Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Illik vagy nem illik?

Illik vagy nem illik?

Figyelt kérdés
Albérletbe szeretnénk költözni, találtunk egy nekünk megfelelőt, viszont sok az érdeklődő. Eszünkbe jutott, hogy esetleg felajánljuk a magasabb albérleti összeget, hogy mi kapjuk a lakást, mivel sürgősen kéne és ezenkívül másikat nem találtunk, ami jó lenne. Ismerősi körben páran azt mondták, ezt nem illik, sértő. Tényleg nem kéne ilyet mondani?

2021. okt. 8. 08:54
A kérdező szavazást indított:
Nem illik
Illik
19 szavazat
 1/9 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Miért ne illene?

Nem is értem. Meg lehet próbálni. Sőt, ha sok az érdeklődő, valószínű már más is megpróbálta.

2021. okt. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
ez nem illem, jómodor, hanem üzlet. Győzzön a gyorsabb, jobb.
2021. okt. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem ti, akkor egy másik ersenyző ígér rá.


Meghírdettem a telkem egy x összegért. Nagy volt a kereslet, azé lett, aki a legtöbbet ígért rá.

2021. okt. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Inkább a gyorsaság a lényeg, legyen nálatok az egyhavi foglaló az első lakásnézéskor, az a perdöntő, és hogy megfeleltek-e.
2021. okt. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan próbáljátok meg, de nem biztos, hogy ti kapjátok. Én például mindig elmondom, hogy előbb megnézem a jelentkezőket és kiválasztom azt, aki nekem a legszimpatikusabb. Vele fogok szerződni, függetlenül attól, hogy mások hozták-e elsőre a kauciót, foglalót, akármit. De el is mondom mindig, hogy ne hozzon pénzt, felesleges.
2021. okt. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Senior Séf ***** válasza:
100%
Üzletben nincs illendőség. Aki előnyösebb ajánlatot tesz, azé a szajré.
2021. okt. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én megpróbálnám, mit veszítetsz? Semmit.

Mi nyáron kerestünk lakást és sorra elhappolták előlünk. Sajnos a normálisabb lakásokra, amik nem csillagászati áron akarnak elkelni, rengeteg az érdeklődő. Volt hogy megjelent a hirdetés, fél órán belül telefonáltam és már közölte a tulaj, hogy annyi az érdeklődő, hogy többet nem fogad egyelőre. Ki is adta még aznap. Volt két hely, ahol ingatlanos is volt és elárulták, hogy érdemesebb lett volna már a kaucióval érkezni és letenni a helyszínen, mert sokszor az győz aki előbb fizet. Szóval szerintem ne késlekedj!

2021. okt. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
No, hogy alakult?
2021. okt. 10. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Végül nem ajánlottunk magasabb árat. Az ingatlanos megmondta, hogy simán lehetett volna magasabb az albérlet ár, de a tulajok ennyiért akarták kiadni, mert annyira nem fontos nekik a pénz, ami ebből származik. Nem mi kaptuk, hanem valaki, aki előbb volt nálunk.
2021. okt. 14. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!