Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlőként illik bemutatkozni...

Albérlőként illik bemutatkozni a szomszédoknak?

Figyelt kérdés
Ezer bocsánat, tudom, hogy hülye kérdés, de most megyek főiskolára, egy barátnőmmel leszünk közös albérletben. Szerinte úgysem kíváncsi ránk senki, de én azt hittem, hogy át szoktak kopogni ilyenkor. Szerintetek?
2017. aug. 23. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Egyik helyen se mentem a szomszédhoz... a folyosón köszöntünk egymásnak és kész, nagyon jól tudta az idősebb generáció,hogy mi vagyunk az albérlők :)

Felesleges zaklatni őket..amúgy is össze fogtok futni

2017. aug. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Igaza van a barátnődnek csak magadból csinálsz hülyét. Nem kell mindent elhinni ami az amerikai filmekben van.
2017. aug. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Vidéken másként mennek a dolgok, ott ha nem mutatkoztok be, úgy veszik, hogy lenézitek őket.

Budapesten és a nagyobb városokban kevésbé foglalkoznak egymással az emberek, de ez egy olyan udvariassági gesztus, legalább a közvetlen szomszédok felé, - jobbról, balról, esetleg szemből - ami nem kerül semmibe és csak jó fényt vet rátok, hidd el!

Soha nem tudhatjátok mikor és miért lesz a szomszédra szükség. Nehogy egy év múlva kelljen valamiért becsengetni és azzal kezdeni, hogy elmagyarázzátok, hogy kik vagytok.

De ha nem mutatkoztok be, akkor sem dől össze a világ, de az embereknek jól esik.

2017. aug. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell! Előbb megteszik ők. Unatkoznak. Alig várják hogy történjen valami.
2017. aug. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező bemutatkozni, de ha megteszed, az csak egy plusz, amivel bizonyítod a jólneveltségedet.Rögtön más szemmel fognak rátok nézni, nem csak egy albérlőként, hanem szomszédként. Tapasztalatból mondom!
2017. aug. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a közvetlen szomszédokkal találkozol, semmi nincs abban, ha bemutatkozol, de csak ezért bekopogni, szerintem túlzás.
2017. aug. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
Régen ez alapvető dolog volt. Még a családi házat vásárlók is bemutatkoztak a szomszédoknak. Társasházakban azért is kellene bemutatkozni a lépcsőházbelieknek, hogy ne nézzenek idegennek, akinek semmi keresnivalója a lépcsőházban.
2017. aug. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Erősen függ attól, hogy milyen helyre költöztök. Egy kisebb társasházban a tulajnak kellene bemutatnia benneteket a szomszédoknak. Egy 100 lakásos panelben... hát, esete válogatja. Én 20 évig laktam egy sűrű budapesti panelben, de soha senki be nem kopogott hozzánk bemutatkozni. Pedig volt fluktuáció rendesen.
2017. aug. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!