Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A tulaj az én megkérdezésem...

A tulaj az én megkérdezésem és jelenlétem nélkül bement a bérelt szobámba és ott szétnézett és tevékenykedett stb. Minden értékem a szobában volt. Mit lehet tenni ezek után hiszen bármikor bemehet mikor nem tartózkodom ott?

Figyelt kérdés
Lehet kifogtam egy simlis tulajt. A bérelt szobám kulccsal zárható, tehát bezártam mikor eljöttem, csak ugye a kedves tulajnak meg minden szobához van külön kulcsa, ezért mindenhova be tud menni ha akar. Kérdésem lenne: ahhoz mennyire van joga a tulajnak, főleg úgy, hogy nem is szólt előre, hogy érkezik és ráadásul az én engedélyem és megkérdezésem nélkül ellenőrizte a lakrészemet? Az már biztos, hogy szabálysértésnek számít ami történt, de kihez és hova lehet ez esetben fordulni, mert számítani lehet arra, hogy a tulaj ismét meg fogja tenni ugyan ezt. Vannak még más dolgok is de mikor ide költöztem sajnos nem volt más választásom, mert a tanulmányaim miatt szorított az idő. Köszönöm előre is a válaszokat.

#albérlet #ellenőrzés #tulaj #Előre egyeztetett idő pont nélkül
2021. okt. 6. 22:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
46%

Ha a bérbeadó az engedélyed nélkül bemegy a lakásba akkor magánlaksértést követ el, ami büntetőjogi kategória--->> hívhatod a rendőröket.



Illetve ne amiatt aggódj, hogy valami eltűnik, hanem nehogy valamit odategyenek a cuccaid közé pl.: drog, akármi illegális dolog.



-->> ezért is írták bele a jogszabályokba, te vagy a felelős jogilag az adott ingatlanban található tárgyakért!!



https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__alberlet__11042375-am..



Jogszabályok megengedik, hogy lecseréld a zárat, kb. 10 perc és a tulajnak NEM kell kulcsot adnod. Szerződésben sem tilthatják meg.

2021. okt. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
61%

11:

Könyörgöm, ne írjuk már le azt a marhaságot, hogy a zárcsere nem tiltható meg.

Megtiltható. Ha a szerzőzésben szerepel a kitétel (mert pl. olyan a zár, hogy nagyon macerás a cseréje) és ezt a szerződő fél alá is írja, akkor itt a vége a történetnek. Ha zárat cserélsz, szerződésszegést követsz el. Ettől függetlenül a bérbeadó nem mehet be a lakásba vagy a szobába a bérlő engedélye nélkül, ez természetes. Ez is szerepel a bérleti szerződésben.


Kérdező, nézd meg, mi van a szerződésben. Ha nincs benne, hogy nem cserélhetsz zárat, akkor cserélj. Én is ezt tenném. Ha benne van, inkább költözz. A bérbeadód teljesen megbízhatatlan. Sajnos tényleg megeshet, hogy illegális holmit tesznek a cuccaid közé.

2021. okt. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
59%

12:

Érdemes elmenni ingatlan jogban jártas ügyvédhez. A bérlő a lakásban birtokon belül van(hisz ezért fizet), a birtokát pedig pl.: zárcserével is védheti(nyilván roncsolás nélkül), ezt szerződésben megtiltani nem lehet.


Attól, hogy valamit beleírnak a szerződésbe az még nem lesz jogilag érvényes/legális.

2021. okt. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
75%
13: Tévedsz. A mi szerződésünkbe ingatlanjogban jártas ügyvéd fogalmazta bele, hogy a zár nem cserélhető.
2021. okt. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
61%
14: Sajnos sok a kókler ügyvéd.
2021. okt. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
35%

Eddig bárhol voltam,mindig cseréltem zárat.

Leszartam a tulajt!

Ameddig én sok pénzt fizetek havonta egy albérletért, alap, hogy, zárat cserélek!

Nehogy már a tulaj bemennyen a lakásba ha én nem tartózkodom otthon!


