat. Mellette pedig keress másik albit.
2021. okt. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
61%

Költozz el onnan amint lehet!

És még a köcsög tulajok tartják a bérlőket semmirekellőknek?!

Hidd el van annyiért kis lakás is amennyit te fizetsz azért a lyukért!

Fú, de pofán b.sznám az ilyen rohadék tulajt!

Kiadja az egyik szobáját,mert rá van kényszerülve más pénzére, de már ott kotnyeleskedik, ha nem vagy, otthon.

De ha, szóvá tennéd,hogy miért ment be a szobába, amiért te fizetsz neki, még ő lenne felháborodva és azt fröcsögné a pofájából, hogy az az ő lakása, azt csinál, amit akar.

Inkább nézzél mást ha tudsz.

Minél előbb, annál jobb.

Mert ha ott maradsz, lesz még rosszabb is.



Párom és én béreltünk idősektől egy lakótelepi lakást és a nyanya minden nap bejött a lakásba, amikor nem voltunk otthon.

Ezt a szomszédoktól tudtuk meg.

Egyszer aztán otthon maradtunk és a kulcsot benne hagytuk a zárban.

Délelőtt 10:00 nagasságában hallottuk, hogy próbálják a kulcsot bedugni a zárba, de csak küszködött az öreglány.

Kinyitottam az ajtót és igencsak meglepődött a nyanya,mert nem számított arra, hogy ajtót nyitok neki.

Megkérdeztem, miben segíthetek minek köszönhetjük a látogatását?

Azt válaszolta, hogy ő akkor jön, amikor akar.

Közöltem vele, hogy Jó, rendben, de nem akkor, amikor nem tartózkodunk itthon.

Felháborodott és szinte parancsba adta hogy máskor ne hagyjuk a zárban a kulcsot, mert nem tud bejönni.

Több sem kellett, másnap költöztünk is onnan a picsába!

Remélem azóta elpusztult ez a féreg öreg csótány!? 🤬🖕

2021. okt. 7. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
83%

" ahhoz mennyire van joga a tulajnak, főleg úgy, hogy nem is szólt előre, hogy érkezik és ráadásul az én engedélyem és megkérdezésem nélkül ellenőrizte a lakrészemet? Az már biztos, hogy szabálysértésnek számít ami történt, de kihez és hova lehet ez esetben fordulni, mert számítani lehet arra, hogy a tulaj ismét meg fogja tenni ugyan ezt."


Nincs joga.

Rendőrséghez.


Honnan tudsz róla különben?

2021. okt. 7. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
78%
3 perc egy zárcsere. Ha szóvá tenné, hogy miért cserélted ki kérdezz, vissza, hogy honnét tudja? Csak nem be akart menni úgy, hogy nem voltál ott?!
2021. okt. 7. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

5-ösnek :)

Igazad van teljes mértékben csak ugye határozott idejű a szerződés és most azt próbálom kisilabizálni, hogy hogyan lehetne úgy felmondani, hogy ha el is költözök ne kelljen tovább fizetni a bérleti díjat, ha a kauciót benyelni még az is oké lenne. Amit meg a volt tulajotok csinált az felháborító. Konkrétan sorozatos magánlaksértés egyvelegét követte el az öreglány. Jó, hogy elköltöztetek onnan.

2021. okt. 7. 10:25
 9/20 A kérdező kommentje:

6-osnak.

Hát onnan tudom, hogy bent járt, hogy betett a szobába egy cetlit amire rá írta mi nem tetszik neki abból ahogy pakoltam a szobába, hol ott beköltözésnél mindent megbeszéltünk mit hova tehetek stb. Nem is értettem mi baja van. Szerintem az van, hogy mindent felhoz csak ne kelljen vissza adni a kauciót.

2021. okt. 7. 10:42
 10/20 anonim ***** válasza:
42%

Ha ez ma történt és volt olyan barom a tulaj hogy még levelet is hagyott számodra akkor MOST menj a rendőrségre hogy eltűnt XXX-pénzed. Nem tudom mennyi összeg felett bűncselekmény.

Aztán megtanulja egy életre hogy a bérlővel közösen egyeztetett időpontban menjen.

És mondom ezt bérbeadóként!

2021. okt. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!