De ha ti itt azt pofázzátok, hogy nem tehetem meg, hogy zárat cseréljek, akkor a következőt fogom tenni!

Nem cserélek zárat és ha, tudtomra jut, hogy járt a tulaj úgy a lakásban, hogy nem voltam otthon, akkor az biztos, hogy feljelentem a rendőrségen és még azt is fogom hazudni, hogy, értékek, pénz is tűnt el!

Be is fogom tudni bizonyítani!!

Csak egyszer lépjen úgy be a lakásba, hogy nem vagyok otthon, biztos, hogy meg fogja bánni!

🤬🖕

2021. okt. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Nincs joga, csakis előre egyeztetett időpontban a felügyeleted alatt és engedélyeddel mehet be. Nálunk a bérelt lakásba mászkált be a tulaj, amint lehetett el is jöttünk. Neked is ezt kellene tenned, főleg ha más problémák is vannak.

Rendőrséghez hiába fordulsz, sokkal komolyabb ügyekkel kapcsolatban is évek alatt születik döntés, talán nem is foglalkoznának vele. Amit elérnél, hogy a tulaj berág és felmondja a szerződést, ha lenne hova menned hirtelen, egy próbát megér.

2021. okt. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Én 5 hónapja vagyok itt nekem is volt hasonló problémám. Nagyon hosszú . Annyi hogy az egyik szekrény kellett neki amit este 9-kor közölt és azt hogy reggelre. Mondtam neki reggel dolgozom és amúgy sem este kellene szólni hogy pakoljak ki. Erre közölte velem hogy nem baj úgy is van kulcsa . Hosszas vita után felhívott az ura hogy engedjem már meg mert csak akkor ér rá és nem fog nyúlni semmihez stb.

Inkább le okéztam de már nagyon ideges voltam fel is akartam mondani és a kaukcio sem érdekelt.


Este 9-kor közli hogy kell neki és pakoljak ki . Arról ne is beszéljünk hogy szerződésbe van írva az a szekrény hogy bérlem a lakással.

Az meg végképp fel bosszantott hogy erőszakkal és nekik akkor is akkor jó stb stb mikor semmi joga nincs a szavammal szembe állni . Az engedélyem nélkül nem léphet be. És erőszakkal ki húzták belőlem hogy engedjem meg.


Na ez sem korrekt szerintem. Hiába szólt én nem akartam hogy be jöjjön és addig nyomták a szöveget még azt nem mondtam bánja a fa.. csak hagyjon már .

Na meg még este takaríthattam meg pakolhattam ki az egyébként elég nagy szekrényt !

2021. okt. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Jaaa és egy kis szobáról beszélünk az volt csak benne. Így üres lett. Így muszáj voltam költeni amit nem akartam de nagyon üresnek ereztem és élhetetlennek a lakást . Illetve a cuccaim is ez miatt össze voltam szorítva .így muszáj voltam 2 komódot és egy kis fotelágyat venni hogy pakolo helyem legyen es mutasson a lakás hát azért csak itt élek… 60 ezrem ment rá még úgy is hogy mindent használtan vettem bele.
2021. okt. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Kár itt vitatkozni.


Egyértelműen nem mehet be a tulajdonos a bérbe adott lakrészbe, a bérlő engedélye és jelnléte nélkül, mivel az birtokháborítás.


El vehet értéket. Ha pl drogot, vagy más illegális dolgot tart otthon, elrejtheti azt a bérlő szobájában. Aztán mikor lecsap a jard, és ott találják meg, már magyarázkodhat a bérlő, hogy nem az övé.


Elsőre meg kell tüzetesen nézni mindent, hogy nem tűnt e el valami, nem e rejtettek el bármit is. Ha minden rendben, nyomatékosan felszólítani a tulajdonost, hogy engedély és a te jelenléted nélkül ne jöjjön be, mert rendőrségi feljelentéssel élsz legközelebb.


Ha problémázik, azonnal költözés, és a kaukció vissza követelése, ami jelen esetben jár, mivel a tulajdonos szegett szabályt.


Fontos, hogy bizonyítható legyen, hogy be ment.

2021. okt. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!